Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 18:02

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

954 po kolizji

Tematy dotyczące ogólnych zagadnień Hondy Fireblade CBR954RR SC50 2002-2003

Moderatorzy: maciekx, Tytus

 
Posty: 50
Rejestracja: 24 grudnia 2013, 10:47
Lokalizacja: Oleśnica
Motocykl:

954 po kolizji

Post » 19 czerwca 2014, 22:13

Witam Panowie, miałem dzisiaj wypadeczek, mianowicie puszka we mnie przygowździła....

Chciał bym się mniej więcej dowiedzieć jakie mogą być ceny wycena rzeczy, i sięgam po wasze opinie co jak i jak najlepiej targować z rzeczoznawca, nie ukrywam że myślę o oddaniu do serwisu;/

Dodam jeszcze że 954 to wersja USA

Więc: Czacha, Lampa (usa), lusterko, owiewka lewa prawa, tłumik, cały set z cięgnem lewy biegów ( no biegi też coś kiepsko wchodzą więc nie wiem czy coś jeszcze nie jest uszkodzone), klamka prawa, odważniki kiery, z chłodnicy wyciek przy wężu u góry, plastiki przy baku bo wywaliło je. Jak na razie tyle pamiętam proszę o pomoc, z góry dzięki

 
Posty: 35
Rejestracja: 28 grudnia 2013, 19:05
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Motocykl:

Re: 954 po kolizji

Post » 20 czerwca 2014, 07:42

Nie jestem znawcą tematu i z pewnością musisz poczekać na opinię kogoś innego, ale ja osobiście uważam, że koszt może znacznie przewyższyć wartość moto, jeśli będziesz chciał skorzystać z serwisu. Zastanów się, czy warto.

 
Posty: 1036
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 21:04
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 43
Motocykl: SC33
Rok produkcji: 99

Re: 954 po kolizji

Post » 20 czerwca 2014, 11:11

Koszt jedynie chlodnicy, czachy i lampy przewyzszy wartosc motocykla, lub w najlepszym wypadku bedzie jej bardzo bliski - no a gdzie reszta gratow ?, wiec wg mnie na bank bedziesz mial szkode calkowita. W tym przypadku od wartosci motocykla przed kolizja, ubezpieczalnia odejmuje wartosc moto po dzwonie i wyplaca roznice - np: 954 po dzwonie warte bedzie 7 koła, cena rynkowa sprawnego egzemplarza 12, wiec wyplaca ci 5 koła i tyle....
Jesli tak bedzie, a nie sadze zeby bylo inaczej - jedynie kwoty moga byc nieco inne, masz dwa wyjscia
--> sprzedac na czesci i to co dostaniesz od kupca + odszkodowanie powinno wystarczyc na zakup innej sztuki.
--> reperowac na uzywanych czesciach, tylko zycze powodzenia w szukaniu np czachy w dobrym stanie...\
Ogolnie ze starszymi moto zawsze jest sraka - nawet przy małym dzwonie, wystarczy ze uszkodzone zostanie kilka owiewek i juz sie robi obora trudna do ogarniecia bo koszta czesci w ASO sa niemałe. Szczegolnie w przypadku egzemplarzy zachowanych w bdb stanie.. przywrocenie ich do stanu pierwotnego to duzy problem.
Po pierwszej wycenie zawsze nalezy sie odwolac, opisz iz twoja maszyna byla jedyna i najlepsza, ze ceny podobnych sa wyzsze od tego co ci podali i ze nie sprzedasz za tyle ile ci rowniez wylicza - niewazne ile to bedzie !!! - jak dobrze uzasadnisz zawsze pare groszy dorzucą.
NAJWAZNIEJSZE - zawsze warto isc do lekarza - z tego co widze nie byla to twoja wina, a na bank masz jakies obicie, skaleczenie, moze wstrzasnienie mozgu itp.... i ciagnac z OC sprawcy odszkodowanie za uszczerbek na Twoim zdrowiu - tu sa znacznie wyzsze kwoty niz za moto - jest wiele firm ktore zajmuja sie tego typu sprawami i w twoim imieniu beda walczyły o rekompensate. Tu mozesz pakowac grubo, nawet ze Ci psycha siadla i boisz sie na moto wsiadac - a byla to milosc twojego zycia.... Jesli chcesz napisz do mnie na pw to poradze Ci co robic zebys nie był stratny.

 
Posty: 35
Rejestracja: 28 grudnia 2013, 19:05
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Motocykl:

Re: 954 po kolizji

Post » 20 czerwca 2014, 11:18

Łał, kolega wyżej, bardzo przydatne info, przy okazji i ja skorzystam. A jeśli chodzi o odszkodowanie, to nie wiem jak w przypadku motocykli, ale z samochodem przy szkodzie całkowitej miałem tak, że ubezpieczalnia faktycznie wypłaca tę różnicę, a na "wrak" znaleźli kupca po proponowanej cenie. Może i tutaj tak będzie, to nie musiałbyś bawić się w sprzedaż na części, a z odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu ogarniesz drugie moto.

Pozdrawiam!

 
Posty: 122
Rejestracja: 14 grudnia 2012, 01:07
Lokalizacja: Poznań
Motocykl: SC33
Rok produkcji: 0

Re: 954 po kolizji

Post » 20 czerwca 2014, 11:24

Jako ciekawostkę napiszę, koszt naprawy mojego SC33 po wypadku to 72 300zł wg rzeczoznawcy.

 
Posty: 35
Rejestracja: 28 grudnia 2013, 19:05
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Motocykl:

Re: 954 po kolizji

Post » 20 czerwca 2014, 12:54

"Rzeczoznawcy" :) A jak bardzo rozbite było moto?

 
Posty: 31
Rejestracja: 18 lipca 2010, 18:48
Lokalizacja: fg
Motocykl: koHANKA cbr 1000 rr HRC
Rok produkcji: 2012

Re: 954 po kolizji

Post » 20 czerwca 2014, 13:30

tak jak koledzy napisali -szkoda całkowita.
więc teraz. sprzedajesz to co zostało jakiemuś ruskiemu. albo innej osobie ze wschodu (na lewo 'łoczywiście') za mniej niz 'pińcet'. pamietaj o ubezpieczeniu- dostaniesz zwrot za niewykorzystany okres ubezp. wyrejestrowujesz moto. zabierasz do garażu gdzie wykręcasz to co da sie opylić. na wycenie masz wartość teoretyczną tego co zostało, więc zgłaszasz wniosek o wypłacenie różnicy i bez łachy muszą to zrobić. bierzesz kasę z oc sprawcy+różnicę+ to co z części i szuaksz kolejnego moto.
przy odrobinie farta kupisz coś młodszego. sprawdzone działa.

Awatar użytkownika
 
Posty: 670
Rejestracja: 01 października 2011, 08:51
Lokalizacja: Śląsk Bytom
Pochwały: 10
Motocykl: 1000rr sc57a
Rok produkcji: 4

Re: 954 po kolizji

Post » 23 czerwca 2014, 22:25

tylko jak ja miałem stłuczkę to kupiec był od nich tylko i wyłącznie
z tą różnicą uważaj bo mi CENZURA napisali że wartość sc57a to 9500( nie pamiętam dokładnie ale prawie 10tyś)
czekaj aż zaproponuje kasę potem zdejmij plastyki żeby jeszcze coś ujawnić i to powinni doliczyć
im więcej zniszczeń tym więcej kasy dostaniesz
wygląda to tak do szkody całkowitej o powyżej szkody całkowitej a moto prawie zawsze szkoda całkowita
ja odbudowałem maszynę na częściach używanych i kilku nowych zrobiłem serwis, to co dało się sprzeda ć sprzedawałem odszkodowanie całe poszło i kilka setek dołozyłem

 
Posty: 50
Rejestracja: 24 grudnia 2013, 10:47
Lokalizacja: Oleśnica
Motocykl:

Re: 954 po kolizji

Post » 02 lipca 2014, 15:02

No, w końcu po 2 tygodniach walki z Link4 otrzymałem od nich kosztorys naprawy... Do rzeczy: Odszkodowanie jakie od nich otrzymam to UWAGA jedyne 2700.... Parodia.... z tego co wypisane to polowy części nie ma w ogóle w wycenie ani nic...

 
Posty: 660
Rejestracja: 13 sierpnia 2013, 11:00
Lokalizacja: Tarnów
Pochwały: 20
Motocykl: CBR1100XX
Rok produkcji: 2001

Re: 954 po kolizji

Post » 02 lipca 2014, 17:49

To nie zgadzasz sie na ich wycenę .

Gdy kumpel miał dzwona jego moto przywiozlem z policyjnego do mnie . Jak przyjechał rzeczoznawca to ocenił w 30 minut zadzwonili że już ale zdążyłem wrócić i wymieniac poszczególne elemęty wraz z ich wskazaniem . I tak z wyceny na 3 tys zrobiła sie wycena na 17 tys. Każdy elemęt nawet przytartą śrubkę wskazalem i została uwzględniona w kosztorysie .
Ponadto własny biegły rzeczoznawca z dokumentacji paragonó książki serisowej zdjęć z zlotów czy też wypadów oraz stanu motocykla wycenił starą r6 na 15 tys. a wrak został wyceniony na 2k$ z hakiem .
Nie ma negocjuj a jeśli będizesz musiał wziąść własnego rzeczoznawcę koszt jego pracy także im dajesz i mają obowiązek ci zwrócić za to .


Wróć do Ogólne (CBR954RR SC50)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości