Dzisiaj jest 29 marca 2024, 06:38

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Arai RX7 pytanie

Akcesoria, ubrania, kaski i inne rzeczy związane z motocyklami - ogłoszenia dziale GIEŁDA!

Moderatorzy: maciekx, Tytus

 
Posty: 18
Rejestracja: 27 czerwca 2009, 07:54
Lokalizacja: Leszno
Motocykl: 1000RR SC57b
Rok produkcji: 2007

Arai RX7 pytanie

Post » 01 lipca 2009, 20:35

Mam pytanko do uzytkownikow kasku Arai RX7. Chce kupic takie cudo i mierzylem sobie baniak i wyszlo mi, ze powinienem wziac rozmiar M no i tak sie trafilo, ze kolega sobie kupil nowke w tym rozmiarze. Przymierzylem jego kask i strasznie ciezko wszedl mi na glowe i dosc mocno uciskal. Teraz pytanko: czy ten kask sie jeszcze rozejdzie i dopasuje w miare uzytkowania tak zebym w miare komfortowo sie w nim czul czy lepiej wziac rozmiar wiekszy? tylko zeby znowu nie bylo tak ze po paru tysiacach km bedzie mi latal po glowie jak wiadro :/

Awatar użytkownika
 
Posty: 245
Rejestracja: 05 marca 2009, 00:33
Lokalizacja: śląsk
Pochwały: 3
Motocykl: ZX-10R
Rok produkcji: 2007

Post » 01 lipca 2009, 22:09

Witam!!
Nie powiem ci co do tego kasku .... ale powiem coś co ci powinno pomóc ...
Od pewnego pułapu cenowego w górę ( tak ok 600 zł ) kaski są takie że nie wygniatają się zasadniczo :-) .. ja mam paścia szczękowca . CABREG RHYNO czy cosik takiego i drugi rok i jak leżał tak leży.... widzę tylko kiedy mi włosy odrosną że zaczyna lekko uwierać na sprzączce więc pędem do fryca .... ale jak obejmował dyńkę pierwszego dnia w sklepie w Krakowie tak trzyma nadal :-) ... Nie wiem może to kwestia że zawsze śmigam w kominiarce która jest z dość wysokiej półki .. nie ma potu w wyściółce więc się nie odkształca ?? Nie wiem ale kosztował 600 zł i nic się nie zmienia więc co do dopiero taki Arai RX7 :-) ...

Awatar użytkownika
 
Posty: 686
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 18:23
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 6
Motocykl: 1000 RR HRC
Rok produkcji: 2007

Post » 02 lipca 2009, 08:50

Nowy kask zawsze sie rozchodzi wiec jesli ciasno wchodzil to bedzie gitara po pewnym czasie jazdy, tylko w tym czasie nie pozyczaj go nikomu bo zle Ci sie uformuje.

 
Posty: 18
Rejestracja: 27 czerwca 2009, 07:54
Lokalizacja: Leszno
Motocykl: 1000RR SC57b
Rok produkcji: 2007

Post » 02 lipca 2009, 10:05

Sie troche zdziwilem bo jak mierzylem sobie leb to mi wyszla ta dolna granica rozmiaru M - 57 cm (M w Arai'u to 57-58 cm), a mimo to kask zlekka ciasnawy byl ale jak mowisz, ze sie uformuje to chyba zaryzykuje ta M-ke :)

Awatar użytkownika
 
Posty: 232
Rejestracja: 17 lipca 2008, 16:35
Lokalizacja: Józefosła
Pochwały: 4
Motocykl: Tuono
Rok produkcji: 0

Post » 02 lipca 2009, 10:29

Też mam obwód głowy 57cm i mi doradzili, żebym brał RX-7 w rozmiarze S.
Jeszcze nie kupiłem.
Obecnie mam AGV Ti-Tech 'a rozm. M i po paru latach (jazda zazwyczaj w kominiarce) jest trochę za luźny - zaczyna latać na głowie (nawet jadąc w kominiarce). Nie mówiąc co się dzieje bez kominiarki.
Tak więc również mam dylemat.

 
Posty: 571
Rejestracja: 29 lutego 2008, 20:06
Lokalizacja: Warszawa/
Pochwały: 5
Motocykl: Junak M10/Maxster/KXF450->SM/TE450+SM
Rok produkcji: 0

Post » 02 lipca 2009, 12:13

mi wyszło że mam rozmiar głowy na pograniczu M/L. kupiłem pierwszy kask Nolana N 100 w rozmiarze L i po pewnym czasie zrobił się za duży od tamtego czasu jak mam kupić kast to tylko w rozmiarze M i w takim obecnie śmigam. kasku nigdy nikomu nie pożyczam nawet do przymierzenia, zawsze jeżdżę w kominiarce i do dwóch lat kask nie zmienia rozmiaru na początku trochę uciskał ale się ułożył. mój kask to Nolan X-Lite chyba mam słabość do tej marki bo w sumie to już mój 4-ty Nolan.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
 
Posty: 900
Rejestracja: 07 września 2007, 23:16
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 15
Motocykl: RN19 (Były SC:33,57a,59)
Rok produkcji: 2007

Post » 02 lipca 2009, 14:49

Arai Ci się wiele nie rozbije - miałem dwa Araie i dwa różne modele L i M. Obwód mam 58cm i Mka którą kupiłem ostatnio mimo zapewnień że się rozbije jest ciulowa i teraz muszę ją sprzedać ze stratą. Więc lepiej jedz do pożądnego salonu z przeszkolonym pracownikiem niech dobierze poduszki itd jeśli mówimy o zakupie nowego kasku. A jeśli chcesz po taniości to wez ode mnie Vipera na ulice chyba lepszy wybór niż RX7 - cichszy w trasie. Linka do aukcji dałem w Giełdzie

[ Dodano: Czw Lip 02, 2009 2:51 pm ]
link tutaj: http://moto.allegro.pl/item673463237_ar ... ilver.html

Awatar użytkownika
 
Posty: 232
Rejestracja: 17 lipca 2008, 16:35
Lokalizacja: Józefosła
Pochwały: 4
Motocykl: Tuono
Rok produkcji: 0

Post » 02 lipca 2009, 15:30

marcinSC33 pisze:Arai Ci się wiele nie rozbije - miałem dwa Araie i dwa różne modele L i M.

Teraz mam dylemat, bo z jednej strony słyszę, że się mocno ugniatają a z innej, ze wręcz przeciwnie.
Może to zależy również od modelu Arai'a - znajomy ma RX-7 i mając obwód glowy 58-59 jeździ w roz. M - podobno na poczatku był dość ciasny, ale po przejechaniu paru stówek kask się ułożył.
Bądź tu mądry. :|

Awatar użytkownika
 
Posty: 900
Rejestracja: 07 września 2007, 23:16
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 15
Motocykl: RN19 (Były SC:33,57a,59)
Rok produkcji: 2007

Post » 02 lipca 2009, 19:04

Coś w tym jest z tego co wiem napewno Corsair RX7 ma inną wyściółkę niż mój viper gt. Ja mialem takiego starszego od nówki NR3 model to Lka była za duża. Kupiłem vipera Mke i lipa. Co gorsze sprowadził mi go znajomy z zagranicy i niema możliwości zwrotu. Rudisz brał Chasera czy Quantuma i jemu się coś rozbił z tego co mówił - więc bądz tu mądry. Najlepiej jak kogoś stać zapłacić ciut więcej i skierować się do salonu z wykwalifikowaną i przeszkoloną obsługą. Z tego co wiem to taką częściej spotkać można w salonach Shoei u nas.

Awatar użytkownika
 
Posty: 197
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Motocykl: Honda CBR 1000RR SC59
Rok produkcji: 0

Post » 16 lipca 2009, 08:03

Ja mam już któregoś tam z kolei rx7, obecnie Corsair. Ten kask się praktycznie nie "rozbija", może minimalnie na policzkach. Mam obwód 58 i jeżdżę zawsze w L-ce. O M można zapomnieć, bo będzie uciskał na górze głowy, tak na wysokości skroni z tyłu. Też mi mówili, że Mbędzie odpowiedni, bo siedzi idealnie ciasno itd. A łeb mnie bolał masakrycznie i musiałem sprzedać. Od tamtej pory kupuję tylko L-kę i jest dobrze, zaróno bez kominiarki, jak i w niej, choć w kominiarce to już supersztywno siedzi. Nic mi nie lata po głowie przy pałowaniu, przy prędkościach 2,0 i więcej nie przemieszcza, więc jak dla mnie ok.

 
Posty: 18
Rejestracja: 27 czerwca 2009, 07:54
Lokalizacja: Leszno
Motocykl: 1000RR SC57b
Rok produkcji: 2007

Post » 16 lipca 2009, 11:04

Zakup zostal poczyniony i nabylem Arai RX-7 GP w malowaniu Daniego Pedrosy czyli te najnowsze wydanie. Zaryzykowalem M-ke i musze powiedziec, ze lezy poprostu IDEALNIE! Nie wiem... moze GP ma jakas inna wysciolke bo Corsair wydaje mi sie, ze byl duzo ciasniejszy i mniej wygodny w tym samym rozmiarze. Od piatku nawinalem 600 km w tym jednokrotnie raz 200 km i po skonczonej jezdzie nie odczulem zadnego dyskomfortu. Myslalem, ze ten regulowany spoilerek to jest jakis pic na wode ale nie uwierzycie, on DZIALA!!! Przy predkosciach rzedu 200 km/h z opuszczonym spojlerkiem miotalo kaskiem niemilosiernie, a po podniesieniu czulem sie jakbym jechal 50 km/h. Nie zaluje ani jednej wydanej zlotowki na niego i jezeli mam cos polecic od siebie to to zeby tego Araia kupowac w takim rozmiarze jakim banka wypada i ani mniejszym ani wiekszym.

Awatar użytkownika
 
Posty: 232
Rejestracja: 17 lipca 2008, 16:35
Lokalizacja: Józefosła
Pochwały: 4
Motocykl: Tuono
Rok produkcji: 0

Post » 16 lipca 2009, 11:29

Też dokonałem zakupu. Padło na RX-7 Corsair. Wziąłem S'ke przy obwodzie 57 cm.
Nie nawinąłem zbyt dużo km, ale pierwsze wrażenie jest super!
Nic nie lata, w ogóle to jakbym nie miał kasku na glowie a wentylacja działa znakomicie. Zobaczymy na dłuższej trasie jak będzie z komfortem.

Następna

Wróć do Akcesoria, gadżety, odzież, narzędzia (bez ogłoszeń)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości