brak ladowania na wlaczonych swiatlach
-
scigacz21
- Posty: 10
- https://www.facebook.com/wroclaw.meble.kuchenne/
- Rejestracja: 07 marca 2010, 22:21
- Motocykl: honda cbr 900 fireblade
- Rok produkcji: 1999
- Lokalizacja: Mancheste
brak ladowania na wlaczonych swiatlach
a wiec gdy mierze ladowanie bez swiatel mam okolo 14.7 ale gdy wlacze swiatla spada do 12.7 wiec nie wiem co moze byc alternator mi sie wydaje dobry bo niedawno wykrecilem go i byl ok nie wiem czy reg jest dobry mozecie napisac jak najlepiej pomierzyc wszysko ? jak zmierzyc przebicie na mase ?
SCIGACZ
-
motobandyta
- Posty: 571
- Rejestracja: 29 lutego 2008, 19:06
- Motocykl: Junak M10/Maxster/KXF450->SM/TE450+SM
- Rok produkcji: 0
- Lokalizacja: Warszawa/
-
motoperla
- Posty: 12
- Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 13:39
- Motocykl: 1.Zephyr750c ; 2.sc33
- Rok produkcji: 0
- Lokalizacja: inowrocla
witam.
z tego co widzę to temat już był nie raz poruszany,ale do rzeczy: mam też problem z ładowaniem. Koleś przyprowadził mi frajera,żebym znalazł usterkę,ale coś mi nie wychodzi. Napięcie na aku przy uruchomionym silniku około 13,3-13,5(to starczy na jakieś 500km trasy,potem zapalanie tylko na zapych) czyli słabo, ale ładuje. Napięcie między fazami alternatora ok. regulator na 100% ok bo zakładam do mojego frajera i ładowanie ok. i mam takie pytanie:czy jeżeli te trzy żółte kable ,mające "kostkę" pod siedzeniem (one dalej prowadzą do regulatora,prawda?) czy jeżeli te konektorki pozamieniać by miejscami w kostce czy to może mieć jakis wpływ???
z tego co widzę to temat już był nie raz poruszany,ale do rzeczy: mam też problem z ładowaniem. Koleś przyprowadził mi frajera,żebym znalazł usterkę,ale coś mi nie wychodzi. Napięcie na aku przy uruchomionym silniku około 13,3-13,5(to starczy na jakieś 500km trasy,potem zapalanie tylko na zapych) czyli słabo, ale ładuje. Napięcie między fazami alternatora ok. regulator na 100% ok bo zakładam do mojego frajera i ładowanie ok. i mam takie pytanie:czy jeżeli te trzy żółte kable ,mające "kostkę" pod siedzeniem (one dalej prowadzą do regulatora,prawda?) czy jeżeli te konektorki pozamieniać by miejscami w kostce czy to może mieć jakis wpływ???
-
scigacz21
- Posty: 10
- Rejestracja: 07 marca 2010, 22:21
- Motocykl: honda cbr 900 fireblade
- Rok produkcji: 1999
- Lokalizacja: Mancheste
aku jest nowy od wrzesnia przy kupnie fajera koles mi dal nowy aku chodz kilka razy mi padl i ladowalem ale jak jezdze teraz dluzszy czas bez swiatel nie ma problemow
tylko na swiatlach zaczyna sie problem wiec ide szybko dzis poczyscic styki a w piatek bede mial multimeter wiec znow pomierze tylko jak zmierzyc to przebicie na mase ??
SCIGACZ
-
Kriss
- Posty: 108
- Rejestracja: 26 listopada 2009, 21:32
- Motocykl: Honda CBR 900RR SC 33
- Rok produkcji: 1996
- Lokalizacja: Strzegom
Kolego ogólnie spróbuj wyczyścić wszystkie styki, mase od aku, styki przy bezpieczniku (pod siedzeniem) może masz zaśniedziały kabel masy pod zaciskiem, one lubią właśnie tam pokryć się nalotem. Jeżeli chodzi o te napięcia które podałeś bez świateł i ze światłami to one są prawidłowe , poza tym miałem podobny problem właśnie niby naładowany aku, ale jak pojechałem na długich światłach to miałem kłopot z zapaleniem, tylko na popych, później przeczyściłem właśnie to co w/w i jest ok. 
-
motoperla
- Posty: 12
- Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 13:39
- Motocykl: 1.Zephyr750c ; 2.sc33
- Rok produkcji: 0
- Lokalizacja: inowrocla
napiecie na niskich obrotach,tzn mysle ze kolo 1tys moze nawet mniej (bo akurat "psina" nie ma obrotomierza) wynosi ok 18V ,po okreceniu manetki idzie ostro w gore nawet do 40V dzis jeszcze raz dokaldnie wszystko sprawdze , wczoraj to byly takie krotkie przepaly , bo chlodnica byla zdemonotwana.sasza_19 pisze:motoperla, te 3 zolte kable jak zamienisz miejscami nie powinno sie nic dziać. tam masz alternator trójfazowy. dlatego tez 3 kable. sadze ze nie powinno to meic wpływu. Ile masz napiecia miedyz każdą faza?
Masz jekies podejrzenia "sasza_19"???
Re: brak ladowania na wlaczonych swiatlach
Cześć wszystkim, czy ładowanie między fazami na wolnych obrotach 16.5 - 17V jest ok czy jednak trochę za małe ? Na wysokich jest 70. Po włączeniu świateł spada mi ładowanie z 14.1 do 13.3 , aku i regulator nowe
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości