Dzisiaj jest 27 maja 2018, 15:54

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28
Taylormade Racing
miejsce na twoj± reklme
SKLEP FIREBLADE.PL !

Ogłoszenie Admina
BRELOKI HONDA FIREBLADE.PL[/url] cena dla forumowiczów 10zł info na PW[/color] | KOSZULKA HONDA FIREBLADE.PL MARQUEZ 93 - info PW

[Usunięte] Emigracja

Moderator: Tytus

Ten temat został usunięty

PostTen temat został usunięty z Off-Topic przez maciekx 21 maja 2018, 13:24.

Motocykl: Był SC33
Rok produkcji: 0

Emigracja

Post » 25 września 2013, 12:07

Witam towarzyszy,

nie będę owijał. Myśle ostatnimi czasy dużo o wyjeździe za granice, docelowo holandia bo tutaj u nas jest cieżko, a nawet bardzo cięzko. Nie wiem za bardzo jak to wszystko ugryźć. Myślałem o wyjeździe przez pośrednika. Lecz jedno, nie mam pojęcia jak to wszystko tam wygląda. W sieci są różne opinie, od ludzi żyjących po 8 osób po takich którzy sprowadzili się tam z rodzinami. Może ktoś z Was mogłby przybliżyć temat życia na obczyźnie? Byłbym bardzo wdzięczny...

Awatar użytkownika

Pochwały: 7
Motocykl: CBR 929 + YZ 250f +DR-Z 400 E leśny naqrwiacz
Rok produkcji: 2001

Post » 25 września 2013, 21:57

no dobra
ale jaki masz fach w ręku?co możesz zaoferowac zagranicznemu pracodawcy?

Awatar użytkownika

Pochwały: 1
Motocykl: sc57a
Rok produkcji: 2005

Post » 26 września 2013, 07:16

Szwagry pracują w holenderskiej fabryce mieszkają w domu który wylosowali w jakieś rządowej akcji socjalnej, nasi z rodzina na swoim mogą sobie tymi kredytami dupę podetrzeć. Ogólnie są zadowoleni. Chyba najbardziej kłopotliwy jest specyficzny język, ale dogadają się po angielsku.

Po zobaczeniu tego materiału:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... mYS-8zJK1w
uznałem że najlepsze kierunki to: Australia, New Zeland i Kanada.
Moto Psycho

Awatar użytkownika

Motocykl: było SC 57 B jest GIX 1000
Rok produkcji: 2008

Post » 26 września 2013, 08:00

Masz rację że się zastanawiasz? bo jak możną się nie zastanawiać skoro ostatnio był u mnie znajomy który jeździ do Szwecji i przez 7 tyg przywiózł do domu 17 tys. Robił wszystko od jakiś wykończeniówek w domu po stolarskie rzeczy. Tylko on dobrze trafił bo jego znajomy który go zatrudnia jest polakiem.
Moim zdaniem to jak już byś się zdecydował jechać to gdzie masz już kogoś w tych stronach to zawsze pomoże.

Awatar użytkownika

Motocykl: streetfighter

Post » 26 września 2013, 08:11

pracowałem w holandi dwa lata i powiem ci tak BAJKA jak bym był kawalerem i miał lat 20-25 to bym już tu nie wracał no chyba że na koncie była by gruba kasa na rozkręcenie czegoś tu .
Praca tam super - tylko mówię od razu pracowałem z holendrami nie z polakami . Szacun do ciebie był żadnych norm normalna robota a nie CENZURA jak murzyn tu u nas w PL .
Ja sie już tak przestawiłem że czułem sie w NL jak u siebie po prostu .
Wspominam ten czas zajebiście odmłodniałem tam o 10 lat zero stresu na brak kasy nie narzekałem ogólnie zajebiście .
Nie polecam jednak prac takich jak szklarnie i omijaj oagencję otto z tego co tam gadali może coś się zmieniło bo ja tam byłem od 2008-2010

Awatar użytkownika

Pochwały: 1
Motocykl: CBR 929 RR
Rok produkcji: 2000

Post » 26 września 2013, 10:09

Najlepiej jechać tak jak ktoś pisał tam gdzie ma się kogoś znajomego. Wyjazd przez agencję to najczęściej loteria czasami trafisz fajny pokoik z mega wyposażeniem i do tego jakieś autko służbowe na dojazdy do roboty ,a czasami wylądujesz z bandą meneli w jakimś bunkrze. Co do samej pracy przez agencję to też tak różnie często bywa tak ,że Cię przerzucają co tydzień w inne miejsce ale możesz też trafić np fajną robotę w piekarni gdzie walisz cały czas nocki. Ogólnie teraz trochę się pogorszyło w NL z robotą bo przyjeżdża dużo Ukraińców i innych wynalazków i robią za bezcen często ,a i dużo patologii Polskiej tam przebywa. Jeśli nie masz nikogo znajomego to rób jak najdokładniejsze rozeznanie agencji żeby wytypować tą w ,której możliwość wpadki jest jak najmniejsza. PzdRR.

Pochwały: 22
Motocykl: Cbr 900rr
Rok produkcji: 1999

Post » 26 września 2013, 11:44

moj kumpel troche starszy bo juz po 40tce od 20 lat siedzi w szwecji, jest budowlancem ma tam wlasna firme ludzi itd. ale opowaidal jak pojechal tam 20 lat temu to spali w 20 chlopa na kartonach i pod kocami w garazu:) wiec glowa do gory teraz juz niejest tak zle jak bylo kiedys.:)

Druga sprawa:

jezeli jestes tlukiem idiotom lebrem i nie potrafiz sam sobie ze soba poradzic to wyjazd za granice rowniez ci nie pomoze:)

Motocykl: Był SC33

Post » 26 września 2013, 16:22

Wiadomo, że jak ktoś nie chce pracować, to nie będzie. Niektórzy mają różne podejście. ;)
Na początek zaczepiłbym sie o "byle jaką" robote, nawet typu pakowanie telefonów w pudła itp.
"Otarłem" się o pare osób które wyjechały - nie wróciły. Lecz niestety nie mam z nimi kontaktu. Co do kraju, nie musi to być akurat NL, lecz jakoś mi tak przypadło do gustu, i jakbym już musiał to pewnie kogoś tam znajdę. Nie chciałbym tylko trafić do baraku z 10cioma pijanymi cebulakami, każdy wie o czym mówie.
Tutaj prowadze małą działalność ale patrząc na to wszystko doszedłem do wniosku, że to nie ma większego sensu. Fajnie by było zarobić coś więcej, a nie tylko na jedzenie.

Pochwały: 8
Motocykl: CBX 1000

Post » 26 września 2013, 18:19

żeby za granicą zarobić na coś więcej niż jedzenie i mieszkanie to musisz coś potrafić i przede wszystkim znać język, tym bardziej, że jak sam piszesz nie masz za bardzo u kogo znajomego zacząć, a z tym jest dużo łatwiej

Motocykl:

Post » 26 września 2013, 19:40

pomysl nad austriom albo belgiom tam zaczynasz na budowie od 10 eur na reke. jesli chodzi o mieszkania to wszystko zalezy na jakich ludzi trafisz.

Awatar użytkownika

Motocykl: CBR 929 + YZ 250f +DR-Z 400 E leśny naqrwiacz
Rok produkcji: 2001

Post » 26 września 2013, 20:11

janusz77 pisze:pomysl nad austriom albo belgiom tam zaczynasz na budowie od 10 eur na reke. jesli chodzi o mieszkania to wszystko zalezy na jakich ludzi trafisz.

a na którym kontynecie znajdują się takie kraje(austriom, belgiom)?
Myślałem ,że € tylko w Europie ;)

Motocykl:

Post » 26 września 2013, 20:48

[quote="misiopajur"][quote="janusz77"]proponuje austrie lup belgie tam zaczynasz na budowie od 10 eur na reke. jesli chodzi o mieszkania to wszystko zalezy na jakich ludzi trafisz. a jesli chodzi o holandie to odradz?

Następna

Wróć do Skasowane