Dzisiaj jest 29 marca 2024, 07:56

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Brak mocy na wyższych obrotach

Na wyższych obrotach nie ma takiej mocy jak powinien

Tematy dotyczące usterek lub awarii Hondy Fireblade CBR1000RR SC57 2004-2007

Moderatorzy: maciekx, Tytus

 
Posty: 30
Rejestracja: 21 kwietnia 2017, 21:40
Motocykl: 1000rr
Rok produkcji: 2007

Brak mocy na wyższych obrotach

Post » 05 lipca 2017, 15:11

Witam. Moja Honda sc57b na wyższych obrotach nie idzie jak należy. Od jakoś 7 -8 tys. nie czuję żadnego przyrostu mocy. Przyspiesza, ale słabo. Co dziwne nie przyspiesza liniowo(wskazówka jakby lekko skakała do góry, zamiast płynnie się zwiększać, tak jakby chciała Honda iść, ale coś jej przeszkadzało). Przeczytałem wiele tematów na ten temat i od razu zaznaczam :
Świece wymienione na irydowe Denso
rezystancja na cewkofajkach zmierzona - prawidłowa
Przeczyszczona pompa i filtr paliwa
Regulacja zaworów zrobiona - jest wszystko dobrze
Przedmuchany filtr powietrza - jest fajnie czyściutki
Olej wymieniony na nowy wraz z filtrem oleju
Oczywiście co za tym idzie honda nie idzie przysłowiowe 299. Od dołu ciągnie bardzo ładnie pomimo braku exupa. Maks prędkość to 270. Dla testów ścigałem się z R6 rj11 i na początku nie ma R6 szans, ale gdy prędkości przekraczają 200, to nie ma szans abym wyprzedził R6 :P. Czasem jest mały problem z odpalaniem na ciepłym, ale rzadko się to zdarza. Czasem mam wrażenie, że raz idzie lepiej(tak jakby miałą swoją pełną moc), a raz tak jak wyżej opisałemCzasem nie ma różnicy czy odkręce manetkę na 70% czy na 100% - idzie tak samo. Może być to wina któregoś z czujników?Położenia wału, przepustnicy, rozrządu?A może akumulator słaby i daje słabą iskre? Będę szukał miernikiem, lecz narazie wolę się zapytać kolegów, bo zrobiłem jej pełny serwis, a problem dalej występuje, chociaż teraz i tak troszke lepiej już idzie niż przed wymiana świec :P. Spalanie jest 8-9l w zalezności od jazdy, więc standardowo. Pozdro

 
Posty: 3350
Rejestracja: 19 grudnia 2010, 13:40
Lokalizacja: Piechcin
Pochwały: 104
Motocykl: CBR125,f4i,sc44,sc57A,ZX10R,Cb,sc57A :)
Rok produkcji: 2005
Samochód: Seat leon 1 1.9 Tdi :)

Re: Brak mocy na wyższych obrotach

Post » 05 lipca 2017, 15:36

frolik pisze:Witam. Moja Honda sc57b na wyższych obrotach nie idzie jak należy. Od jakoś 7 -8 tys. nie czuję żadnego przyrostu mocy. Przyspiesza, ale słabo. Co dziwne nie przyspiesza liniowo(wskazówka jakby lekko skakała do góry, zamiast płynnie się zwiększać, tak jakby chciała Honda iść, ale coś jej przeszkadzało). Przeczytałem wiele tematów na ten temat i od razu zaznaczam :
Świece wymienione na irydowe Denso
rezystancja na cewkofajkach zmierzona - prawidłowa
Przeczyszczona pompa i filtr paliwa
Regulacja zaworów zrobiona - jest wszystko dobrze
Przedmuchany filtr powietrza - jest fajnie czyściutki
Olej wymieniony na nowy wraz z filtrem oleju
Oczywiście co za tym idzie honda nie idzie przysłowiowe 299. Od dołu ciągnie bardzo ładnie pomimo braku exupa. Maks prędkość to 270. Dla testów ścigałem się z R6 rj11 i na początku nie ma R6 szans, ale gdy prędkości przekraczają 200, to nie ma szans abym wyprzedził R6 :P. Czasem jest mały problem z odpalaniem na ciepłym, ale rzadko się to zdarza. Czasem mam wrażenie, że raz idzie lepiej(tak jakby miałą swoją pełną moc), a raz tak jak wyżej opisałemCzasem nie ma różnicy czy odkręce manetkę na 70% czy na 100% - idzie tak samo. Może być to wina któregoś z czujników?Położenia wału, przepustnicy, rozrządu?A może akumulator słaby i daje słabą iskre? Będę szukał miernikiem, lecz narazie wolę się zapytać kolegów, bo zrobiłem jej pełny serwis, a problem dalej występuje, chociaż teraz i tak troszke lepiej już idzie niż przed wymiana świec :P. Spalanie jest 8-9l w zalezności od jazdy, więc standardowo. Pozdro

A sprzęgło w jakim jest stanie??? Bo jeżeli masz zapięty bieg nie powinno być tak z obrotami jak piszesz. Na moje slizga się.
Oddam nerkę za cbr :)

 
Posty: 30
Rejestracja: 21 kwietnia 2017, 21:40
Motocykl: 1000rr
Rok produkcji: 2007

Re: Brak mocy na wyższych obrotach

Post » 05 lipca 2017, 16:58

Może źle się wyraziłem, nie wiem jak to ująć w słowa, ale to nie jest sprzęgło. Miałem już ślizgające się sprzęgło kilka razy, więc to nie to. Może uda mi się jutro coś nagrać onboard to wrzucę filmik

 
Posty: 501
Rejestracja: 30 lipca 2014, 09:17
Lokalizacja: pl
Pochwały: 3
Motocykl: .
Rok produkcji: 2000

Re: Brak mocy na wyższych obrotach

Post » 05 lipca 2017, 17:07

patrz może masz gdzieś nieszczelność i powietrza ciągnie lewe

 
Posty: 30
Rejestracja: 21 kwietnia 2017, 21:40
Motocykl: 1000rr
Rok produkcji: 2007

Re: Brak mocy na wyższych obrotach

Post » 06 lipca 2017, 15:11

TAk, przy nastepnym rozbieraniu sprawdzę jeszcze raz wszystkie filtry, czy nie ciągnie lewe powietrze itp. Coś jeszcze by tam mogło być? Chcę więcej by nie rozbierać jej 30 razy, tylko za jednym zamachem posprawdzać, dlatego pytam o prawdopodobne przyczyny :) Pozdro

 
Posty: 518
Rejestracja: 30 stycznia 2011, 23:28
Lokalizacja: WLKP Kalisz
Pochwały: 7
Motocykl: była cbr 954 jest ZX10R
Rok produkcji: 2008

Re: Brak mocy na wyższych obrotach

Post » 06 lipca 2017, 22:28

Może pompa paliwa nie domagać.


Wróć do Usterki/awarie (CBR1000RR SC57)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 5 gości