Dzisiaj jest 29 marca 2024, 07:07

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Nowe forum, bledy i sugestie

Tematy TYLKO w sprawie działania forum...

Moderator: Tytus

Awatar użytkownika
 
Posty: 492
Rejestracja: 12 listopada 2011, 21:22
Lokalizacja: Utr
Pochwały: 9
Motocykl: CBR 929
Rok produkcji: 2001

Re: Nowe forum

Post » 27 kwietnia 2014, 21:31

Za pierwszym razem myślałem że coś nie tak :) oślepiło mnie :D Tytus zostaw stare tło było ok. a i jakoś nie moge się połapać albo nie ma opcji ''nieprzeczytane posty"..

 
Posty: 3350
Rejestracja: 19 grudnia 2010, 13:40
Lokalizacja: Piechcin
Pochwały: 104
Motocykl: CBR125,f4i,sc44,sc57A,ZX10R,Cb,sc57A :)
Rok produkcji: 2005
Samochód: Seat leon 1 1.9 Tdi :)

Re: Nowe forum

Post » 27 kwietnia 2014, 22:17

dla mnie lipa :| stare forum było o niebo lepsze i bardziej przejrzyste.
Oddam nerkę za cbr :)

Awatar użytkownika
 
Posty: 258
Rejestracja: 07 grudnia 2010, 11:23
Lokalizacja: Mława, Sz
Motocykl: było SC 57 B jest GIX 1000
Rok produkcji: 2008

Re: Nowe forum

Post » 28 kwietnia 2014, 08:10

To samo co powyżej stare było bardziej przejrzyste i wszystko było na miejscu. I nie ma info postów nieprzeczytanych od poprzedniej wizyty.

Awatar użytkownika
 
Posty: 265
Rejestracja: 20 maja 2008, 23:24
Lokalizacja: Leżajsk/Wiedeń
Pochwały: 4
Motocykl: SC28,SC33,SC57b,CR250, SC59/08, SC59/2012
Rok produkcji: 2012
Samochód: A5

Re: Nowe forum

Post » 28 kwietnia 2014, 09:17

Tytus, na glownej w tytulach dzialow wczesniej byly tytuly ostatnich postow.
Brakuje tego. Teraz jest tylko data osatniego postu.

Awatar użytkownika
 
Posty: 936
Rejestracja: 29 stycznia 2012, 14:58
Lokalizacja: cbr-dtr
Pochwały: 22
Motocykl: motorynka wsk mz r6 sc28 sc33street
Rok produkcji: 99

Re: Nowe forum

Post » 28 kwietnia 2014, 12:48

LIPA :631:
-1--2--klama i guma haha

Awatar użytkownika
 
Posty: 1896
Rejestracja: 19 lutego 2007, 14:56
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 10
Motocykl: CBR1000RR SC59 REPSOL C-ABS
Rok produkcji: 2009
Samochód: TYPE-R

Re: Nowe forum

Post » 28 kwietnia 2014, 13:06

Panowie nie macie co narzekac ze wam sie nie podoba, ze brzydkie itd bo i tak sie nic nie zmieni, wszystkim sie nie dogodzi i tyle.
Forum zostalo postawione na calkowicie nowym skrypcie , bezpiecznym, szybszym i trzymajacym standardy, stare forum mialo 7 lat i skrypt nie nadawal sie do dalszego funkcjonowana, mialo luki bezpieczenstwa itd. Wiadomo ze teraz wszystko zostalo postawione od nowa wiec narazie jest "gole" bez dodatkow ( przez 7 lat co chwile bylo cos dodawane w starym forum) ale postaram sie w najblizszym czasie pododawac funkcje ktore byly w starszej wersji skryptu.
Problem jest taki ze ze starego forum nie da sie przeniesc zadnych dodatkow (oprocz postow,pm itd) bo bylo za stare i jest niekompatybline z nowym, wiec pisanie ze chcecie stara skorke nie ma sensu bo nie bedzie. Jak poustawiam wszystko i bedzie git to pobawie sie ta skorka i zrobie w wersji ciemnej zeby malkontenci byli zadowoleni :P ;)

Wiec prosze zglaszac w tym temacie co nie dziala i czego wam brakuje z poprzedniego forum a ja postaram sie to wszystko pododawac.

 
Posty: 22
Rejestracja: 11 lutego 2013, 19:42
Lokalizacja: Rzezawa
Motocykl:

Re: Nowe forum, bledy i sugestie

Post » 29 kwietnia 2014, 16:54

Przydałaby się funkcja: 100 ostatnich postów.

Awatar użytkownika
 
Posty: 430
Rejestracja: 16 stycznia 2010, 14:23
Lokalizacja: Kobyłka
Pochwały: 5
Motocykl: 954 RR
Rok produkcji: 2003

Re: Nowe forum, bledy i sugestie

Post » 29 kwietnia 2014, 17:51

Hmmm wg mnie powinno się zmienić to że jak się otwiera jakiś temat to otwiera się 1 strona ( wcześniej otwierała się ostatnia)
Druga sprawa to taka że opcja " oznacz wszystko jako przeczytane " jest dostępna tylko na stronie głównej( a przydała by się w postach nie przeczytanych)

 
Posty: 480
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 21:08
Lokalizacja: Stara Iwi
Pochwały: 5
Motocykl: CBR SC28
Rok produkcji: 0

Re: Nowe forum, bledy i sugestie

Post » 01 maja 2014, 08:27

Troszkę ponarzekam na Admina. Bo trochę widać ze jest taka "Zosia samosia". Nie pozwala sobie pomóc, sam jestem programistą i kilka razy oferowałem już swoją pomoc przy forum, zawsze jednak moje komentarze czy PW pozostawały bez odpowiedzi / było to kilka razy i o ile wcześniej miałem duuuuuuzo czasu tak teraz jest juz z tym krucho, a zrobiłbym to wówczas w ramach chęci pomocy przy rozwoju forum/. Jest już nas na forum spore grono i zapewne znalazło by się więcej ludzi z IT, którzy mogli by pomóc przy zmianach na stronie. Ale po co ... za 7 lat będziemy mieli wszystko co potrzeba. :clap:
Hmmm nie chcę admina urazić, ale stwierdzenie że jakaś część forum czy funkcjonalność jest niekompatybilna i nie będzie działać jest oczywiście prawdą, ale nie oznacza to ze takiej funkcjonalności nie można przerobić i dostosować do aktualnej wersji oprogramowania, czy też napisać od początku. Kwestia tylko chęci.
Bezpieczeństwo to też sprawa wtórna. Wszystko co stworzył człowiek /czytaj programista/ można poprawić, naprawić i załatać, jeśli wiadomo gdzie te dziury faktycznie były?

Podchodząc do zmian w oprogramowaniu wiem z doświadczenia takie drastyczne modyfikacje odbiją się na części osób, która zapewne zrezygnuje z forum, część może powróci. Tytus wszyscy zgłaszają uwagi do layautu strony czy tak zwanej skórki i jeśli wiązało się to z unikatowością "naszego" forum to proponuję zmienić to jak najszybciej, a nie na siłę twierdzić, że tak jest lepiej, gdyż sam nie jesteś wstanie wygospodarować czasu na zmiany forum, co oczywiście jest dla mnie zrozumiałe i zapewne u mnie w obecnym stanie rzeczy była podobna sytuacja, nie da się zrobić wszystkiego na raz, a tym bardziej sam. :P
Poniżej przykład Nowego forum w "starym" Layoucie - jest to tylko printscreen po pozmianach CSS w Firefox developerze, ale zapewniam Cie że przyjęte by to zostało znacznie cieplej niż aktualny wygląd forum, mimo niedoskonałości modułów i funkcji których jeszcze brakuje

Ps. Może warto pomyśleć i przygotować zakładkę dodatkową zakładkę dotacje do forum. I jak nazbiera się jakaś kwota wynająć firmę, która zrobi oprogramowanie pod wszystkich potrzeby w granicach rozsądku oczywiście, TO NIE JEST JUZ FORUM OSIEDLOWE !
Niestety sam w chwili obecnej nie był bym w stanie zająć się dodatkowo i tym forum gdyż uczestniczę już w innych projektach, a nie da się zrobić wszystkiego i wszędzie, mimo chęci.

Sorki że tak się rozpisałem, ale nie wytrzymałem i musiałem to z siebie wylać :027:

Obrazek

 
Posty: 480
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 21:08
Lokalizacja: Stara Iwi
Pochwały: 5
Motocykl: CBR SC28
Rok produkcji: 0

Re: Nowe forum, bledy i sugestie

Post » 01 maja 2014, 08:41

Nie dopisałem. Mi zmiana skórki w CSS'a zajęła jakieś 10 no może 15 minut, nie jest jeszcze wprawdzie doskonała, ale uspokoiła by troszkę "klientelę". :027:

Awatar użytkownika
 
Posty: 1896
Rejestracja: 19 lutego 2007, 14:56
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 10
Motocykl: CBR1000RR SC59 REPSOL C-ABS
Rok produkcji: 2009
Samochód: TYPE-R

Re: Nowe forum, bledy i sugestie

Post » 01 maja 2014, 11:24

Ok ale przeciez napisalem ze zrobie ciemna skorke tylko nie bede robil tego przed wprawadzeniem wiekszosci zmian w podstawowej bo chyba jak wiesz to do kazdej skorki musza byc zmiany osobno wprowadzone...
To samo tyczy sie dodatków ktore byly wprowadzone w przeciagu 7 lat recznie, powodzenia szukania ich w kodzie i "przerabiania". Nie mam czasu zeby siedziec 24h i grzebac w skryptach wiec troche cierpliwosci a nie tylko narzekanie... ;)

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
 
Posty: 1896
Rejestracja: 19 lutego 2007, 14:56
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 10
Motocykl: CBR1000RR SC59 REPSOL C-ABS
Rok produkcji: 2009
Samochód: TYPE-R

Re: Nowe forum

Post » 01 maja 2014, 21:36

jony pisze:Tytus, na glownej w tytulach dzialow wczesniej byly tytuly ostatnich postow.
Brakuje tego. Teraz jest tylko data osatniego postu.

dodalem

PoprzedniaNastępna

Wróć do Informacje, pytania, błędy i sugestie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości