Dzisiaj jest 28 marca 2024, 08:37

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Podłączenie masowych kabli zielony/czarnozielony do ramy.

Tematy dotyczące ogólnych zagadnień Hondy Fireblade CBR900RR SC28 1992-1995

Moderatorzy: maciekx, Tytus

 

Podłączenie masowych kabli zielony/czarnozielony do ramy.

Post » 26 czerwca 2013, 19:14

W którym miejscu na ramie sc28/1995 są przykręcone masowe kable o o kolorkach jak w temacie i czy są jeszcze jakieś inne podłączenia tych kabli na ramie - ponoć ich zaśniedzenie powoduje grzanie się kabli od regla i dalej/altek sprawdziłem co do przebicia i ładowania a regel do wywałki - sprawdziłem /.
Nie znam jeszcze dokładnie budowy tego moto a nie chcę ,,wyważać otwartych drzwi,,.

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

PS - moto niedawno kupiłem i nie chce aby mi się w trasie zes...ło, dlatego mam zamiar od razu wyeliminować wszelkie ,,dolegliwości,,.

PS1 - jest to ,,anglik,, więc styki pod względem elektryki mogą niedomagać.

Awatar użytkownika
 
Posty: 936
Rejestracja: 29 stycznia 2012, 14:58
Lokalizacja: cbr-dtr
Pochwały: 22
Motocykl: motorynka wsk mz r6 sc28 sc33street
Rok produkcji: 99

Post » 26 czerwca 2013, 19:28

jak dobrze sobie przypominam to te kable są niedaleko główki ramy od wewnętrznej strony pod bakiem :ooo:
-1--2--klama i guma haha

Awatar użytkownika
 
Posty: 566
Rejestracja: 09 lutego 2010, 20:42
Lokalizacja: Wrp
Pochwały: 7
Motocykl: streetfighter
Rok produkcji: 0

Post » 26 czerwca 2013, 19:35

ja po przeróbce zamontowałem je w tym samym miejscu o te kable ci chodzi ?

znajdują się po prawej stronie przy główce chyab nie daleko chłodnicy nie pamiętam dokładnie

Obrazek

 

Post » 26 czerwca 2013, 20:13

:) Dzięki Panowie za szybką odpowiedź - jutro idę grzebać przy maszynie i o efektach pracy poinformuję - mam zamiar wywalić regulator na stelaż pod czachą przy przedniej lampie, kable odpowiednio grube mam - zdaję sobie sprawę że jakby mnie deszczyk złapał to regel może być mokry ale cosik z blaszki alu wymyślę.
Osobiście dla mnie konstrukcyjną głupotą było montowanie regla w takim miejscu gdzie idzie ciepłe powietrze z silnika w praktycznie zamkniętej przestrzeni i w wersji - oryginal - bez radiatora a on sam ma funkcję ,,grzałki,,.

Z tego co widać w powyższym poście, jak mnie wzrok nie myli, ,,oczko,, z zielonymi kablami jest miedziane lub pomiedziowane.

Nigdy nie powinno łączyć miedzi z aluminium gdyż wobec wszechobecnej wilgoci i tlenu tworzy się ogniwo galwaniczne a efetem jego pracy jest szybkie utleniane alu i powstanie warstwy jego tlenku a sumie wzrost oporu elektrvcznego.
Ostatnio zmieniony 26 czerwca 2013, 20:24 przez 350ts, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika
 
Posty: 936
Rejestracja: 29 stycznia 2012, 14:58
Lokalizacja: cbr-dtr
Pochwały: 22
Motocykl: motorynka wsk mz r6 sc28 sc33street
Rok produkcji: 99

Post » 26 czerwca 2013, 20:16

zakupiłeś ten reg napięcia ;) tak jak rozmawialiśmy
-1--2--klama i guma haha

Awatar użytkownika
 
Posty: 566
Rejestracja: 09 lutego 2010, 20:42
Lokalizacja: Wrp
Pochwały: 7
Motocykl: streetfighter
Rok produkcji: 0

Post » 26 czerwca 2013, 20:17

moim zdaniem pod czaszą bedzie gorzej bo więcej ciepła idzie jeszcze jak odpali się wentylator ja swój dałem przy wlocie powietrza na zadupku puki co jest git i dodatkowa płytka alu pod regu między stelażem

 

Post » 26 czerwca 2013, 20:28

Masz rację - w takim razie dam go pod czachę /na wlocie powietrza/ na alu blaszce i wygnę ją w taki sposób aby ochronić przed wodą.

[ Dodano: Sro Cze 26, 2013 8:31 pm ]
cbrstreet pisze:zakupiłeś ten reg napięcia ;) tak jak rozmawialiśmy



Kupię DUCATI - tak jak kiedyś rozmawialiśmy - gadałem ze sklepem może jakiś rabacik dostanę :)

Awatar użytkownika
 
Posty: 936
Rejestracja: 29 stycznia 2012, 14:58
Lokalizacja: cbr-dtr
Pochwały: 22
Motocykl: motorynka wsk mz r6 sc28 sc33street
Rok produkcji: 99

Post » 26 czerwca 2013, 20:39

-1--2--klama i guma haha

 

Post » 26 czerwca 2013, 20:42

walek809 pisze:moim zdaniem pod czaszą bedzie gorzej bo więcej ciepła idzie jeszcze jak odpali się wentylator ja swój dałem przy wlocie powietrza na zadupku puki co jest git i dodatkowa płytka alu pod regu między stelażem


Tę wersję też obadam ale muszę to widzieć jak to wygląda - nie znam jeszcze wzrokowo wnętrza moto, co i gdzie jest ,,napowietrzane,, :D

[ Dodano: Sro Cze 26, 2013 8:50 pm ]
cbrstreet pisze:o takie coś mi chodzi :ooo:
http://forum.fireblade.pl/topics32/brak ... 302,72.htm


To jest TO

[ Dodano: Czw Cze 27, 2013 10:16 pm ]
Pomierzyłem napięcia międzyfazowe i są ,,wporzo,, - tak dla spokojności.
Odkręciłem też śrubę z kablami co są w temacie - nie była chyba odkręcana od nowości, cała była zaśniedziała - wyczyszczona, troszkę wazeliny bezkwasowej na oczko i tę śrubkę zamontowałem.
Jak kupię regel to dam znać czy dalej się grzeją kabelki - ciepłe mogą być ale nie gorące.

[ Dodano: Pią Lip 12, 2013 9:52 am ]
No i kupiłem regler DUCATI, napięcie ładowania jest w normie tylko dalej się grzeje razem z kablami tymi z altka i po wyjściu z regla - będę montował go na radiatorze z procka pod owiewką lampy na wlocie powietrza.
Pytanie laika - sprawdziłem bezpieczniki te z prawej strony - wypełnienie, a gdzie jest główny bezpiecznik, - pytam bo nie chcę nic urwać czy złamać - można jakąś fotkę jego umiejscowienia i sposób otwarcia skrzynki z nim.
Dzięki za odpowiedzi...Krzysiek

[ Dodano: Sro Sty 01, 2014 7:48 pm ]
No i zamontowałem regler DUCATI pod czachą na wlocie powietrza między lagami na dość dużym radiatorze z pastą termoprzewodzącą.

Regler jest letni, radiator doskonale spełnia swoją rolę a bezpośredni wiaterek nawet w ciepłe dni gwarantuje mu chłodzenie.

Kable przedłużające są grubsze od fabrycznych, regler z radiatorem widać z przodu ale moto ma być użyteczne i bezawaryjne.

Kostki przy wejściu do regulatora nie ruszałem - koszty to około 5x 1.6 m kabla oraz końcówki z obu stron i tyle.

Latam na tym od sierpnia nic się już nie przegrzewa...

[ Dodano: Sro Sty 01, 2014 7:59 pm ]
PS - Puściłem ,,bajpasa,, masowego /grubszym od fabrycznego/ od podejścia z rozrusznika do ramy - masa od akumulatora idzie prze korpus silnika i śruby mocujące go ramy.

Jeśli moto ma ,,naście,, wiosen to jest wielce prawdopodobne że są zaśniedziałe miejsca styku. A śrub mocujących piec nie zamierzam ruszać.

Prądowi trzeba ułatwić drogę aby właściwe był wykorzystany a nie grzał styki i przy okazji regler... :)


Wróć do Ogólne (CBR900RR SC28)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość