Dzisiaj jest 18 kwietnia 2024, 18:06

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

naprawy

Opisz warsztaty i salony w swojej okolicy, zapytaj o te, których nie znasz.

Moderatorzy: maciekx, Tytus

 
Posty: 6
Rejestracja: 18 grudnia 2011, 07:20
Lokalizacja: Sosnowiec
Motocykl: suzuki gsx-r 750 srad
Rok produkcji: 1997

naprawy

Post » 19 grudnia 2011, 03:37

witam jesli by ktos potrzebowal pomocy w wymianie sprzegla wodzikow oraz innych rzeczy to zapraszam telefon 518689867 lub gg 39563733 sluze pomoca ceny mniejsze niz servisy bo to zdzierstwo i tyle.:)

 
Posty: 789
Rejestracja: 20 lipca 2008, 16:42
Lokalizacja: krasnysta
Pochwały: 22
Motocykl: w narzędziach to z 5x929
Rok produkcji: 2000

Post » 19 grudnia 2011, 14:08

dawidku kochany odpowiem jako powiedzmy "serwisik" i podam w bardzo skróconej wersji pewne aspekty które się tutaj pomija. Jako, że jesteś młodym człowiekiem mieszkającym zapewne z mamą i tatą którzy kupią ubranie, dadzą płatki na śniadanie, schronienie pod dachem i czasem dadzą kieszonkowe to z pewnością możesz zrobić usługę za 20pln. Za zarobione pieniądze kupić wódkę i ogórki a świat kręci się dalej z rękami w górze. Jeśli jednak zechcesz to robić zawodowo i otworzyć salon oraz serwis z prawdziwego zdarzenia który ma być rentowny utrzymując Ciebie z całą przyszłą rodziną i dziećmi, wspólników etc... to bajka się zmienia.
Sama inwestycja lokalowa, wyposażenie warsztatowe i ekspozycja sklepu to kilkaset tysięcy złotych na początek więc w większości przypadków kredyty a co za tym idzie odsetki czyli ogromne koszty pozyskania funduszy.
Do serwisu przynajmniej dwóch mechaników i dwie osoby na salon sprzedaży to koszt miesięczny ok 12 000 w przypadku załogi o znikomych kwalifikacjach.
Koszty dzierżawy lokalu to dobre kilka tysięcy pln
Inwestycje i amortyzacja środków trwałych to kilka tysi
oczywiscie podatek dochodowy 19% plus 23% vatu który rzekomo płaci klient a w rzeczywistości płaci sprzedawca, oraz zus dla siebie i wspólnika to kolejne grube tysiące.
Wiadomo, że Ty i wspólnicy zaraz zechcą budować piękne domy i jeździć BMW X5 i trzeba doić tą i tak suchą i skazaną na porażkę krowę.
Rzeczywisty dobry sezon trwa od 3 do 6 miesięcy w zależności (mówię o kapryśnym klimacie umiarkowanym Polski)
Ceny detaliczne zamienników nieziemsko zaniżone przez allegro i tzw internetowe sklepy-piwnice przez co zyski z obrotu towarem mizerne
Stan techniczny motocykli i zasobność portweli właścicieli mizerna co implikuje marność zysku ze sprzedaży a wkład pracy porównywalny do zysku ma się nijak.

W zasadzie tak mógłbym jeszcze długo ale proszę nie pisać o zdzierstwie tylko przeanalizować najpierw całą ekonomię przedsiębiorstwa i specyfikę konkretnego rynku zanim cokolwiek się napisze i kogokolwiek oczerni.

Ale jeśli zdarzy się, że w życiu zawodowo zechcesz naprawiać motocykle za przysłowiowe dwa wina i paczkę popularnych... i będziesz to robił profesjonalnymi narzędziami w profesjonalny sposób to ja zamykam swój ledwo opłacalny warsztat i odsyłam wszystkich do Ciebie bo ja pewnie po świętach będę na 100% wiedział czy jeszcze siedzieć w warsztacie, czy iść na ojcowiznę pracować za normalne pieniądze

Tak czy siak powodzenia :jupi:
wciąż zajmuję się serwisem

 
Posty: 1629
Rejestracja: 01 maja 2007, 20:22
Pochwały: 10
Motocykl:

Post » 19 grudnia 2011, 14:34

Młody chłpoka na czymś musi sie nauczyć od czegoś zacząć

 
Posty: 928
Rejestracja: 13 lutego 2011, 15:44
Lokalizacja: Żory
Pochwały: 22
Motocykl: Cbr 900rr
Rok produkcji: 1999

Post » 19 grudnia 2011, 14:53

chłopak uczy sie rozebral pare piecow poskladal i dziala. wiec czemu ma nie pomoc komus z forum??? serce was boli czy boicie sie ze wam roboty pozbiera? a jak wam interesy nie ida to zmiencie branze. bez obrazy. ale nie oddal bym naprawy skrzyni biegow do czikena bo to cziken i skasowal by mnie wiecej bo ma serwis ludzi i oplaty...w dupie to mam. dla mnie liczy sie zrobiona usluga i ile zostaje mi w portfelu...

Awatar użytkownika
 
Posty: 560
Rejestracja: 19 czerwca 2008, 19:49
Lokalizacja: KALETY /
Pochwały: 15
Motocykl: Komar
Rok produkcji: 0

Re: naprawy

Post » 19 grudnia 2011, 15:10

dawid_sc pisze:witam jesli by ktos potrzebowal pomocy w wymianie sprzegla wodzikow oraz innych rzeczy to zapraszam telefon 518689867 lub gg 39563733 sluze pomoca ceny mniejsze niz servisy bo to zdzierstwo i tyle.:)


Zapodaj nam cenę za wymianę skrzyni w 954 ,bo to chyba nie tajemnica?? Ja kasuje jako jak to nazywasz `` serwisy zdzierstwo`` ok 500zł w zależności np stopnia uszkodzenia.Oczywiście f,vat i gwarancja .Ale jak u Cienie będzie super tanio np 250zł bo nie płacisz vatu itp ,to odsyłam Ci kilka moto do naprawy.Oczywiście spiszemy kpl umowę naprawy (jeśli jesteś pełnoletni) co za tym idzie dasz na to gwarancję jak to dają CENZURA serwisy co klient po paru gumkach nie przyjdzie do mnie z płaczem że panewka poszła.
Ja osobiście nic nie mam do takich jak Ty nawet im pomogę ,ale wiesz musisz to serio umieć,bo uczyć to wiesz możesz się na swoim,nie klienta (przynajmniej ja tak robiłem).
Bo jakoś zawsze mam dużżżo moto po podobnych dzieciakach co myślą że umieją a jednak nie,nawet takich z forum ,nicków nie zapodam bo wiadomo czym to pachnie ale Ci co mają wiedzieć wiedzą o kim mowa :mrgreen: Czekam na Twoje info Dawidzie bo robota i kasa czeka...
Ps; i tak na szybciocha mam wr400 ,5 bieg nie wchodzi,robota prosta jak drut ,nie to co 954 też zapodaj cenę bo klientowi powiedziałem ok 200zł 240zł z f,vat więc jak taniej masz dużo to tez od razu robisz...
Ostatnio zmieniony 19 grudnia 2011, 15:13 przez Martin.B.M., łącznie zmieniany 1 raz

 
Posty: 928
Rejestracja: 13 lutego 2011, 15:44
Lokalizacja: Żory
Pochwały: 22
Motocykl: Cbr 900rr
Rok produkcji: 1999

Post » 19 grudnia 2011, 15:11

przepraszam zle przeczytalem... ale w gronice rzeczy sredni polak ktorego nie stac na serwis wlasnie skorzysta z usług kolegi. ktory nie zawola kosmicznej kwoty

Awatar użytkownika
 
Posty: 368
Rejestracja: 14 listopada 2011, 12:49
Lokalizacja: Zamość
Pochwały: 1
Motocykl: --------------
Rok produkcji: 0

Post » 19 grudnia 2011, 15:11

cziken929, odebralem twoja wypowiedz jako gorzkie żale, niewiem czemu

Awatar użytkownika
 
Posty: 560
Rejestracja: 19 czerwca 2008, 19:49
Lokalizacja: KALETY /
Pochwały: 15
Motocykl: Komar
Rok produkcji: 0

Post » 19 grudnia 2011, 15:18

roksc33 pisze:przepraszam zle przeczytalem... ale w gronice rzeczy sredni polak ktorego nie stac na serwis wlasnie skorzysta z usług kolegi. ktory nie zawola kosmicznej kwoty


Masz 100% racje bo przeciętny Kowalski może jest skąpy i głupi dla tego moto wyglądają po paru latach jak wyglądają, ale mądrzejszy nie odda swojej perełki byle komu.Ja osobiście np nie maluje moto (tylko dla siebie) ale mam znajomych co malują moto za 500zł i za 1500-2000zł,myślisz z czego bierze się ta cena ?? Zdzierstwa tych drugich ?? ;) Nie chciał byś widzieć moto pomalowanego za 500zł ,ale są tacy co ich to w 100% zadowala.Ja tam nikogo do niczego nie zmuszam,każdy kupuje takie części na które go stać i daje moto tam gdzie chce,ale komuś kto 3x pomalował moto i prawie mu się udało nie oddał bym mojej lalki do malowania i czekał czy mu się 4x uda bo mnie na to nie stać ;)

 
Posty: 928
Rejestracja: 13 lutego 2011, 15:44
Lokalizacja: Żory
Pochwały: 22
Motocykl: Cbr 900rr
Rok produkcji: 1999

Post » 19 grudnia 2011, 15:20

Martin ja znam serwisy po ktorych trzeba poprawiac robote. np. w gazniku od f2 niedokrecona dysza. i wiele wiele innych. a jak pojedziesz z reklamacja to wciskaja ze to nie oni itd.
niestety jezeli ktos ma dobrego mechanika badz serwis i jemu ufa powinien sie jego trzymac.
ja tyle na ile potrafie robie sobie sam przy motocyklu. a rzeczy ktorych niepotrafie wlasnie oddaje koledze jak dla mnie przewyzsza niejeden serwis w umiejetnosciach i cenach parokrotnie.

[ Dodano: Pon Gru 19, 2011 2:27 pm ]
Martin.B.M. pisze:
roksc33 pisze:przepraszam zle przeczytalem... ale w gronice rzeczy sredni polak ktorego nie stac na serwis wlasnie skorzysta z usług kolegi. ktory nie zawola kosmicznej kwoty


Masz 100% racje bo przeciętny Kowalski może jest skąpy i głupi dla tego moto wyglądają po paru latach jak wyglądają, ale mądrzejszy nie odda swojej perełki byle komu.Ja osobiście np nie maluje moto (tylko dla siebie) ale mam znajomych co malują moto za 500zł i za 1500-2000zł,myślisz z czego bierze się ta cena ?? Zdzierstwa tych drugich ?? ;) Nie chciał byś widzieć moto pomalowanego za 500zł ,ale są tacy co ich to w 100% zadowala.Ja tam nikogo do niczego nie zmuszam,każdy kupuje takie części na które go stać i daje moto tam gdzie chce,ale komuś kto 3x pomalował moto i prawie mu się udało nie oddał bym mojej lalki do malowania i czekał czy mu się 4x uda bo mnie na to nie stać ;)



masz racje przyznaje w 100% to samo tyczy sie nie tylko motocykli ale i samochow

moj kolega pracuje w serwisie lakierniczym w ktorym pomalowanie auta kosztuje od 5 do 10 tys zl. i uwierz mi co do niego przyjezdzam to na placu stoja albo samochody z zoltymi tablicami(zabytkowe) badz nowe auta luksusowe bmw audi itd.

[ Dodano: Pon Gru 19, 2011 2:27 pm ]
Martin.B.M. pisze:
roksc33 pisze:przepraszam zle przeczytalem... ale w gronice rzeczy sredni polak ktorego nie stac na serwis wlasnie skorzysta z usług kolegi. ktory nie zawola kosmicznej kwoty

Awatar użytkownika
 
Posty: 560
Rejestracja: 19 czerwca 2008, 19:49
Lokalizacja: KALETY /
Pochwały: 15
Motocykl: Komar
Rok produkcji: 0

Post » 19 grudnia 2011, 15:38

No i są tacy co daja 5-10k za malowanie i nie jest im drogo ,bo robota jest warta swej ceny.A są też mechanicy jak mówisz, z f2 ale od tego są znajomi czy forum aby się o takich dowiedzieć.
Przez to ja czekam na kolegę Dawida może go zasypię moto jak będzie tani i bardzo dobry i co najważniejsze da gwarancję na robotę,aby nie było przypadków jak u Ciebie.Moje ceny zna wiec...Co do kolegi forumowego ``Czikena`` nie ma mu się co dziwić ,nie naprawia moto narzędziami z Biedronki ,a takie narzędzia nie są tanie a mamy 100% pewności że nie będziemy mieć zerwanych gwintów i objechanych śrub itp uszkodzeń.

Ps;do admina nie trzeba by tematu przenieść na dział warsztaty sklepy ?? :P

 
Posty: 6
Rejestracja: 18 grudnia 2011, 07:20
Lokalizacja: Sosnowiec
Motocykl: suzuki gsx-r 750 srad
Rok produkcji: 1997

Post » 19 grudnia 2011, 15:40

cziken929 widze ze lubisz sie wypowiadac. Powiem Ci tak wyskakujesz z mega madroscia a nie wazne ze mam 21 lat i mieszkam u mamy sa czasy ze tak trzeba . Ty masz 35lat wiec mozesz mieszkac sam itd bo na to Cie stac . Sa osoby ze jada do servisu i lapia sie za glowe bo sa wielkie ceny za uslugi znam to z wlasnego doswiadczenia . Naprawiam motorki jak i auta i pracowalem w servisach wiec wiem jak jest . nie mowie ze umiem wszystko na tip top ze sprzetem oraz innymi rzeczami nie mam zle mam duzo osob co pracowaly w servisach yamaha i honda ale do rzeczy . Sa osoby ktore kupily motor i zaprzeproszeniem sie CENZURA.... i nie jest ich stac na drogie naprawy a za zalozenie dekla w 954 na silikon i skrecenie srubek wolaja w katowicach w YAMAHA 250zl wiec halo zejdzmy na ziemie. Duzo osob jest zadowolonych z moich uslug i nie wracaja bo cos tam nie dokrecone wiec nie wymadrzaj sie . Jestes madry to rob sam a nie karm innych swoimi zalami . A jesli dzialasz o servisowce to nie wszystko trzeba miec troche pojecia. Popatrz na wypowiedzi innych np. "Martin ja znam serwisy po ktorych trzeba poprawiac robote. np. w gazniku od f2 niedokrecona dysza. i wiele wiele innych. a jak pojedziesz z reklamacja to wciskaja ze to nie oni itd." nie powiedzialem ze kazdy ma przyjezdzac do mnie tylko swiadcze pomoca fakt nie ma faktury czy cos ale napewno robota zostanie zrobiona . Widze ze sa madzejsze osoby na forum i wiedza ze wiek nie gra roli tylko dokladnosc. Prosze admina strony o zamkniecie tematu. Lepeij jechac do servisu takze posluchajcie kolegi cziken929. skreslaj ludzi jak ich nawet nie znasz;] pozdro

Awatar użytkownika
 
Posty: 560
Rejestracja: 19 czerwca 2008, 19:49
Lokalizacja: KALETY /
Pochwały: 15
Motocykl: Komar
Rok produkcji: 0

Post » 19 grudnia 2011, 15:47

Widzisz Dawidku ja Cie nie skreśliłem ani nie poniżyłem ale Ty za to poniżyłeś wszystkie serwisy od razu z góry na dół do jednego wora w Twym 1 poscie :mrgreen: Jakie to są drogie i CENZURA.
Ja osobiście mam serwis i z nikogo nie zdzieram ,wymiana oleju w moto typu 929 10-20zł to chyba nie jest zdzierstwo ?? Może się mylę ale wiesz mam rodzinę itp więc jakoś muszę zarobić.A to że są gorsze czy lepsze serwisy a niektóre kasują ostro np 150zł za wymianę oleju bo też o takich słyszałem to jak już powiedziałem.Od tego jest forum aby nasz przestrzec ,by takie coś omijać.Pozdrawiam i życzę mnóstwo moto do naprawy :one:

Następna

Wróć do Warsztaty, salony

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości