Dzisiaj jest 06 maja 2024, 13:06

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

nigdy nie wiesz czy wrocisz...

Druga strona jazdy na motocyklu...

Moderatorzy: maciekx, Tytus

Awatar użytkownika
 
Posty: 272
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 10:45
Lokalizacja: pomorze
Pochwały: 1
Motocykl: gazela, SC33 :)
Rok produkcji: 0

Post » 17 września 2009, 10:54

Jak mi ostatnio baba wyskoczyła na czołówkę (wyprzedzała na ciągłej) to ją dogoniłem, zatrzymałem i grzecznie (na prawdę hihi: ) wytłumaczyłem że mogła zabić mnie, siebie i pasażerów (3) i że powinna uważać bo gdyby zamiast mnie jechał samochód z podobną prędkością (a szybko nie było) to miałaby czołówkę na 100%. Kobieta zrozumiała błąd, przeprosiła i myślę że następnym razem będzie uważać...

 
Posty: 197
Rejestracja: 04 lipca 2009, 13:30
Lokalizacja: konin
Motocykl: honda cbr900 fireblade
Rok produkcji: 1998

Post » 17 września 2009, 11:27

wuja, a jak by to nie była baba? to pewnie chłop został by zbluzgany :)

Awatar użytkownika
 
Posty: 686
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 18:23
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 6
Motocykl: 1000 RR HRC
Rok produkcji: 2007

Post » 17 września 2009, 11:38

fabiq pisze:z wyrywania lusterek i mordbicia to ja juz wyroslem, pogorszy to tylko to jak cie widza inni bo i tak zawsze motocyklista jest winny, a jesli sie jeszcze do tego tlucze to na bank jakis bandyta, oni wszyscy to bandyci - wielu tak mowi, chlop musial mnie widziec bo jechalo nas kilku i musial zwrocic uwage na motocykle, on sam w sobie przyciaga wzrok, tymbardziej ze z tylu go mijalem chwile wczesniej, zapewne nawijal wtedy przez komorke, pisal sms, zona marudzila z boku, popijal czy zmienial stacje w radio ... w kazdym razie zeby to bylo 40 km/h to bym nie zjezdzal sezon juz sie konczy, moto i tak idzie do sprzedania a jeden bok i tak mam przeszlifowany


Mysle ze opini o motocyklistach tym najbardziej zatwardzialym mocherom i tak to nie zmieni a jak straci lusterko to chyba i tak mniej bolesne niz utrata przez Ciebie zdrowia czy zycia.

Awatar użytkownika
 
Posty: 272
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 10:45
Lokalizacja: pomorze
Pochwały: 1
Motocykl: gazela, SC33 :)
Rok produkcji: 0

Post » 17 września 2009, 12:58

wuja, a jak by to nie była baba? to pewnie chłop został by zbluzgany


Nie mam pojęcia ... rotfl2:

Zaraz temat zamieni się w dyskusję o urywaniu :P

Awatar użytkownika
 
Posty: 815
Rejestracja: 03 września 2007, 01:21
Lokalizacja: Gorzów Wl
Pochwały: 1
Motocykl: SC44 01r. i ZX6R 02r. (stunt maszyna)
Rok produkcji: 2001

Post » 17 września 2009, 17:10

No i powiedzieliby ze tak szybko jechales ze nie bylo szans Cie zobaczyc w lusterku, ze przeciez patrzyl sekunde wczesniej i bylo czysto...... :wnerwiony:

 
Posty: 58
Rejestracja: 18 kwietnia 2008, 18:52
Lokalizacja: Łuków
Motocykl: CBR 900 rr sc33
Rok produkcji: 1997

Post » 17 września 2009, 20:14

No to ja wam powiem jaką sytuację mieliśmy kilka tygodni temu. Było to pomiędzy Lublinem a Kockiem, osoby które pochodzą z tych okolic wiedzą, że były tam swego czasu dwie wahadłówki na remontach mostów. Dołożyły się do tego w pewną niedzielę jakieś festyny nad jeziorem i na wahadłach korek 10 km. Więc puszki czekają w korku a my zabraliśmy się za wymijanie lewą stroną oczywiście powoli około 60km/h bo nie chciałem żeby mnie zawinął jakiś puszkarz niecierpliwy z szeregu co mu się czekanie znudziło. I wyobraźcie sobie że z naprzeciwka leciał jeden koleś fordem mondeo a musiał być sfrustrowany czekaniem bo jak było nas trzech to każdemu leciał na czołówkę i zjeżdżał w ostatniej chwili. No nie mogłem uwierzyć jak zobaczyłem jak robi to kolesiowi który leciał przede mną. Przygotowałem się wiec na sytuację zwolniłem gaz przytuliłem się do prawej i śliczniutko pojechałem mu bucikiem po obydwu drzwiach. A potem mówią że to wariaci jeżdżą na motocyklach. Przyznam, że delikatnie mi się gorąco zrobiło.

Awatar użytkownika
 
Posty: 442
Rejestracja: 22 stycznia 2008, 22:14
Lokalizacja: Królestwo słoja
Pochwały: 5
Motocykl: cbr 929 sc 44 CENZURA wi co z tego bedzie
Rok produkcji: 2000

Post » 17 września 2009, 20:16

to patrzeć cały czas trza ,wujo a może to była rusałka (ten ja rusal , tam ten ją rusał i może woju ja rusal), ale są wybitni na tych drogach , ale jaki rząd taki kraj hihi: , jak kraj tacy kierowcy

Awatar użytkownika
 
Posty: 815
Rejestracja: 03 września 2007, 01:21
Lokalizacja: Gorzów Wl
Pochwały: 1
Motocykl: SC44 01r. i ZX6R 02r. (stunt maszyna)
Rok produkcji: 2001

Post » 17 września 2009, 21:20

jaki prezydent tacy kierowcy hihi:

 
Posty: 12
Rejestracja: 01 sierpnia 2009, 16:36
Lokalizacja: Warszawa/
Motocykl: cbr 900rr
Rok produkcji: 1999

Post » 17 września 2009, 21:38

co do zajezdzania to mam bardzo głośny tłumnik + długie i nie było jeszcze takiego problemu...

Awatar użytkownika
 
Posty: 245
Rejestracja: 05 marca 2009, 00:33
Lokalizacja: śląsk
Pochwały: 3
Motocykl: ZX-10R
Rok produkcji: 2007

Post » 17 września 2009, 22:09

Witam!!
Mi gość też poszedł na czołowe.. zawróciłem... zatrzymałem i zrobiłem mu demolkę z gęby i auta .... i co .. a no musiałem swoje na pałach zrobić bo by mnie uwalili ( się znalazł uczynny co skojarzył motocykl ) .. ale mimo tego jakby mi tak ktoś zrobił jak na tym filmie to auto by było do remontu :) .. za błędy się płaci !!!! Następnym razem może kogoś zabić !!!

 
Posty: 571
Rejestracja: 29 lutego 2008, 20:06
Lokalizacja: Warszawa/
Pochwały: 5
Motocykl: Junak M10/Maxster/KXF450->SM/TE450+SM
Rok produkcji: 0

Post » 18 września 2009, 13:49

Zoltar pisze:Niedawno wrzuciłem na forum filmik z wypadku z Łomży, który świetnie pasuje do tego o czym tu piszesz.
http://forum.fireblade.pl/topics19/wypa ... vt2777.htm
Koleś stał przed przejściem z rowerem, jechało auto i 3 motocyklistów, jeden za drugim. Koleś przepuścił auto, pierwszego motocyklistę i wlazł wprost pod drugiego.
Motocyklista ogólne potłuczenia i poważne otwarte załamanie nadgarstka a rowerzysta pęknięta czaszka. :wnerwiony:


No to chyba kolego nie wyciągnąłeś poprawnych wniosków z tego filmiku + nie znasz przepisów. Na tym filmie widać że wina jest po stronie motocyklisty, a przepisy mówią jasno ze dojeżdżając do przejścia dla pieszych musisz zachować szczególną ostrożność i zmniejszyć prędkość tak abyś mógł się zatrzymać. Pieszy u nas jest jak święta krowa, nawet jeśli wejdzie ci na przejście jak ma czerwone to i tak musisz go przepuścić. Tak czasami czytam wypowiedzi niektórych motocyklistów i w jednym zdaniu piszą że są równoprawnymi użytkownikami dróg i tak chcą być traktowani a już w następnym domagają się jakichś nadzwyczajnych przywilejów i twierdzą że nie wszystkie przepisy powinny się ich tyczyć. A ja mówię że jak jest w mieście 50 to nikt nie może przekraczać tej prędkości nie zależnie czy jedzie motocyklem, samochodem, rowerem, skuterem czy wózkiem widłowym. Takie jest moje zdanie.

Poprzednia

Wróć do Ku przestrodze, wypadki, oszuści

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość