Dzisiaj jest 05 maja 2024, 17:12

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

CB RADIO DLA MOTOCYKLISTY

Akcesoria, ubrania, kaski i inne rzeczy związane z motocyklami - ogłoszenia dziale GIEŁDA!

Moderatorzy: maciekx, Tytus

Awatar użytkownika
 
Posty: 309
Rejestracja: 28 grudnia 2008, 19:33
Lokalizacja: Bytom
Pochwały: 2
Motocykl: FRANEK
Rok produkcji: 0

Post » 01 kwietnia 2009, 22:11

rzymas pisze:panów na drodze robi sie coraz wiecej
a mandaty maja byc takie ze chocho


no podobno mają ostro z nas spuszczać krew (jeśli można przeliczyć krew na złotówki) :evil:
a wejdzie wkońcu to, że nie ma być już punktów za prędkość ?? bo nie jestem na bieżąco :?:
przydałoby się, bo już mam pół limitu wykorzystane :|
Franek mój to jest to, kocham go!

Awatar użytkownika
 
Posty: 103
Rejestracja: 12 października 2008, 20:20
Lokalizacja: NOWE MIAS
Motocykl: fireblade 900 rr sc33
Rok produkcji: 1999

Post » 01 kwietnia 2009, 23:01

jak narazie temat punktów narazie zostaje . jakos przestali mówić o tym aby miały zniknąć
rzymas

Awatar użytkownika
 
Posty: 194
Rejestracja: 22 grudnia 2008, 00:03
Lokalizacja: Ozarow Ma
Motocykl: YZF R1
Rok produkcji: 2005

Post » 01 kwietnia 2009, 23:51

beti pisze:no podobno mają ostro z nas spuszczać krew

Zawsze na początku sezonu niebiescy się mocno uaktywniają

Awatar użytkownika
 
Posty: 378
Rejestracja: 21 sierpnia 2010, 22:42
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 4
Motocykl: CBR 900rr
Rok produkcji: 1998

Post » 03 marca 2013, 15:29

Odkopuję temat bo lada dzień będę montował CB u siebie w Fajerze. Do wyboru z ręczniaków mamy praktycznie tylko 3 modele, które nadają się na motocykl i spełniają wymagania. Jest to Alan 42 i Intek H510 lub nowszy Intek H520. Do tego zestaw słuchawkowy i zestaw z przyciskiem PTT na kierownicę. Antena 60-80cm, najlepiej ją zamontować do setów tylnych lub między siedzeniem pasażera a plastikiem. Niestety na antenach się nie znam więc nie doradzę. Co do podanych modeli CB wymieniam ich zalety i wady:
Alan 42:
+ odczepiany magazynek z bateriami. Dzięki temu możemy zmniejszyć masę cb i podłączyć je bezpośrednio do zasilania z gniazda zapalniczki
+ znany i popularny model, łatwiej serwisować
Intek H510 i H520
+ automatyczny SQ, dzięki czemu w trasie nie musimy co chwilę kręcić pokrętłem i regulować szumów
+ wyświetlacz bardziej czytelny niż Alan 42
+ podobno lepiej odbiera niż Alan i nie łapie szumów. Jest to pewnie zasługa lepszej anteny oryginalnej (nie znam się :D )
+ ma lepszy głośnik dzięki czemu dźwięk jest lepszy i czystszy. Może na moto się to nie przyda, ale może być potrzeba użycia radia w aucie.

Awatar użytkownika
 
Posty: 151
Rejestracja: 24 października 2011, 18:39
Lokalizacja: Jarosław
Pochwały: 4
Motocykl: SC44
Rok produkcji: 0

Post » 03 marca 2013, 21:00

Mikele, Ty jakie zakładasz? Alan czy Intek?
Porób jakieś zdjęcia przy montażu CB u siebie :)

Awatar użytkownika
 
Posty: 378
Rejestracja: 21 sierpnia 2010, 22:42
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 4
Motocykl: CBR 900rr
Rok produkcji: 1998

Post » 04 marca 2013, 08:08

Ja zakładam Inteka. Zadecydowały dobre opinie, automatyczny SQ i bardziej czytelny wyświetlacz. Montaż w każdym moto będzie inny. Narazie nie wiem czy montować na stelażu owiewki z przodu, czy w schowku, czy wmontować w wypełnienie z lewej strony. Do CB jest jeszcze potrzebny zestaw słuchawkowy i przycisk PTT (w sumie około 100zł). Cena wszystkiego wyniesie około 450zł. Oczywiście jeśli ktoś chce lepszy zestaw to można wziąć zestaw bluetooth ale to podnosi koszty o jakieś 300zł. Są też zestawy gdzie zamiast mikrofonu jest laryngofon http://allegro.pl/podwojny-laryngofon-m ... 01868.html

Awatar użytkownika
 
Posty: 13
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 19:08
Lokalizacja: Piła
Motocykl:

Post » 04 marca 2013, 11:48

Witam też chętnie bym zobaczył jak to wychodzi wizualnie i jak dziala przydałoby się na trasie;) A cenowo ostatecznie ile wyjdzie wszystko antena, słuchawki itd? wrzuć fotki jak zamontujesz :D

Awatar użytkownika
 
Posty: 151
Rejestracja: 24 października 2011, 18:39
Lokalizacja: Jarosław
Pochwały: 4
Motocykl: SC44
Rok produkcji: 0

Post » 05 marca 2013, 20:51

W inteku też można mówić? czy tylko słuchać można? Intek chyba jest tańszy od Alana.

Awatar użytkownika
 
Posty: 378
Rejestracja: 21 sierpnia 2010, 22:42
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 4
Motocykl: CBR 900rr
Rok produkcji: 1998

Post » 05 marca 2013, 21:27

Oczywiście w obydwu działa odsłuch i nadawanie. Do obydwu pasują te same zestawy, przycisk do nadawania BHS300 (około 50zł) i zestaw słuchawkowy z mikrofonem CHS300 (około 50zł). Intek jest tańszy i z tego co o nim mówią torchę lepszy. Jest też trochę większy, ale akurat w Fajerze jest sporo miejsca do zagospodarowania. Co do anteny zewnętrznej to koszt zależy od długości i jakości, więc każdy sobie dobierze coś dla siebie. Jak dobrze pójdzie to w sobotę będę montował zestaw a w niedzielę wrzucę zdjęcia.

PS: Dzisiaj dostałem mandacik i 8pkt więc mam dodatkową moblilizację :wnerwiony:

[ Dodano: Pią Mar 08, 2013 8:39 pm ]
Mam już radyjko. Zasięg na standardowej antence to jakieś 2km w terenie zabudowanym przy dużej ilości budynków. Bardzo dobrze nadaje i odbiera, czysty dźwięk, szczególnie po włączeniu automatycznego SQ (trzeba się liczyć z tym, że wtedy zasięg się trochę zmniejsza). Jutro strojenie z anteną zewnętrzną i montaż na aucie i w moto.

Co ważne, zestaw CHS300 nie jest do końca kompatybilny z tym radiem, ponieważ słychać tylko w jednym głośniczku. Pewna mała osóbka mnie przed tym ostrzegała, ale nie posłuchałem i musiałem sam to sprawdzić :diabel2: Wstawiłem wtyk mini-jack mono zamiast stereo ale problem leży gdzie indziej więc muszę zmostkować obydwa głośniczki. Wtedy powinno być ok. Jutro chwila prawdy ;)

 
Posty: 48
Rejestracja: 09 lutego 2013, 09:32
Lokalizacja: Pruszków
Motocykl:

Post » 13 marca 2013, 23:30

Jak tam kolego coś nowego w temacie? Jak poszło strojenie anteny na moto?

Awatar użytkownika
 
Posty: 378
Rejestracja: 21 sierpnia 2010, 22:42
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 4
Motocykl: CBR 900rr
Rok produkcji: 1998

Post » 13 marca 2013, 23:54

Narazie Intek jeździ w aucie zestrojony z Sirio ML145. W moto nie miałem narazie czasu zamontować anteny, tym bardziej, że trzymam go w blaszaku i pogoda nie bardzo sprzyja przesiadywaniu w garażu. Muszę dorobić płaskownik i jakoś mądrze to umiejscowić, żeby nie przeszkadzało sakwom i bagażowi w trasie. Obiecuję, że się pochwalę jak tylko zamontuję wszystko na moto. Od razu powiem, że zasilanie będę puszczał z tylnej pozycji przez przekaźnik, żeby nie męczyć instalacji. Tak samo mam wpięte zasilanie pd GPS.

[ Dodano: Sro Mar 13, 2013 11:07 pm ]
A jeśli chodzi o Inteka, jakość dźwięku jest zadziwiająco dobra. Przy dobrej antenie i włączonym automatycznym SQ odbiór bez jakichkolwiek szumów.

[ Dodano: Pon Mar 25, 2013 5:03 pm ]
Tak to wygląda u mnie. Antenę wstawiłem na miejscu zamka na dodatkowym metalowym stelażu, żeby wszystko było wystarczająco stabilne. Nie wiem tylko czy mogę skrócić kabel, czy to będzie miało wpływ na zasięg.
Zdjęcia pod linkiemObrazek

[ Dodano: Pon Mar 25, 2013 5:04 pm ]
ZDJĘCIA

 
Posty: 48
Rejestracja: 09 lutego 2013, 09:32
Lokalizacja: Pruszków
Motocykl:

Post » 25 marca 2013, 19:44

No coś takiego by mnie urządzało :D Powiedz jeszcze jak z wystrojeniem anteny, nie było problemu? i czy nie słychać w radiu jakichś zakłóceń z moto?

Ja myślałem nad taką anteną przy secie gdzieś najlepiej:
http://allegro.pl/sirio-t3-27-62cm-skut ... 28957.html

Na razie czekam aż się sezon wreszcie zacznie i pewnie w kwietniu też coś pokminię z cb.
Radyjko do auta też się przyda, bo coś stary alan powoli odmawia posłuszeństwa.

PoprzedniaNastępna

Wróć do Akcesoria, gadżety, odzież, narzędzia (bez ogłoszeń)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości