Dzisiaj jest 18 kwietnia 2024, 04:09

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Kask - jaki wybrać?

Akcesoria, ubrania, kaski i inne rzeczy związane z motocyklami - ogłoszenia dziale GIEŁDA!

Moderatorzy: maciekx, Tytus

 
Posty: 18
Rejestracja: 14 marca 2011, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: sc33
Rok produkcji: 1998

Post » 12 listopada 2013, 14:24

luis954 pisze:Właśnie zakupiłem takie cudo.http://allegro.pl/kask-integralny-hjc-r ... 92196.html
zobaczymy jak się będzie sprawował. :one:

Kolego będziesz na pewno zadowolony z hjc, ja mam rpha tylko bez plusa, przed liftem, użytkowałem cały sezon i lepszego garnka w tej cenie nie znajdziesz, mega kozak, jego waga, wentylacja, no i nie tarabani głową przy wyższych prędkościach, nie zgodzę się z opiniami że hjc nie ma porównania do araia, shoeia itp. rpha to bardzo udany model i może spokojnie konkurować z w/w firmami :dance:

 
Posty: 44
Rejestracja: 01 lutego 2009, 13:44
Lokalizacja: LU
Motocykl: 1000 RR
Rok produkcji: 2006

Post » 10 stycznia 2014, 12:44

Witam! Panowie myślę nad kupnem kasku Airoh Miro XRP http://allegro.pl/airoh-miro-xrp-color- ... 53472.html Ma ktoś może z was ten kask i w nim śmiga ?? Obecnie śmigam już od 5 sezonów w Airoh Mathisse http://allegro.pl/kask-airoh-mathisse-m ... 30041.html ale już czas zmienić na coś nowszego. Zadowolony jestem z obecnego lecz bardziej podoba mi się Miro XRP tylko nie wiem czy jest warto zmieniać dla samego wyglądu a jakiś opisów tego kasku itd nigdzie bardzo nie moge znależć co w nim poprawili itd. Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
 
Posty: 591
Rejestracja: 21 kwietnia 2009, 18:38
Lokalizacja: Radomsko
Pochwały: 1
Motocykl: sc57a
Rok produkcji: 2005

Re:

Post » 17 listopada 2014, 10:39

EMEK pisze:
mucha pisze:
Czarny pisze:http://motocykle.onet.pl/czarna-lista-kaskow-motocyklowych/jy5mq


źródełko :
http://sharp.direct.gov.uk/


albo źle widzę albo rpha ma tylko 3 gwiazdki, a IS-17 wcale nie ma ;-/


RPHA to bardzo dobry kask i rzeczywiście tylko 3 gwiazdki w sharpie.
Jeżeli popatrzysz na mapę testu to zauważysz że słabo wypadł w zderzeniach bocznych.
Akurat ten element konstrukcji RPHA uważam za niezbyt udany opisywałem to już w innym poście.
Wkładki policzków wchodzą wysoko i są bardzo twarde i pewnie z tego powodu taki a nie inny wynik testu.

Wyniki sharpa są nie do końca miarodajne np. taki Laser Bora ma 5 gwiazdek, ale nie da się w nim jeździć szybciej niż 100 km/h.
Czasami funkcjonalność wymusza ustępstwa na bezpieczeństwie.
Moto Psycho

Awatar użytkownika
 
Posty: 136
Rejestracja: 29 marca 2010, 16:27
Lokalizacja: Dolnośląskie
Pochwały: 3
Motocykl: Sprzedany
Rok produkcji: 2002

Re:

Post » 18 listopada 2014, 22:21

[quote="jakub-nt"]Ja szukałem bardzo długo, kupiłem HJC RPHa 10plus rewelacja. W testach wygrał m.in z Shoei czy Schuberth które były dużo droższe, ja nie żałuję żadnej złotówki wydanej na niego. Prędkość 270km/h i sprawuje się rewelacyjnie, najlepszy kask jaki miałem. Zajął pierwsze miejsce w testach przeprowadzonych przez motorrad, to przykładowy artykuł motorismo http://www.motorismo.pl/articles/kask-h ... -plus......

Tak się składa że mam porównanie HJC RPHA 10+, schuberth SR-1 i shoei xr1100, tak więc jeśli chodzi o wykonanie to nie ma między nimi różnicy, co w przypadku najtańszego hjc to dodatkowy plus. Wyposażenie kasku które dostaje się w pakiecie to HJC wygrywa, cenowo również HJC, obsłucha wizjera moim zdaniem HJC bije na głowę Shoei i Schubertcha. Co do aerodynamiki, Shoei ok, ale przegrywa z HJC, Schubertch bije oba. Wentylacja również schubert potem HJC potem Shoei. HJC i Schuberth są sportowymi kaskami, Shoei sportowo turystyczny, poziom głośności HJC i Shoei podobny, schuberth nie jest cichy ale w moim subiektywnym odczuciu mniej uciążliwy jest hałas. Jeśli miałbym polecać który z nich wybrać, to miałbym problem, wszystkie są na bardzo wysokim poziomie. Shoei nie pasuje na moją głowę, Hjc mimo genialnego dopasowania, przeszkadza mi ponieważ nosem zahaczam o przód kasku, rozmiar większy już jest nieco luźny. Schuberth tak jakby na moją głowę szyty. Grafika dla mnie HJC i Shoei super, schuberth słabo i meeega drogo. Cenowo wygrywa HJC, chodź ja schubertha wyrwałem w promocji i do tego na raty więc nie kosztował mnie zbyt wiele. W Shoei jeździłem niewiele, pożyczyłem tylko na testy. Jest to moja czysto subiektywna opinia na temat tych kasków, na podstawie doświadczeń z nimi związanych. Testów z gazety motocykl nie lubię ponieważ są przedrukami z niemiec i tak jak zauważył któryś z moich przedmówców zawsze bierze się pod uwagę wąskie grono modeli czy marek a nie wszystkie lub większość, dotyczy to kasków, ochraniaczy, ubrań. Mnie to trochę razi w tych testach. Zauważyłem też lekkie faworyzowanie firmy vanucci...

 
Posty: 130
Rejestracja: 16 czerwca 2007, 10:29
Lokalizacja: Śląsk
Motocykl: 1000rr
Rok produkcji: 2004

Re: Kask - jaki wybrać?

Post » 19 listopada 2014, 10:35

Nigdy bym nie kupil kasku Hjc bo uwazam, ze to badziew. Kumpel zakupil w tym roku rph10plus. Ma go juz po dwóch reklamacjach. Najpierw oderwał mu się wlot powietrza, następnie zepsuł mu się mechanizm szybki. Misiąc temu stoimy sobie pod KFC i spadł mu kask z siedzenia przy upadku zamortyzował go nogą. Kask lekko uderzył o kostkę brukową. Efekt to dwa duże odpryski (nie otarcia). Znajomy jest załamany tym kaskiem. Ja zawsze jeżdzę w AGV K3 fakt faktem tani kask(500-600zł) może i glośniejszy od topowych modeliale ale fakt jest taki, że zaliczyłem w tych kaskach dwa upadki na torze i jeden na ulicy. Zawsze kask spełnił w 100proc swoją rolę uderzając o asfalt. Z motocykla tez mi nie raz spadł to co najwyżej drobna ryska powstała. W innych nie jezdziłem to się nie wypowiadam.

Awatar użytkownika
 
Posty: 591
Rejestracja: 21 kwietnia 2009, 18:38
Lokalizacja: Radomsko
Pochwały: 1
Motocykl: sc57a
Rok produkcji: 2005

Re: Kask - jaki wybrać?

Post » 19 listopada 2014, 12:51

Jeżeli chodzi o AGV to dalej bym był fanem tej marki gdyby nie przenieśli produkcji do Chin.
Mam 10 letni AGV wyprodukowany w europie, jeszcze z oryginalną szybka a przejechał z 60tys.
Moto Psycho

Awatar użytkownika
 
Posty: 134
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 00:50
Lokalizacja: Płońsk, mazowieckie
Pochwały: 1
Motocykl: CBR 954RR ''SE''
Rok produkcji: 2002

Re: Kask - jaki wybrać?

Post » 19 listopada 2014, 19:29

Ja mam AGV k4 i uważam, że lepszego kasu w tej cenie nie ma, tyle. Kaski powyżej tysiaka nie zawsze są lepsze...

Awatar użytkownika
 
Posty: 25
Rejestracja: 26 czerwca 2013, 15:46
Lokalizacja: BB
Motocykl: sc33
Rok produkcji: 1998

Re: Kask - jaki wybrać?

Post » 20 listopada 2014, 20:49

Laki pisze: [...]Najpierw oderwał mu się wlot powietrza, następnie zepsuł mu się mechanizm szybki. Misiąc temu stoimy sobie pod KFC i spadł mu kask z siedzenia przy upadku zamortyzował go nogą. Kask lekko uderzył o kostkę brukową. Efekt to dwa duże odpryski (nie otarcia). Znajomy jest załamany tym kaskiem. [..]



Chyba wszystkie hjc mają takie wady.. .Mam to samo w swoim fs-10. Lekkie uderzenia spowodowały odpryski (widoczne na białym kasku...), oderwany wlot powietrza... (przyklejony kropelką :mrgreen: )

Ale w sumie i tak sobie go chwalę :P

 
Posty: 660
Rejestracja: 13 sierpnia 2013, 11:00
Lokalizacja: Tarnów
Pochwały: 20
Motocykl: CBR1100XX
Rok produkcji: 2001

Re: Kask - jaki wybrać?

Post » 20 listopada 2014, 22:42

No nie wime mi w fg17 nic sie nie dzieje przetrwał wypadek i jedynie to uszkodził się mechanizm szybki nowy 30 zł .

Awatar użytkownika
 
Posty: 159
Rejestracja: 10 maja 2009, 11:46
Lokalizacja: polska
Pochwały: 1
Motocykl: CBR1000rr SC57B + XL600V
Rok produkcji: 2006

Re: Kask - jaki wybrać?

Post » 01 marca 2015, 18:38

Co powiecie o Shark Speed-r 2 ?? Różni się czymś od speed-r? Czy dodali aby carbon? Są jeszcze opinie że pęka skorupa kasku przy szczęce, i podobno jest głośny. Macie jakieś opinie na temat tego kasku?

Awatar użytkownika
 
Posty: 133
Rejestracja: 04 marca 2015, 23:18
Lokalizacja: LU
Motocykl: 954rr
Rok produkcji: 2003

Re: Kask - jaki wybrać?

Post » 05 marca 2015, 17:42

Ja ostatnio zastanawiałem się nad czymś takim :

http://allegro.pl/kask-szczekowy-caberg ... 43950.html

Ktoś miał kontakt z cabergiem ?
Dopóki nie rozumiesz spróbuj zapamiętać.

 
Posty: 137
Rejestracja: 17 lipca 2012, 19:40
Lokalizacja: Iłża
Motocykl: SC50 / SC57B
Rok produkcji: 2007

Re: Kask - jaki wybrać?

Post » 05 marca 2015, 18:09

Jeśli ktoś szuka tańszego kasku to w miarę można polecić KBC ja iałem model Force RR Road Warrior dwa lata przelatałem bez problemu, tylko trzeba dobrze dopasować wziąć ciaśniejszy niż się wydaję gdyż troszkę się wygniata wnętrze.

A gdy ktoś ma większy budżet polecam HJC Rpha 10+ bajka (obecnie latam)
Umrzeć to nie sztuka, natomiast sztuką jest żyć,

PoprzedniaNastępna

Wróć do Akcesoria, gadżety, odzież, narzędzia (bez ogłoszeń)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość