Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 20:30

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Wymiana tarcz licznika

Tematy dotyczące ogólnych zagadnień Hondy Fireblade CBR900RR SC33 1996-1999

Moderatorzy: maciekx, Tytus

 
Posty: 262
Rejestracja: 23 lipca 2015, 09:51
Pochwały: 3
Motocykl: CBR 900 sc33
Rok produkcji: 1998

Wymiana tarcz licznika

Post » 02 września 2015, 21:35

Witam, moje nowo zakupione sc33 pochodzi z Anglii w związku z czym licznik pokazuje prędkość w milach, po tygodniu jazdy tak mnie to drażniło ze postanowiłem coś z tym zrobić. Wykonałem kilka telefonów i znalazłem licznik w km/h cena 50zł :mrgreen: Wykonałem kilka fotek które podczas przekładania tarczy w km/h do mojego oryginalnego angielskiego licznika.

Aby wyciągnąć licznik demontujemy lusterka a następnie szybę, licznik przykręcony jest na jednej śrubie i siedzi na dwóch gumowych mocowaniach, w licznik wpięta jest jedna wtyczka która zabezpieczona jest od dołu klipsem.
Po wyciągnięciu licznika odkręcamy śrubki od tyłu
Obrazek
Po odkręceniu śrubek rozpoławiamy licznik i widzimy takie coś
Obrazek
Teraz musimy przełożyć wskazówkę przez ogranicznik, jesli tego nie zrobimy i odrazu ściągniemy wskazówkę a następnie zamontujemy ją w pozycji 0 po przekręceniu zapłonu wskazówka bedzie szybowała do ok 40km/h i tam bedzie jej punkt 0.
Po przełożeniu wskazówki przez ogranicznik musimy wymierzyć w którym miejscu sie zatrzyma, robimy to aby ponownie zamontować ją w tym samym miejscu. U mnie było to 13mm od ogranicznika do wskazówki.

Sam demontaż wskazówki jest identyczny jak w każdym liczniku, używamy do tego dwóch plastików, podważamy i samo musi zejsc.
Obrazek
Obrazek

Po zdjeciu wskazówki odkręcamy dwie śrubeczki trzymające blat i zdejmujemy tarcze.
Obrazek

Składamy dokładnie odwrotnie pamietając o wymierzeniu punktu 0 wskazówki i przełożeniu jej przez ogranicznik.
Obrazek

Po całej operacji mozemy sie cieszyć z prędkości liczonej w km/h. Czas jaki jest nam potrzebny to ok 30min. Jesli ktoś ma jakies pytania lub potrzebuje pomocy prosze pisać.

Jeśli czyta to jakiś stary rezacz mam chęć zmienić przebieg w liczniku europejskim, obecnie jest 79tys motor ma udokumentowane 54 tys i chciał bym zmniejszyć przebieg licznika do oryginalnych 54tys, czy orientuje sie ktoś jaki interfejs obsłuży licznik z sc33 ??? mam dostep do większości interfejsów do aut europejskich lecz nigdy nie bawiłem sie czyms takim w japońcu i do tego motocyklu dlatego potrzebuje porady.
Ostatnio zmieniony 03 września 2015, 08:25 przez lukaszooo, łącznie zmieniany 1 raz

 
Posty: 660
Rejestracja: 13 sierpnia 2013, 11:00
Lokalizacja: Tarnów
Pochwały: 20
Motocykl: CBR1100XX
Rok produkcji: 2001

Re: Wymiana tarcz licznika

Post » 02 września 2015, 22:44

Czaj bo nie do końca czaję . Przekładałeś tarczkę z eurpejczydao do swojego czy narapwiłeś europejczyka ??

 
Posty: 262
Rejestracja: 23 lipca 2015, 09:51
Pochwały: 3
Motocykl: CBR 900 sc33
Rok produkcji: 1998

Re: Wymiana tarcz licznika

Post » 03 września 2015, 08:27

Na fotach jest jak przekładałem tarcze w km/h do swojego angola, zasada przełożenia tarczy jest identyczna w każdym liczniku, w nowszych licznikach jest prosciej ponieważ mamy albo opcje kalibrowania albo wskazówkę da sie założyć tylko w jednym miejscu.


Wróć do Ogólne (CBR900RR SC33)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości