Dzisiaj jest 29 marca 2024, 07:20

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

UWAGA! Oszust - allegro

Druga strona jazdy na motocyklu...

Moderatorzy: maciekx, Tytus

Awatar użytkownika
 
Posty: 5
Rejestracja: 18 grudnia 2011, 16:29
Lokalizacja: Suwałki
Motocykl: obecnie Suzuki,wkrótce Honda
Rok produkcji: 0

Post » 23 grudnia 2011, 21:51

zero ludzkiej uczciosci, same CENZURA, zobaczył ze sprzeda poza allegro, pomyslał ze zrobi kolege na wała, szybki hajs,wie ze z prespektywy prawnej nic mu nie zrobi i sie połasił pętak

Awatar użytkownika
 
Posty: 89
Rejestracja: 25 października 2011, 19:12
Lokalizacja: Iłża
Pochwały: 5
Motocykl: CBR 954RR
Rok produkcji: 2003

Post » 29 grudnia 2011, 18:55

Ja kupując samochód jechałem 400km, z gościem krótko rozmawiałem, po Moto byłem tylko 60 km, lecz tez dwa zdania więcej i powiedział że jak będzie coś nie tak oddaje kasę za podróż. Więc wtedy wiadomo że warto jechać. Auto i Moto kupiłem za pierwszym razem bez zbędnych jazd, kwestia umiejętnej rozmowy przez telefon. hihi:

Awatar użytkownika
 
Posty: 368
Rejestracja: 14 listopada 2011, 12:49
Lokalizacja: Zamość
Pochwały: 1
Motocykl: --------------
Rok produkcji: 0

Post » 31 grudnia 2011, 05:10

na allegro trzeba uważać bardziej bo oceniamy przez zdjecia i to co nam powie wlasciciel;/

Awatar użytkownika
 
Posty: 396
Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 09:28
Lokalizacja: WG i WKZ
Pochwały: 15
Motocykl: 1000RR Repsol
Rok produkcji: 2005

Post » 19 czerwca 2012, 10:49

Koledzy, piszę w sprawie mojej kumpeli, która dała się oszukać. Upatrzyła sobie zabawkę dla dziecka na allegro za 4 stówki, gość miał tego 40 sztuk, ale gdy chciała kupować, ktoś inny właśnie kupił ostatnią. Napisała więc do typa czy ma może jeszcze jakieś sztuki, odpisał, że ma i że może wystawić na allegro lub sprzedać poza. Było już późno, więc kumpeli nie chciało się czekać na wystawienie aukcji, zdecydowała się na zakup poza allegro. Najgorsze jest to, że popełniła fatalny błąd - z góry wpłaciła gościowi kasę na konto. No i efekt do przewidzenia - wszelki kontakt się urwał. Jak się okazało to te osoby, które kupiły przez allegro, też nie dostały towaru, zaczęły się pojawiać negatywne komenty i konto zawieszone jest teraz.

No i teraz do sedna - czy jest szansa odzyskania kasy? (mi się wydaje, że poszło psu w d*pę)
Czy policja coś może wskórać? Koleżanka ma korespondencję mailową z ustaleniami zakupu, dane konta, na które poszła kasa.

 
Posty: 3350
Rejestracja: 19 grudnia 2010, 13:40
Lokalizacja: Piechcin
Pochwały: 104
Motocykl: CBR125,f4i,sc44,sc57A,ZX10R,Cb,sc57A :)
Rok produkcji: 2005
Samochód: Seat leon 1 1.9 Tdi :)

Post » 19 czerwca 2012, 10:59

Jeżeli ma dane i korespondencję mailową to może coś się udać . Moja siostra też ostatnio została wyjenbana w powietrze z jakiejś strony internetowej zamówła jakieś tabletki a przyszły jej mydła :wnerwiony: i 250zł psu w du..... :wnerwiony:
Oddam nerkę za cbr :)

Awatar użytkownika
 
Posty: 716
Rejestracja: 23 lutego 2010, 18:47
Lokalizacja: Wrocław-W
Pochwały: 12
Motocykl: zawsze HONDA !
Rok produkcji: 0

Post » 19 czerwca 2012, 11:07

wiertło pisze:Jeżeli ma dane i korespondencję mailową to może coś się udać . Moja siostra też ostatnio została wyjenbana w powietrze z jakiejś strony internetowej zamówła jakieś tabletki a przyszły jej mydła :wnerwiony: i 250zł psu w du..... :wnerwiony:


A fajna siostra ? :D

To my znajdziemy tych od mydła hihi:


A tak powaznie.. trzeba w chu* uważać.
Mi typ w sobote napisał e-maila , żebym mu zapłacił jeszcze raz za wysyłkę, bo wysłał ale adres z allegro był niepoprawny ( gdzie od paru lat sie nic nie zmienia ).

No to zadzownilem, i sie okazało, ze źle napisali kod i miejscowośc.

I podobno wysłał mi znowu ta paczke na teraz Poprawny adres...

czekam już 3 tygodnie od daty zakupu ... :/

 
Posty: 3350
Rejestracja: 19 grudnia 2010, 13:40
Lokalizacja: Piechcin
Pochwały: 104
Motocykl: CBR125,f4i,sc44,sc57A,ZX10R,Cb,sc57A :)
Rok produkcji: 2005
Samochód: Seat leon 1 1.9 Tdi :)

Post » 19 czerwca 2012, 11:09

Siwy_ryry, Siocha jest zajęta ma męża i syna chyba że lubisz takie :D
no tak jest teraz i widze że to oszustwo coraz bardziej się nasila :wnerwiony:
Oddam nerkę za cbr :)

 
Posty: 106
Rejestracja: 29 września 2009, 23:33
Lokalizacja: cz-wa
Pochwały: 1
Motocykl: feniks2 - VFRstreet
Rok produkcji: 1993

Post » 19 czerwca 2012, 12:04

LENAR pisze:Czy policja coś może wskórać? Koleżanka ma korespondencję mailową z ustaleniami zakupu, dane konta, na które poszła kasa


oczywiście że może i na pewno trzeba to zgłośić.Niemniej podjąć jeszcze pare prób kontaktu ,żeby nie narobić problemów też sobie.

Danych jest bardzo dużo.Brać nr.konta ,nr.tel,wydruki e-maili brać wszystko i na policje .Sporządzą protokół.Dobrze by było złapać kontakt z kimś jeszcze oszukanym(niestety kontakt poprzez ukrywanie nicków z allegro jest mocno utrudniony) i działać.
Ja tak się dałem kiedys na dużą sumę wyrysać.Cudem kasę odzyskałem.ALe jeszcze prawie dwa lata później latałem jako świadek po komisariatach i składałem zeznania
Nadmienie tylko że gość wtedy (młody szczyl) wytrąbił ludzi na grube tysiaki.

Awatar użytkownika
 
Posty: 208
Rejestracja: 23 sierpnia 2010, 22:00
Lokalizacja: Opole
Pochwały: 5
Motocykl: 900rr SC33/ DRZ400 Y/Majest 150
Rok produkcji: 1998

Post » 19 czerwca 2012, 19:44

takich "kutachów" jest coraz więcej,miesiąc temu natknąłem się na tablica.pl na ogłoszenie ze skrzynią do sc33,więc wysyłam zapytanie czy jest w jakim stanie i że zdjęcia poproszę no i dostałem odpowiedz że...chyba mnie poje.. jeśli wydaje mi się ze on wyciągnie skrzynie i zrobi zdjęcia bo jak mi się nie spodoba to co wtedy a że uważa iż jest ok to przelew na konto i dopiero wtedy rozbierze, więc :fuckyou: i uwaga na kolesia z Prudnika

Awatar użytkownika
 
Posty: 1546
Rejestracja: 18 maja 2011, 20:50
Lokalizacja: Mrągowo
Pochwały: 20
Motocykl: 929 -> GSX-R 1000 k5
Rok produkcji: 2005

Post » 20 czerwca 2012, 21:40

no ja wlasnie też kupilem poza allegro oponę napisana w aukcji że NÓWKA przejechane 50km a co okazało się że opona nacięta i co i nagle z kolesiem się kontakt urwał, a koleś motocyklista itd bla bla spoko ziomuś i w ogóle a to zwykły chooj i oszust,

nick jego na allegro to jetboy85
http://allegro.pl/show_item.php?item=2305410176


podam jeszcze jeden przykład oszustwa jak kolegę próbowali wykiwać a było to tak.

sprzedał tłumik na allegro

ugadali się z kupcem że kumpel mu przywiezie do innego miasta jak będzie u rodziców.po dniu czy dwóch nagle dostaje telefon od gościa że przyjedzie kurier jakiś jego i zabierze ten tłumik, kumpel nie miał zapisanego wcześniej numeru to mówi ok patrzy kasa jest na koncie bo zrobił mu przelew koleś.

Przyjechał kurier zabrał tłumik a za parę minut dzwoni koleś co kupił na allegro i mowi że wpłacił kase i czy ma i czy w weekend mu dowiezie tłumik, a kumpel zrobił wielkie oczy i mowi jak to przecież dałem dla twojego ziomka ma Ci zawieźć :D hehehe

zaczął dzwonić pod ten numer tamten najpierw odbierał i mowil że przecież mu wplacil kase itd ale kumpel mu nie podawał żadnych danych do przelewu i tak kręcił kombinował, kumpel zaczął drążyć ten numer tel w necie znalazł jakieś dziwne ogłoszenia aut chamsko poprzerabianych fot z autami, zaczął typa straszyć że zgłosi na policje itd itd i w koncu też pojechał na policje.

aż w końcu typ na drugi dzien zmiękł i mowi a masz dzwon do tego kuriera bo mi tego tłumika nie przywiózł i dał mu numer, okazało się że ten kurier tłumik jeszcze miał bo ten typ też mu miał wpłacic kase ale nie zrobil tego dlatego ten się wstrzymał z wydaniem tłumika, i podjechał i oddał dla kumpla ten tłumik heheh

ale generalnie niezły motyw na przekręt sam bym się nie spodziewał czegoś takiego.
trochę się rozpisałem i może chaotycznie napisane ale jakoś tako to było :)

Awatar użytkownika
 
Posty: 560
Rejestracja: 19 czerwca 2008, 19:49
Lokalizacja: KALETY /
Pochwały: 15
Motocykl: Komar
Rok produkcji: 0

Post » 21 czerwca 2012, 12:58

Nie wiem czy kolo handluje na allegro nie wnikam ale .....

Uwaga na zakupy w sklepie http://www.redhotchilicustoms.com/

Red Hot Chili Customs
Ul.Zakładowa 5
71-253 Szczecin
POLAND
Tel. +48-505-225-456
moto.klinika@gmail.com
facebook.com/motoklinika

Osobiście ,pisałem z kolesiem w sprawie gaźnika Mikuni ponad 1100zł .9 Maja 2012 zrobiłem przelew 1143zł.Gaźnik miał być do ziomka co profesjonalnie podchodzi do tematu wyścigów,to też Red Hot ...Też profesjonalnie podeszli do tematu,kasa z góry bo muszą go zamówić 7-10 dni max i będzie,co się okazało dziś 21/06/2012 i ani gaźnika ani kasy.Po kontakcie kolo odpowiedział tylko `` gaźniki nie chodliwe są sprawdzane na zamówienie
2012-06-18 14:22:54 i tak było w tym przypadku``

Widać profesjonaliści 40 dni im za mało,sprawa niestety znajdzie finał w sądzie .Szczerze nie polecam nikomu zakupów u nich !! Zero profesjonalnego podejścia do sprawy,pewnie jedynie co mogą załatwić to gaźniki do wsk,choć w to też wątpię.

Awatar użytkownika
 
Posty: 9
Rejestracja: 12 lipca 2012, 19:32
Lokalizacja: Radom
Motocykl:

Post » 04 sierpnia 2012, 21:35

A wiec tak skad brałes?
Sklep na stronie, Allegro, czy gadka szmatka i bez potwierdzen po rozmowie.
Bo jeśli ze sklepu to u niego w regulaminie:
Jeżeli Sprzedawca nie może spełnić świadczenia z tego powodu, że towar lub usługa nie są dostępne, niezwłocznie, najpóźniej jednak w terminie trzydziestu dni od zawarcia Umowy, zawiadomi o tym Nabywcę i zwróci całą otrzymaną od niego sumę pieniężną, jeżeli jakakolwiek suma została już uiszczona.

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ku przestrodze, wypadki, oszuści

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości