Dzisiaj jest 12 maja 2024, 03:40

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Tatry Słowackie na 954:..

Gdzie warto pojechać, spotkania, zloty, targi i inne imprezy motocyklowe które watro zwiedzić...

Moderatorzy: maciekx, Tytus

 
Posty: 316
Rejestracja: 15 września 2009, 06:24
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 2
Motocykl: 954rr
Rok produkcji: 2002

Tatry Słowackie na 954:..

Post » 02 sierpnia 2010, 09:08

Witam wszystkich
Chciałem się podzielić wrażeniami z mojej ostatniej podróży na mojej żółciutkiej 954 :)
Dnia 31-07-2010 Dzień nie zapowiadał się za ciekawie... rzekłbym że odechciało mi się czegokolwiek. Poszedłem do pracy i tam z niepokojem wyczekiwałem na choć kawałeczek słońca ... jednak nic z tego. Z pracy zerwałem się dosyć wcześnie. Jak dojechałem do mojego domu, deszcz nie odpuszczał ale słabł w minuty na minute, więc postanowiłem że pojadę choćby nie wiem co, pojechałem po mojego Plecaczka :) i spakowani zapakowaliśmy 2 sakwy, tank-bag oraz plecak na Cebre. Troszkę kropiło ale tak bardzo chciałem jechać że nic nie mogło mnie zatrzymać :)
MAPKA
W końcu ruszyliśmy, punkt startowy:
--->Cabanów (czyt.Chrzanów :) )--->Płaza--->Zator--->Sucha-Beskidzka--->Rabka--->Nowy targ--->A na koniec do Białki Tatrzańskiej, gdzie mieliśmy zapewniony nocleg :)
Ale naprawdę katorga wybierać się w piątek w stronę gór nawet na motocyklu...
Kierowcy ..eh szkoda słów ... a nasze piękne drogi
W sobotę pojechaliśmy z Białki w stronę Tatrzańskiej Łomnicy, gdzie jest fantastyczna kolej linowa za jedyne 13ojro :) ale za te 13 ojro wyjedziemy tylko na Skaliste Pleso :) jak chcemy Wyjechać na Tatrzańską Łomnicę to musimy do tych 13ojro dopłacić +20ojro :) co dla mnie jest cena zaporową :) szczególnie że na samym szczycie były chmury i nic nie było widać, później pojechaliśmy do Starego Smrekowaca gdzie też jest taka kolejka jak u nas na Gubałówkę ale szczerze to fajne to jest jak ktoś z tego miejsca lubi pochodzić po górach a my z kaskami i plecakiem mieliśmy trochę Ciężko :) koszt około 5 ojro tam i z powrotem.
Później pojechaliśmy do Strebskiego Plesa ( taki fajne i przyjemne jeziorko) gdzie jest naprawdę ładnie i widać Tatrzańską Łomnicę oraz inne cudowne szczyty Tatr. I tu parking motocykla chyba 3 ojro :)
Później wróciliśmy do Białki bo było już późno, na dobre jedzonko :) I w ogóle późnym popołudniem znowu zaczęło padać:(
W niedzielę o godzinie około 9.30 Wyjechaliśmy tą sama Trasą w stronę Słowacji i Przez tatrzańską Łomnice i reszte malowniczych misat wzdłóż pasma Tatr :) w strone Liptowskiego Mikulasa a póżniej na korbielów (patrz mapaMAPKA)
I powiem szczerze że jak ktoś nie jechał nigdy wzdłuż tatr po stronie Słowackiej to powinien to zrobić :) Drogi bez dziur, zakręty wyprofilowane :) świeże powietrze :) prędkość przelotowa 100-120km/h coś pięknego (fotki dorzucę wieczorem)
954 jest może i nie za wygodna w 2 osoby ale jadąc na zakrętach z pełnym bagażem ten motocykl sam jedzie i łyka zakręty niczym smok wawelski wodę z wisły :)
Po prostu bajka :) Trasa z białki do Chrzanowa to około 300km ekstra wrażeń :)
Niestety wjeżdżając do polski czar pryska, dziurawe drogi ... idioci na drogach itd ...
Ale ważne że się udało, mimo obawy o pogodę :)
w Sumie zrobiłem 600km w weekend :) i jest zadowolony z maszynki :) bo na 954 da się śmigać po tatrach bez żadnych obaw :)
Jak mi się coś przypomni to napiszę :) trochę żałuję teraz że nie wybrałem się z marcinSC33 na Chorwacje ale teraz wiem jak się przygotować w 2 osoby, co zabrać i czego się spodziewać :) może innym razem :)
Planuje jeszcze w Sierpniu jechać w góry stołowe, sklane miasto, Praga ale to na tydzień, ale na razie cicho sza :)
Jadąc na motocyklu to jest zupełnie inaczej niż puchą :)
Eh mógłbym pisać godzinami :)
aha i taki drobnostki co ze sobą zabrałem:
+oponę w sprayu 1 pucha
+zestaw do naprawiania opony + 2 naboje CO2
+kombinezony przeciwdeszczowe (najtańsze na allegro, ale są naprawdę nie przemakalne)
+tank-bag oxforda
+sakwy oxforda
+Ciuchy (ograniczoną ilość)
+kurtkę tekstylna do jazdy na moto (bo w skórze to ciężko by było jechać kolejkami itd)
To chyba tyle :) ja wiem że może i wycieczka mało ambitna, ale za to naprawdę zachęcam do turystyki i nei ważne na czym, bo ludzie śmigają na wszystkim co ma 2 koła po górach :) liczy się klimat a nie ilość naklejek czy pojemność ...
Pozdro :)

Awatar użytkownika
 
Posty: 187
Rejestracja: 02 lipca 2009, 20:25
Lokalizacja: Jaworzno/
Motocykl: HONDA 954
Rok produkcji: 2002

Post » 02 sierpnia 2010, 10:18

"Trasa z białki do Chrzanowa to około 300km" :ooo:
Dodaj ze w 1 strone chyba ze juz przez wadowice czy tam A4 nie jechałes. Ale fajna wyprawa, tez mam zamiar niedługo z Jaworzna do Niedzicy jechac wiec bardzo podobna trasa.

 
Posty: 316
Rejestracja: 15 września 2009, 06:24
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 2
Motocykl: 954rr
Rok produkcji: 2002

Post » 02 sierpnia 2010, 10:21

300km przez tatry Słowackie :)
A cała trasa na mapce :)
Jak do Niedzicy to tylko przez Obiodową :)

Awatar użytkownika
 
Posty: 63
Rejestracja: 17 lutego 2008, 23:58
Lokalizacja: Rybnik
Motocykl: SC 33
Rok produkcji: 99

Post » 02 sierpnia 2010, 10:45

Ładna trasa !!! Przyjemne z pożytecznym bo jak człowiek wraca do domu po tak spędzonym czasie nabiera ochoty do codziennego życia :) pozdrawiam

 
Posty: 567
Rejestracja: 05 marca 2008, 01:29
Lokalizacja: małopolsk
Pochwały: 2
Motocykl: SATAN-LUCYFER 954RR
Rok produkcji: 0

Post » 02 sierpnia 2010, 13:40

Faktycznie Słowackie Tatry robią nie lada wrażenie, byłem kilka razy i za każdym banan na twarzy!! Również polecam!
makanaky pisze:jak człowiek wraca do domu po tak spędzonym czasie nabiera ochoty do codziennego życia
Ja w ten weekend odwiedziłem nasz piękny Bałtyk , a dokładnie Łebe!! Od wyjazdu z domu w piątek 450km w nieustannym deszczu! W jedną strone zrobiliśmy 700km za to na powrocie w niedziele pogoda dopisała!! W sumie zrobione 1500km i wcale nie mam ochoty wracać do codziennego życia tylko ciągle chce się jeździć!! :D :mrgreen: :dance:

Awatar użytkownika
 
Posty: 900
Rejestracja: 07 września 2007, 23:16
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 15
Motocykl: RN19 (Były SC:33,57a,59)
Rok produkcji: 2007

Post » 02 sierpnia 2010, 23:10

Ja też latałem często w Tatry Słowackie w sumie kilka razy...Nie mam siły pisać bo padam na pysk po pracy ;-) Fesk rypnąłeś się w jednej nazwie "Starego Smrekowaca" chyba o Stary Smokowiec Ci chodzilo ;-) - chcieli mi tam ostatnio "200ojro pokutu" dać w pazdzierniku to zapamiętałem. Jak będe przy czasie to coś napisze też ze swoich spostrzeżeń. Pozdrawiam
PS - Fesk - jak w następne wakacje coś zaplanujemy to się nie wywiniesz ;-) My mieliśmy na Chorwacje mniej bagażu niż Ty w Tatry ;-p Pozdro i gratuluje traski - tam jest pięknie!

Awatar użytkownika
 
Posty: 48
Rejestracja: 24 maja 2009, 21:26
Lokalizacja: Zakopane
Motocykl: sc 50
Rok produkcji: 2002

Post » 03 sierpnia 2010, 01:03

nooo serpentynki pomiędzy Liptovskim Mikulaszem a Zubercem niczego sobie :D coś ala Banska B. - Harmanec poprostu miodzik :P Przez ostatni miesiąc prawie co drugi dzień jestem na Słowacji (nie powiem żebym miał jakoś daleko :P ) ale drogi naprawde o wiele lepsze niż w Pl, mniej patologii na drogach i duuuużo spokojniej a widokowo naprawde bąba :) Niestety mandaty chore :/ i chyba najchętniej częstują nimi Polaków :wnerwiony: Ale będąc w okolicach Zakopanego naprawde każdy powinien zaliczyć taką traskę jak fesk,
POLECAM!!!
City Bike Racer---Racing Replica

 
Posty: 316
Rejestracja: 15 września 2009, 06:24
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 2
Motocykl: 954rr
Rok produkcji: 2002

Post » 03 sierpnia 2010, 05:46

1
2
3
4
5
6

Awatar użytkownika
 
Posty: 165
Rejestracja: 23 kwietnia 2010, 11:48
Lokalizacja: okolice M
Motocykl: SC50
Rok produkcji: 2003

Post » 06 sierpnia 2010, 18:37

bardzo ładne zdjęcia, tylko te ramiona lusterek i manetki... chyba w stronę czopków zmierzasz :mrgreen:

Awatar użytkownika
 
Posty: 313
Rejestracja: 29 grudnia 2009, 23:02
Lokalizacja: KCH
Pochwały: 1
Motocykl: gixx k7
Rok produkcji: 0

Post » 06 sierpnia 2010, 22:01

M4NIEK pisze:chyba w stronę czopków zmierzasz :mrgreen:

Chyba tylko fredzli brakuje rotfl2:


Wróć do Podróże, wypady, zloty, ustawki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości