Dzisiaj jest 29 marca 2024, 08:45

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Kontrowersyjny wypadek z archiwum

Druga strona jazdy na motocyklu...

Moderatorzy: maciekx, Tytus

 
Posty: 556
Rejestracja: 25 marca 2008, 20:25
Lokalizacja: NNM
Motocykl: HONDA CBR 900RR SC33 '98
Rok produkcji: 0

Post » 10 października 2009, 17:05

Uskuteczniaj swoje teorie na drodze Panie szanowny a ja chetnie przeczytam kolejny artykul i z kims innym podyskutuje.

Jestes kolejnym szanownym obywatelem ktoremu policja przeszkadza i wszystko robi zle. Nigdy na czas nie przyjezdza, zawsze zaczepia, wsytawia za nic mandaty, lapie na radar nie tych co powinni i szuka problemow. A zamiast lapac zlodzieji i przestepcow to zaczepia porzadnych ludzi.

A jak moze bystrzacho zauwazyles nie pisalem czy strzelanie w plecy jest dobre tylko ze prawidlowo sie zachowali tj. uzyli broni palnej. Ja jestem za tym aby policjanci nie mieli broni palnej bo po co nosic niepotrzebny ciezar przez 25lat a gdy musisz jeszcze uzyc co nie jest przyjemne to taki Kubahsb najchetniej do paki by Cie wladowal.
Postepowanie wyjasniajace rozwieje wszelkie watpliwosci.

 
Posty: 530
Rejestracja: 05 października 2007, 10:45
Lokalizacja: LZA
Pochwały: 3
Motocykl: Piechota
Rok produkcji: 0

Post » 10 października 2009, 17:11

Luki213 pisze:Kochani forumowicze, najpierw prosze przeczytajcie caly ten artykul a dopiero sie wypowiadajcie ok?

Ten motocyklista chcial CENZURA policjanta-jechal wprost na niego a on i jego inni koledzy z blokady dawali sygnaly do zatrzymania kilka razy czytelne jak byk wiec policjant ma prawo strzelac!!! to jest Europa i cywilizowany kraj a nie samowolka, jak policja karze sie zatrzymac to sie zatrzymujesz!!!!! bo to nie listonosz, ani pracownik MPK tylko POLICJA!!! gdyby nie najechal na policjanta on by napewno nie strzelal!!!


Widziales to? Bo jakos trudno mi uwierzyc, ze z motocyklista z determinacja jechal prosto na policjanta. Moge sie raczej domyslac, ze to on wyszedl na droge celem zatrzymania kierowcy, a ten staral sie go ominac.


Luki213 pisze:wiec Panie Kubahsb najpierw przeczytaj artykul i algorytm zatrzymywania pojazdow oraz przypadki uzycia broni palnej a dopiero sie wypowiadaj!!!!!


http://www.abc.com.pl/serwis/du/1996/0296.htm

Jesli wystrzelenie serii pociskow w kierowce nie zatrzymujacego sie na wezwanie policjanta to jedyny dostepny srodek to OK.
W takim razie zapisze sie do Policji chyba, pary napalencow na litrach na pewno sie nie zatrzyma do kontroli...

Luki213 pisze:Ciekawe gdyby koles Twoja matke zastrzelil i uciekal przed policja a na blokadach probowal ich CENZURA to moglby strzelac czy nie????

Policjanta mozna zastrzelic, CENZURA ale Policjant jak sie broni to najlepiej wytknac mu ze jego wina bo zastrzelil. On napewno nie chcial zabic, bo nie na tym sprawa polega. A czy ukradl 15tys czy 100zl ROZBOJ to ROZBOJ.


Nie porownuj moredrstwa do kradziezy kilkuset zl. Zreszta Policjant strzelajac, wydal natychmiastowy wyrok smierci na chlopaka, nie za morderstwo, nie za kradziez, a ze nie zatrzymanie sie na jego wezwanie. Gdyby to bylo OK, to mielibysmy wiecej trupow a Policji kazdy by sie naprawde bal.
Odwracajac Twoje slowa. Mowilbys tak samo gdyby o Twoj najlepszy przyjaciel skonczyl taka przejazdzke zastrzelony?


Luki213 pisze:Wiec najpierw sie doucz a dopiero pisz bo Twoje CENZURA stawia moje wlosy deba!!!!
Jak Ci nie pasuje Polska przenies sie do Rosji tam rzadzi ten kto jest silniejszy lub ma wiecej kasy, bo widze ze samowolka Ci odpowiada. [/guote]

Nam do Rosji nie daleko, do Zachodu i jako takiej cywilizacji, dalej. A co do samowolki, to wg popelni9j ja policjant jak i motocyklista.


Luki213 pisze:Ale jak by CENZURA policjanta to byloby dobrze tak???? jezeli chcial jego CENZURA to bedzie chcial CENZURA tez i innych, a jak spanikowal to niech lepiej odda prawo jazdy.


Myslisz, ze CENZURA policjanta motocyklem?

Luki213 pisze:Ktos z Was tez panikuje na widok policji?? w Wydziale Komunikacji mozna oddac prawo jazdy. Kazdy z Was dobrze wie ze nikt nie panikuje tylko umyslnie ucieka bo chce uniknac kary wiec skonczcie pier-dolic farmazony.

Zeby je oddac, trzeba je miec, a chyba nie musze Ci mowic jak to wyglada w Polsce. I uwierz mi, niejeden z nas nie zatrzymuje sie na wezwanie patrolu...
CENZURA wyobraz sobie: wsiadasz na moto, zeby podjechac do panny ktora mieszka w nastepnej miejscowosci. Wylatujesz z zakretu a tam blokada, wyskakuja policjanci do Ciebie, nie masz prawka. Zatrzymujesz sie? Dasz rade ich ominac. Omojasz i za chwile suniesz obok swojego motocykla, juz bez zycia. Nie zawsze wlasciwie podejmujemy dlugo przemyslane decyzje. Myslisz, ze Marcin mial czas na rozwazenia za i przeciw?...

Luki213 pisze:Jak nie masz prawa jazdy to nie laduj dupy do pojazdu!!!!


Nie masz umiejetnosci, nie porywaj sie na litra. Nie zrobiles tak?


Luki213 pisze:A w wiezieniu niech straznicy pilnuja tych niewinnych chlopcow z procami w reku bo jak ucieknie no to nie mozna strzelac w plecy przeciez bo on tylko uciekal bo spanikowal.

BLAGAM WAS NIE PISZCIE TAKICH BZDUR!!!!


Co innego ucieczka z wiezienia co innego znalezc sie w zlym mmiejscu w zlym czasie. A to wlasnie spotkalo Marcina. Zginal dlatego, ze jechal motocyklem. A skoro tyle wiesz o tej sprawie to moze przypomnisz jakim sprzetem uciekali sprawcy napadu?

Sami widzimy, ze nie da sie jednoznacznie ocenic kto jest winny. Wiemy tylko kto na tym stracil. Stracil wszytsko co mogl stracic. Zreszta bieglejsi od nas nad tym pracowali i sprawa jak widac nie ma jasnego konca. Gdyby bylo tak jak mowisz, wina Chlopaka, mysle, ze tak by to nie wygladalo.
Szkoda mi tez samego Policjanta. Na pewno przez to zdarzenie duzo przeszedl. Ale najbardziej szkoda, mimo, ze go nie znalem, mi Marcina, jego rodziny, dziewczyny i bliskich.
Jeszcze raz [*]



Nauczcie sie rozmawiac Panowie, zamiast jechac se nawzajem. Tak nic tu nie osiagniemy. Checie pogadac o tym wypadku, o wlasnym zdaniu na ten temat, spoko. Chcecie udowadniac kto jest debilem, idzcie na PW.
Ostatnio zmieniony 10 października 2009, 18:07 przez Piotrek, łącznie zmieniany 2 razy

 
Posty: 556
Rejestracja: 25 marca 2008, 20:25
Lokalizacja: NNM
Motocykl: HONDA CBR 900RR SC33 '98
Rok produkcji: 0

Post » 10 października 2009, 17:23

Wreszcie ktos juz madrze zaczyna pisac. Wyrazy wspolczucia dla rodziny (*). Opieram sie tylko na tym artykule na niczym wiecej jedno co mi sie nie podoba Piotrek w Twojej wypowiedzi to to ze aprobujesz zachowania niezgodne z prawem:

[quote="Piotrek"]wyobraz sobie: wsiadasz na moto, zeby podjechac do panny ktora mieszka w nastepnej miejscowosci. Wylatujesz z zakretu a tam blokada, wyskakuja policjanci do Ciebie, nie masz prawka. Zatrzymujesz sie? Dasz rade ich ominac. Omojasz i za chwile suniesz obok swojego motocykla, juz bez zycia. Nie zawsze wlasciwie podejmujemy dlugo przemyslane decyzje. Myslisz, ze Marcin mial czas na rozwazenia za i przeciw?... [/quote

Jak wszyscy beda tak robic to wojna domowa zapanuje. Szkoda chlopaka ale policjanci napewno nie chcieli go zabic jestem tego pewien. Mozliwe ze strzelali w opony ale ich przeszkolenie bylo tak mizerne jak rozrzut pociskow.

Wg artykulow smiem powiedziec ze rysopis sprawcow odpowiadal temu mlodemu chlopaczkowi i dobrze to nazwales ze znalazl sie w nieodpowiednim miejscu bo gdyby sie zatrzymal to po kontroli pojechal by dalej i uskutecznial swoje wyczyny na motocyklu. Jezeli lamie sie prawo to trzeba byc wielu rzeczy swiadomy. To nie jest tlumaczenie jak nie mam prawka to uciekalem, jak nie mam prawka to nie wsiadam a jak wsiade to sie zatrzymam bo szkoda mojego zycia jak podczas poscigu sie rozbije i to wtedy nie jest wina policjantow tylko moja bo ja uciekalem a oni chcieli mnie zatrzymac. Tak jest czy tez juz pie-dole glupoty???

 
Posty: 530
Rejestracja: 05 października 2007, 10:45
Lokalizacja: LZA
Pochwały: 3
Motocykl: Piechota
Rok produkcji: 0

Post » 10 października 2009, 18:03

Chopak nie mial prawka, Policjant nie byl wystarczajco przeszkolony. Do tego nerwy i tragedia gotowa. Tragedia dla wielu osob. Jezdzac bez prawka w Polsce jakos nie czuje sie, ze lamie sie tym prawo. Do czasu... Kiedy dochodzi do kontaktu z Policja juz nie jest tak rozowo. Tak jak z wypadkami. Wiem, ze ciagle sie zdarzaja, ale mnie przeciez to nie spotka... A proporcjonalnie do zatrzyman, czesto sie ucieka, uwierzcie mi.

Teraz powinnismy sie skpuic na tym zeby byc przytomnymi za kierownica, zeby jezdzic legalnie, dobrze oceniac warunki na drodze i swoje umiejtnosci. Pamietajmy, ze drobiazgi decyduja o tym czy wrocimy do domu. Mamy tyle bliskich osob, nie chcemy ich chyba zaskoczyc wiadomoscia o nas, ale nie przez nas dostarczona...
Motocykl to nie tylo zabawa, wolnosc, predkosc. Motocykl to wielka odpowiedzialnosc. Nie tylko za siebie, bo sami nie jestesmy.

Pzdr ide sie na-j-ebac.

Awatar użytkownika
 
Posty: 327
Rejestracja: 18 października 2008, 23:40
Lokalizacja: Wroclaw
Pochwały: 1
Motocykl: CBR929
Rok produkcji: 2001

Post » 10 października 2009, 20:29

Luki213 pisze: Tak jest czy tez juz pie-dole glupoty???



2/3 twoich postow to CENZURA glupot



i masz problemy z podstawowym komunikowaniem sie z ludzmi.
ja w zadnym momencie nie POPARLEM LAMANIA PRAWA.

staram sie tylko naswietlic , iz POLISTRAŻNICY MIELI PELNA WIEDZE , ze chlop KTORY NIBY MIAL JECHAC na tym moto to nie seryjny zabojca czy OSAMA BL tylko RABUS ktory zajebal 15 tys i nie jest grozny dla otoczenia.


a oni wyladowali mu kule w plecy.



rozumiesz juz o co chodzi ?


1. nie nalezy spier dalac przed policja

ale i przedewszystkim

2. POLICJA NIE MA PRAWA STRZELAC DO OSOBY UCIEKAJACEJ, jezeli ta nie jest podejrzana np o morderstwo. , A TEN NIE BYL.

Awatar użytkownika
 
Posty: 686
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 18:23
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 6
Motocykl: 1000 RR HRC
Rok produkcji: 2007

Post » 10 października 2009, 22:39

Bedac na miejscu moglibyscie cos konkretnego powiedziec teraz na forum ale po przeczytaniu artykulu czy obejrzeniu materialu prosze powstrzymajcie sie od debilnych komentarzy.
Kazdy dobrze wie jaka jest w pl policja i jak postrzegani sa motocyklisci, w tym przypadku ponoc pisza ze jechal na policjanta ale co mial innego zeznac policjant ktory zabil dzieciaka, w innym przypadku nie mial podstaw prawnych do uzycia broni. Wiem bo znam podstawy prawne i sa bardzo rygorystyczne w naszym kraju wiec wiekszosc policjantow boi sie wogole wyciagac pistolet.
Ogolnie chlop byl nie przeszkolony, po pierwsze CZ ktora uciekali sprawcy a VFR ktora uciekal motocyklista to jednak da sie odroznic po drugie sa inne sposoby na zatrzymanie moto niz strzelanie w terenie zabudowanym, po trzecie blachy byly nie zagiete wiec nie problem bylo je odczytac lub jechac za gosciem chociazby do czasu kiedy mu sie skonczy paliwo. wybral niby latwiejsze wyjscie bo pewnie to byl policjant chojrak jakich wiele u nas spotyka sie na drodze...

Z drugiej jednak strony kazdy motocyklista nie zatrzymujac sie do kontroli musi sie liczyc ze wszystkim poniewaz lamie prawo i musi wiedziec jakie sa tego konsekwencje. Do niedawna mozna bylo CENZURA i policja na szczescie nie miala sprzetu wiec w 99% przypadkow obchodzilo sie to bez konsekwencji. Teraz czasy sie zmienily, dostali lepszy sprzet sa lepiej wyszkoleni i ogolnie moga wiecej wiec chcesz CENZURA przemysl sprawe dwa razy i przeanalizuj swoje umiejetnosci i mozliwosci oraz sytuacje.
Bo teoretycznie moze sie tak zdarzyc ze w okolicy ktos na takim samym moto zabije kogos nie okradnie sklep i wtedy przy twojej ucieccze beda mieli definitywnie podstawy do strzalu.

Pokii co proponuje zamknac temat a niektorym szczekaczom przemslec to co pisza chociazby z szacunku dla zmarlego bo mogl byc dla kogos z forum bliskim.

 
Posty: 58
Rejestracja: 18 kwietnia 2008, 18:52
Lokalizacja: Łuków
Motocykl: CBR 900 rr sc33
Rok produkcji: 1997

Post » 11 października 2009, 08:19

kubahsb pisze:staram sie tylko naswietlic , iz POLISTRAŻNICY MIELI PELNA WIEDZE , ze chlop KTORY NIBY MIAL JECHAC na tym moto to nie seryjny zabojca czy OSAMA BL tylko RABUS ktory zajebal 15 tys i nie jest grozny dla otoczenia.


przyglądam się tej dyskusji i tu nie masz racji ponieważ policjanci wiedzieli że spodziewać się mają sprawcy napadu z bronią w ręku, a to różnica. dla złodziejaszka ogórków na bazarze nie robili by blokady. brak komunikacji , niedoinformowanie, słabe przeszkolenie policjanta i głupota chłopaka który nie zatrzymał się na wezwanie i tragedia gotowa. nie bronię policjanta nie bronię ofiary. jednego poniosło z użyciem broni, a drugi powinien zatrzymać się do kontroli.

 
Posty: 556
Rejestracja: 25 marca 2008, 20:25
Lokalizacja: NNM
Motocykl: HONDA CBR 900RR SC33 '98
Rok produkcji: 0

Post » 11 października 2009, 21:23

kubahsb pisze:2/3 twoich postow to CENZURA glupot



i masz problemy z podstawowym komunikowaniem sie z ludzmi.
ja w zadnym momencie nie POPARLEM LAMANIA PRAWA.


Meczy mnie dyskusja z Toba czlowieku, bo masz jeden punkt widzenia i zes sie uparl i nikt Ci nie przegada. Na temat Twoich postow sie nie wypowiadam, no ale jestes "ten z tych" ze zjezdzasz z tematu na cos innego np. na posty by tylko dopie....... ja tez umiem a nie robie tego. Mam nadzieje ze w Czestochowie doszlifuje Cie policja i upusci pary bo prezysz sie niesamowicie dzieciaku i zeby to Cie nie zgubilo na drodze ta pewnosc siebie, bo byloby naprawde szkoda. Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
 
Posty: 686
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 18:23
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 6
Motocykl: 1000 RR HRC
Rok produkcji: 2007

Post » 12 października 2009, 08:04

Przestan chlopie sypac takie teksty bo jak Ty sie boisz policji czy masz jakies leki to nie znaczy ze kazdy ma byc grzeczny i pokorny. CO Ci do tego czy on sie zatrzymuje czy lubi policje i czy go utemperuje czy nie a to ze ma lat 18 czy 20 to nie znaczy ze dzieciak dla Ciebie bo niejeden w tym wieku jest bardziej doswiadczony.

Awatar użytkownika
 
Posty: 628
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 18:55
Lokalizacja: Gliwice
Pochwały: 3
Motocykl: cbr 929
Rok produkcji: 2000

Post » 12 października 2009, 10:48

Proponuje zakończyć już tą bezcelową dyskusję, a raczej obrzucanie się łąjnem... Ludzie byłą to niewątpliwie tragedia, wypadek. Nie ma sensu roztrząsać kogo byłą wina bo z artykułów nie da się wyczytać jak było naprawdę. Chyba, że któryś z Was był naocznym świadkiem i może się wypowiedzieć ale tego w waszych postach jakoś nie doczytałem, a zamiast tego były steki wyzwisk, bluzgów i wyciągnięte z archiwum pożal się boże brudy ...

O tym wypadku było swojego czasu dość głośno w mediach, różne wypowiedzi, stanowiska itd. Ale nie oszukujmy się wizerunek polskiego motocyklisty jest jaki jest i teraz gdy w mediach (np. kochana interia) jest taka nagonka na nas, próba sforsowania policyjnej barykady jest dość 'ryzykowna'. I pewnie ktoś dodał ten wątek na forum po to, żebyśmy sobie uświadomili jak różne skutki może spowodować decyzja podjęta w ułamku sekundy, pod wpływem adrenaliny.

Zupełnie inną kwestią jest nasz wizerunek w społeczeństwie i dlaczego on taki właśnie jest. Po części na pewno przyczynili się do tego ''młodzi gniewni'' (młodzi nie wiekiem, a stażem, choć bardzo często jedno z drugim idzie w parze ) którzy kupują sobie "zestaw startowy" za pięć patoli w postaci: starego lub/i rozdzwonienego ściga plus kask Tiger i zapier dalają uliczkami osiedlowymi ile fabryka dała ubrani w nowe najki i lśniącą bluzę z kapucą.
Na koniec: wszystko co robimy na moto róbmy z głową (tą na karku), a na pewno wyjdzie nam to na zdrowie.

Pozdro

Awatar użytkownika
 
Posty: 252
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 15:46
Lokalizacja: NOS
Motocykl: sc 44
Rok produkcji: 2001

Post » 12 października 2009, 11:04

orzech pisze:kwestią jest nasz wizerunek w społeczeństwie i dlaczego on taki właśnie jest.


mały offtop
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... dzwon.html

nie wypowiem sie w temacie, ktory wałkujecie...to jak nas postrzegają, macie tutaj(w linku), nie wiem tylko czy sami nie jestesmy sobie winni, takiemu wizerunkowi..
mam już motocykl-myślę nad podpisem ;)

Awatar użytkownika
 
Posty: 245
Rejestracja: 05 marca 2009, 00:33
Lokalizacja: śląsk
Pochwały: 3
Motocykl: ZX-10R
Rok produkcji: 2007

Post » 13 października 2009, 10:52

Witam!!
Nie rozumiem dlaczego bronicie zabójcy :-( ....
1. STRZELAŁ żeby zabić a nie zatrzymać !! Wywalenie całego magazynka w kierunku oddalającego się motocykla to jak nazwiecie ... OBRONA ?? To ile było strzałów ostrzegawczych ? A strzelanie w kierunku motocykla >>> ile trzeba mieć szarych komórek żeby się domyślić że w mieście nawet jak motocyklista upadnie bo szeryf trafi CUDEM w koło to motonita zabije się przy upadku ??? To po co ścigać kogokolwiek . OD RAZU zabić na miejscu ... a inni ludzie ?? A co jak by zabił tą rowerzystkę jedną z kul pomyślał o tym głąb ?? Od i cały problem nie pierwszy raz zresztą w Polsce ... jak strzelają to już żeby ZABIĆ a nie zatrzymać .. ile to już spraw takich było ... głośna z tym autem i płotem >> tam było kilkanaście kul w karoserii .. NO LITOŚCI PO TO BY zatrzymać auto trzeba je poszatkować jak ser ?? Zabijając w środku wszystkich ?? Skoro tak, to spoko ..
2. Jeśli padł by strzał OD motocyklisty to nawet bym się słowem nie odezwał .. ale gdzie tu zagrożenie życia pałkarza było ?? Tak jak pisał kolega wyżej .. to pałkarz wyleciał na drogę a motonita próbował go ominąć i ominął .. ALE gdyby wtedy zobaczył pistolet w ręku albo zobaczył strzał ostrzegawczy .. a w sumie to mają być DWA .. to gwarantuje że by się zatrzymał .... no bez jaj ..... zakumał by że to już nie jest zatrzymanie do kontroli dokumentów ... w 100% nie jechał w zabójcę bo każdy wie jak się to kończy jak się w coś uderzy .. = GLEBA MUROWANA !!
3. Na koniec finał tej sprawy i masa kłamstw żeby uratować dupsko tego co co nawyrabiał bo co innego można zrobić ?? Chłopak już się nie poskarży, a pałkarza by dojechali w pudle i zaś by poszła fama że lepiej broni nie wyciągać i masa problemów i kłopotów . a tak to jest JASNY SYGNAŁ .. >> MASZ SIĘ SŁUCHAĆ I ROBIĆ CO CI KAŻĄ bo cie odstrzelimy !!!!! A zabójce otoczymy opieką psychologa !!
4. [*] - to na tyle .....

Poprzednia

Wróć do Ku przestrodze, wypadki, oszuści

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości