Dzisiaj jest 28 marca 2024, 10:09

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Moja Landryna

przeróbki

Tematy dotyczące modyfikacji i tunningu Hondy Fireblade CBR1000RR SC57 2004-2007

Moderatorzy: maciekx, Tytus

Awatar użytkownika
 
Posty: 670
Rejestracja: 01 października 2011, 08:51
Lokalizacja: Śląsk Bytom
Pochwały: 10
Motocykl: 1000rr sc57a
Rok produkcji: 4

Moja Landryna

Post » 13 lutego 2015, 22:13

Siemka
chwalę się moimi przeróbkami i historią maszyny odkąd jest w posiadaniu czyli od grudnia 2013
CBR`a w malowaniu winning red
Obrazek
początek wspólnego jeżdżenia był brutalny ponieważ pewniej przejażdżki 23grudnia zdechłu puszkasz stwierdził że pomoże mi zbliżyć się do asfaltu , czego efektem był ślizg przy mniej niż 40km/h . plastyki trochę dostały ale nie żałuję ponieważ był super powód dla zmiany wyglądu.
po kupnie nosiłem się z zamiarem oklejenia sprzęta o tak Obrazek
lecz mając wsparcie z OC sprawcy postanowiłem nie ograniczać się
Obrazek
w efekcie plastyki zostały wszystkie przemalowane na motocyklu nie ma ani jednej naklejki wszystko malowane aerografem, felgi zostały wypiaskowane i pomalowane
efekt moim zdaniem super
Obrazek
idąc za ciosem wymieniłem carbonowego scorpiona na aluminiowego IXILa
maszyna dostała filtry powietrza pipercross
Teraz maszyna znowu u lakiernika odświeżam ramę bo już trochę zszarzała i przemalowuje wahacz na czarno , oprócz tego nowy lakier dostaną sety, dekle silnika, osłonka łańcucha , i nie wiem co mi jeszcze w padnie w ręce :D
Obrazek
Obrazek
pod koniec roku 2014 wymyśliłem że pozbędę się reszty systemu exup czyli serwa egcv , silniczek wymontowałem zbudowałem mały madulik dzięki któremu komputer nie widzi błędów
Obrazek
Obrazek
w zeszłym tygodniu dokończyłem projekt flapper mod
Obrazek
teraz maszyna odetchnie w pełni :D
kolejnym krokiem jest musowo fuel module jakiś
moim typem jest moduł Z-FI firmy bazzaz obsługujący wszystkie 8 wtrysków co pozwoli idealnie zbudować mapy
kolejną sprawą jest sprzęgło hehe dokładnie kosz ale to już w sezonie
i quickshifter też jest na liście bo bez tego to cały projekt mi nie będzie się podobać
oczywiście o sprawach takich jak oleje i inne duperele eksploatacyjne nie będe pisał ,
olej wleję repsola, filtr oleju z K&N ,
olej w lagach z motula 10w
hamulcowy też motul
oprócz tego założone krótkie klamki, przewody w oplocie, szyba puig , crash pad wometech i z tej samej firmy końcówki kierownicy też niebieskie, widać nowe mocowanie tablicy rejestracyjnej z kierunkami led z przodu kierunki led nie wystające mocno z owiewek i jako dopełnienie mam lusterka z kierunkami , teraz trochę wkłady przerabiam stosując jedną a nie trzy diody z tym że będzie to power led 3W
życzcie mi powodzenia a ja będę jeszcze jakieś zdjęcia wklejał

Awatar użytkownika
 
Posty: 266
Rejestracja: 24 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Oława,Wro
Pochwały: 2
Motocykl: Honda CBR 1000 RR orange
Rok produkcji: 2010

Re: Moja Landryna

Post » 14 lutego 2015, 12:32

co to za kot ? na ostatnim zdjeciu :) ale ogólnie dobry projekt zrobiłes :D wstaw foty jak juz ukonczysz wszystko :)

Awatar użytkownika
 
Posty: 670
Rejestracja: 01 października 2011, 08:51
Lokalizacja: Śląsk Bytom
Pochwały: 10
Motocykl: 1000rr sc57a
Rok produkcji: 4

Re: Moja Landryna

Post » 14 lutego 2015, 14:46

Koty są dwa na tym zdjęciu :)
Pewnie będę kontynuować trochę starannie moją fotorelacje bo zdjęć jak maszyna była czerwona nie mam ani jednego :/
Teraz siedzę i liczę przełożenia napędu ponieważ przez oponę na profilu 55 wydaje mi się że zgubiłem trochę na przyspieszeniu. W planach jest napęd 16-42 ponieważ z opon na tym profilu nigdy nie zrezygnuje , trochę mnie zastanawia czy łańcuch wystarczy czy okaże się za krotki :okulary2:

Awatar użytkownika
 
Posty: 670
Rejestracja: 01 października 2011, 08:51
Lokalizacja: Śląsk Bytom
Pochwały: 10
Motocykl: 1000rr sc57a
Rok produkcji: 4

Re: Moja Landryna

Post » 25 lutego 2015, 22:43

według planu który się dłuży w piątek składam maszynę
między czasie przygotowałem sobie kilka rzeczy do składania
chciałem kupić dedykowane zaślepki ale drogo i nie znalazłem w polsce, chciałem oddać kolesiowi co by mi na cnc zrobił ale nie wie nie ma czasu ... więc postanowiłem zrobić po swojemu
Obrazek
mały mod zaworu pair robiony jedynie z myślą żeby się potem nie motać przy ustawianiu motocykla na hamowni

Awatar użytkownika
 
Posty: 670
Rejestracja: 01 października 2011, 08:51
Lokalizacja: Śląsk Bytom
Pochwały: 10
Motocykl: 1000rr sc57a
Rok produkcji: 4

Re: Moja Landryna

Post » 10 marca 2015, 09:51

Więc odebrałem klamory z malowania trochę mało czasu miałem wczoraj i tylko jedno zdjęcie
Obrazek
rama pomocnicza też podmalowana w kolor ramy ramy miały być jak najbardziej podobne do ori a wahacz gładki wyszło trochę inaczej niż chciałem ale jest spoko
dolot prawie skończyłem
Obrazek
dzisiaj w planie postawić maszynę na kołach z silnikiem w ramie :)

 
Posty: 29
Rejestracja: 02 maja 2011, 10:41
Lokalizacja: Orzesze
Motocykl: Fireblade 900rr sc33
Rok produkcji: 1999

Re: Moja Landryna

Post » 10 marca 2015, 11:46

Świetna ta maszynka!:)

Ile wychodzi taki aerograf na całym moto?

A co do zaślepek, odezwij się na priva to coś pomyślimy;)

Awatar użytkownika
 
Posty: 670
Rejestracja: 01 października 2011, 08:51
Lokalizacja: Śląsk Bytom
Pochwały: 10
Motocykl: 1000rr sc57a
Rok produkcji: 4

Re: Moja Landryna

Post » 10 marca 2015, 19:06

malowanie równe dwa tysiaki
te dekle i tak są niewidoczne to zostawię te moje zaspawane ale dzięki za propozycje
więc zagroziłem lakiernikowi w poniedziałek że go oleje jak nie dostanę moich rzeczy pomalowanych i sprawy ruszyły więc się znowu chwalę
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
na przed ostatnim zdjęciu widać zabezpieczenie jakie stosowałem da zabezpieczania miejsc które nie powinny spotkać się z piaskowaniem albo proszkiem, po drodze kontrola wszystkiego . jest super wszystko w najlepszym porządku.
jutro sety dekle silnika i osłonka łańcucha lecą dalej po nowy lakier a przy okazji zajrzę w sprzęgło i wymienię łańcuch pompy oleju

Awatar użytkownika
 
Posty: 1546
Rejestracja: 18 maja 2011, 20:50
Lokalizacja: Mrągowo
Pochwały: 20
Motocykl: 929 -> GSX-R 1000 k5
Rok produkcji: 2005

Re: Moja Landryna

Post » 17 marca 2015, 10:07

a po co wymieniasz łańcuch pompy?

Awatar użytkownika
 
Posty: 670
Rejestracja: 01 października 2011, 08:51
Lokalizacja: Śląsk Bytom
Pochwały: 10
Motocykl: 1000rr sc57a
Rok produkcji: 4

Re: Moja Landryna

Post » 17 marca 2015, 12:20

Obrazek
Obrazek
[youtube]https://youtu.be/ZzH3M29cZWk[/youtube]
łańcuch wydaje mi się luźny i grzechoczący , luz jest taki że jest w stanie dotknąć sprzęgł , więc wymieniam i przy okazji skontroluje sprzęgło w zasadzie jego kosz.
i pierwsza nie miła niespodzianka mocowanie chłodnicy od miski olejowej przy próbie odkręcenia poszła śruba z uchem, dałem do przyspawania w zasadzie mój super lakiernik oddał do przyspawania , założyłem miskę, wydech , chłodnicę i w momencie przełożenia śruby przez dospawane ucho mocowanie odpadło , tak mi to super spawacz zrobił KU,WA MAĆ i znowu wszystko zawlić podjadę z tym do kolesia który mi robi takie rzeczy od zawsze i zobacze co mi powie czy to spawać czy w nową miskę inwestować , ale to temat na piątek

Awatar użytkownika
 
Posty: 133
Rejestracja: 04 marca 2015, 23:18
Lokalizacja: LU
Motocykl: 954rr
Rok produkcji: 2003

Re: Moja Landryna

Post » 17 marca 2015, 13:53

Dobry projekt, w oryginale to malowanie z niebieskim jest kosa :one:
Dopóki nie rozumiesz spróbuj zapamiętać.

Awatar użytkownika
 
Posty: 119
Rejestracja: 14 lipca 2008, 18:36
Lokalizacja: LUBLIN city
Motocykl: CBR 1000RR
Rok produkcji: 0

Re: Moja Landryna

Post » 23 marca 2015, 10:15

Panie miną piątek. Pokaż coś zrobił bo ciekaw jestem. :one:

Awatar użytkownika
 
Posty: 670
Rejestracja: 01 października 2011, 08:51
Lokalizacja: Śląsk Bytom
Pochwały: 10
Motocykl: 1000rr sc57a
Rok produkcji: 4

Re: Moja Landryna

Post » 23 marca 2015, 10:28

no właśnie jest w zasadzie poniedziałek i od jutra pewnie zacznę fotorelację z pobitymi lakiernikami bo ku..a jak można się tak dupcyć z takimi małymi detalami. tak patrze co mają na parkingu co jest robione i co znika i robią wszystko oprócz moich rzeczy :/
w lutym nie wytrzymałem i zagroziłem że biorę moje rzeczy i zmieniam warsztat to rame z wahaczem miałem w dwa dni gotowe a tu widzę że moja groźba wystygła i znowu zaczyna się olewanie mnie
:wnerwiony: :wnerwiony: :placze: :wnerwiony: :wnerwiony:

Następna

Wróć do Modyfikacje i Tunning (CBR1000RR SC57)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości