Dzisiaj jest 29 marca 2024, 07:01

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Streetfighter CBR sc28

Tematy dotyczące modyfikacji i tunningu Hondy Fireblade CBR900RR SC28 1992-1995

Moderatorzy: maciekx, Tytus

 
Posty: 6
Rejestracja: 12 kwietnia 2012, 21:00
Lokalizacja: Żary
Motocykl:

Streetfighter CBR sc28

Post » 12 kwietnia 2012, 22:29

Jako że jestem "świeży" na forum w pierwszym zdaniu chciałem wszystkich powitać i podzielić się zadowoleniem z hondy FIreBlade. Wszystkie są warte uwagi, warte spędzonego z nimi lub na nich czasu. Taki nasz najlepszy, nieludzki przyjaciel, który odstresuje, rozluźni zrelaksuje i pocieszy...czasami podleczy też z kompleksów..:P

Jestem tu, ponieważ walek81 mnie namówił:) Nie znam gościa ale pokazał forum i o... piszę...


Od jakiegoś czasu chciałem mieć "fajtera", zachorowałem na taki typ i koniec. Przeglądałem różne strony www oglądając fotki itp. Gdzieś w głowie miałem już plan - marzenie motocykla, który byłby dla mnie.... Charakterystyczny, niepowtarzalny, oryginalny przy tym głośny, bezkompromisowy i jak się uda hardcorowy. Pierwszym pomysłem (jak szybko się okazało zupełnie nietrafionym) na posiadanie fightera było przeglądnięcie portali aukcyjnych głównie allegro.... Co tam znalazłem? No właśnie...nic ciekawego, większość dzwonów z obciętymi plastikami w masce typu UFO z halogenami (które do złudzenia przypominają te z sufitu przedpokoju moich rodziców???) i kolekcją diód LED w każdym wzorze i kolorze... Oprócz nich widziałem też bezpłciowe maszyny obdarte ze swoich charakterystycznych cech, zwieśniaczone do potęgi z dumną nazwą "profesjonalny streetfighter". Nie będę kłamał, że często krew zalewa człowieka, który bądź co bądź lubi tą motoryzację, widzi poniszczone motocykle przez ludzi, co wydali pieniądze na motocykl, poświęcili czas, kasę i doprowadzili do stanu wołającego o pomstę do nieba!!! Są też streety na widok których tu i ówdzie robi się cieplej, przygotowane przez ludzi, firmy znające się na rzeczy...ale wiadomo takie sprzęty kosztują ponad 40tys zł....
Nasz (mój i brata) plan był prosty - kupić motor (koniecznie cbr sc28 lub sc33) i zrobić coś co będzie współgrało z moim planem, nie będzie dużo gorsze od tych fajterów co kosztują dużo, a będzie dużo lepsze od tych "profesjonalnych":) Prace trwały około 6msc, z tym że w wolnym czasie nie na pełen etat... Pochłonęło troche hajsu, czasu, kłótni z narzeczoną itp. Czyli standard przy jakiś ambitnych planach :D

Opis:

Honda CBR 900RR Fireblade sc 28 1995r.


- Maska Iron Man1; (pod nią homologowana lampa)

- Wysoka kierownica + risery

- Rama, wahacz tylni, lagi itp czarny połysk; malowanie proszkowe

- Licznik ace well ace-3583

- Pompa hamulcowa f4i

- Krótkie złote klamki

- Stalowy oplot hamulcowy przód i tył

- Akcesoryjne lusterka pod manetkami

- Cash pady

- Przeniesiona stacyjka na bok motoru

- Akcesoryjne podnózki zakończone stożkiem

- Krótki wydech Akrapovic Megaphone + dB kiler

- Sportowy kolektor wydechowy (4w1) owinięty termobandażem

- Dedykowany pług

- Mini zbiorniczek płynu hamulcowego; tył

- Złoty łańcuch DiD ZVMX 530

- Zadupek KTM RC8

- OHLINS ;w pełni regulowane tylne zawieszenie

- Lampa tył LED r6 2007r z kierunkami i homologacją

Jest dużo pytań np. czy trudno było dopasować zadupek... Odpowiem szczerze że nic, nawet dedykowany pług, nie pasowało od tak. Zadupek to osobny rozdział. nie pasuje w ogóle. Jest specjalnie zrobiony stelaż, plastik skrócony, dopasowany kształtem do baku i trochę przy nim zwężony. Nie pisałem o tym w aukcji, ale pofatygowałem się nawet o to żeby usunąć i zaspawać uchwyty oraz mocowania osłony na łańcuch itp.
Moto wystawione jest na allegro, ale nie liczę (może nawet po cichu nie chcę) na jego sprzedaż. Wystawiłem go z wysoką ceną minimalną po to tylko, aby zobaczyć jaki jest odbiór i jakie są reakcje. I tutaj jestem naprawdę miło zaskoczony ponad 1200 wyświetleń aukcji w 2 doby, mnóstwo maili, telefonów (czasami idiotycznych np. czy za 5tys zł oddam poza allegro) często od nie potencjalnych kupców, tylko ludzi którzy chcieli się o coś zapytać, czasami pogratulować albo powiedzieć jakieś dobre słowo. Naprawdę miło, a co najważniejsze utwierdza mnie to w przekonaniu, że Mój i brata plan udał się w 100%, nawet jeśli nie wszystko jeszcze jest tak jakbyśmy tego chcieli (drobne choroby wieku dziecięcego - np licznik nie wskazuje jeszcze prędkości, a przy hamowaniu czuć lekkie bicie na kole. Koło i tak ma być zmienione na 17" więc tym akurat się nie przejmuje a licznik i tak się zrobi....jak będzie chwile czasu)..

Poniżej fotki:
Jak nie wolno....to szybko..:P

 
Posty: 56
Rejestracja: 21 września 2011, 16:24
Lokalizacja: Sosnowiec
Pochwały: 1
Motocykl: HH900
Rok produkcji: 0

Post » 12 kwietnia 2012, 23:02

Myśle, że sprzęt wyszedł naprawde super. Jedynie lampa nie w moim stylu, ale w końcu ma się podobać tobie :) Robi wrażenie.

 
Posty: 25
Rejestracja: 04 lipca 2011, 11:02
Lokalizacja: GDAŃSK
Pochwały: 1
Motocykl: /WSK DUDEK/SC33 NEMESIS FIGHTER
Rok produkcji: 0

Post » 13 kwietnia 2012, 08:22

Bardzo fajny street gratuluje :) ja bym dożucił upsa z przodu złotego i drugie ramie pod wachacz :) jeszcze lepiej by wyglądał:) wyjołeś mi z głowy to siedzenie z rc 8 :) :)
czy ta lampa od r6 dobrze świeci ??? skąd wziołeś pług? super pasuje do silnika :)

Awatar użytkownika
 
Posty: 660
Rejestracja: 02 marca 2009, 21:45
Lokalizacja: Olesno
Pochwały: 4
Motocykl: HONDA CBR 1000RR
Rok produkcji: 2004

Post » 13 kwietnia 2012, 08:34

:ooo: woooooooow super sprzęt I liga, kupę pracy włożone ale się opłacało, bo zaowocowało piękną maszyną, która kiedyś "była"SC28 masakra :brawo: Mnie sie podoba i na pewno Ty tez Jesteś zadowolony, bo w końcu nic tak nie cieszy jak własnoręczna robota i przeróbka a sprzęt jest inny jak każdy na drodze :D Popieram kolegę w działaniu i w skali 1-10 bez namysłu 10 :P :P

 
Posty: 106
Rejestracja: 29 września 2009, 23:33
Lokalizacja: cz-wa
Pochwały: 1
Motocykl: feniks2 - VFRstreet
Rok produkcji: 1993

Post » 13 kwietnia 2012, 12:22

fajny sprzęcior :brawo: ,tylko napisz coza lampa tam weszła pod maskę,i czy dużo pola świecenia zabrała maska z lampek

Awatar użytkownika
 
Posty: 716
Rejestracja: 23 lutego 2010, 18:47
Lokalizacja: Wrocław-W
Pochwały: 12
Motocykl: zawsze HONDA !
Rok produkcji: 0

Post » 13 kwietnia 2012, 13:04

Mnie porobiła ta przednia lampa :ooo: :ooo:
Jest fajna!
Gratki za chęci i za włożoną pracę!

 
Posty: 183
Rejestracja: 15 grudnia 2010, 17:13
Lokalizacja: dolny
Motocykl: SC 33
Rok produkcji: 97

Post » 13 kwietnia 2012, 13:24

To się nazywa wejście pierwszy post i rzucasz na kolana. :ooo: Jak dla mnie bomba super ci to wyszło kolor lampa kiera komin powala ech a tak po tym to witaj w świecie obłąkanych RR hehe :mrgreen:

Awatar użytkownika
 
Posty: 566
Rejestracja: 09 lutego 2010, 20:42
Lokalizacja: Wrp
Pochwały: 7
Motocykl: streetfighter
Rok produkcji: 0

Post » 13 kwietnia 2012, 15:17

fajnie że zawitałeś jeszcze raz gratki fajnego projektu .

LWG

 
Posty: 6
Rejestracja: 12 kwietnia 2012, 21:00
Lokalizacja: Żary
Motocykl:

Post » 13 kwietnia 2012, 17:20

http://moto.allegro.pl/reflektor-lightb ... 26922.html - lampę mam dokładnie taką. Jak świeci..? Na pewno nie tak jak standardowa :P ale cóż...miał być bezkompromisowy...
Tylna od r6 jest ok... ale czym wyżej lub bliżej ktoś jest tym mniej ją widać. Zachowują odpowiedni dystans za mną wszystko jest ok... (przynajmniej tak twierdzą Ci co za mną jechali)
Co do wahacza to jeśli miałbym już coś z nim robić to pewnie wylądowałby jakiś jednoramienny od VFR... A przedni...jakby się trafił np od Kawasaki Złoto - czarny to stanąłbym pewnie na głowie żeby wstawić..:)
Jeśłi chodzi o części itp większość to allegro, sklepy internetowe czy też np motobazar... Jak ktoś chce to wszystko zorganizuje:)

Dzięki za opinie!!! Pozdrawiam wszystkich!!
Niech moc będzie z nami!!
Jak nie wolno....to szybko..:P

Awatar użytkownika
 
Posty: 1040
Rejestracja: 12 lipca 2009, 11:36
Lokalizacja: Oberschlesien
Pochwały: 5
Motocykl: CBR 900 RR, CBR 1100 RR
Rok produkcji: 1997

Post » 14 kwietnia 2012, 18:59

Bardzo fajny sprzęt!!! :)


Wróć do Modyfikacje i Tunning (CBR900RR SC28)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości