Dzisiaj jest 29 marca 2024, 08:34

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

zmiana przedniego koła na 17 cali

Tematy dotyczące modyfikacji i tunningu Hondy Fireblade CBR900RR SC33 1996-1999

Moderatorzy: maciekx, Tytus

Awatar użytkownika
 
Posty: 92
Rejestracja: 05 stycznia 2017, 04:27
Pochwały: 1
Motocykl: SC33
Rok produkcji: 1999

Re: zmiana przedniego koła na 17 cali

Post » 11 kwietnia 2017, 21:27

Panowie odgrzewam kotleta bo właśnie zrobiłem SWAP w swojej Torówce SC33 99r.

zgłębiłem temat dość wnikliwie i sprawdziłem na własnym przykładzie co i jak.

Zatem sytuacja wygląda tak że da się to zrobić w przedlifice i da sie to zrobić w polifcie z tym że są dość zasadnicze różnice.

1- Przedlift: sytuacja jest znacznie prostsza gdyż przedlift ma rozstaw Lag taki sam jak F3 i tu, kupujemy felgę od F3 PC31 nie od F2 i F4. i to w zasadzie wszystko, zakładamy tarcze z Felgi od SC33 zakładamy tuleje od SC33 skręcamy i gra muzyka.

2- Polift sytuacja niestety jest dużo bardziej skomplikowana, żółtki musieli namodzić i utrudnić sprawę i zrobili szerszy rozstaw lag. Otóż kupujemy taką samą felgę od F3 PC31 tak jak do przed lifta ale Tarcze od SC33 niestety już nie pasują gdyż jest inny rozstaw śrub mocujących tarcze w feldze to tego seryjne tuleje od SC33 niestety są za wąskie, gdyż rozstaw łożysk w feldze od F3 jest o około 4mm węższy. dlatego też do Felgi od F3 musimy dokupić Tarcze sprzed lifta oraz dotoczyć tuleje takie same jak te które mamy od SC33 ale każda po 2mm dłuższa. do tego musimy odsunąć tarcze od felgi o 3mm dlatego pod każdą śrubę mocującą tarcze w feldze wsadzamy 2 podkładki po 1,5mm lub jedną 3mm ale takie ciężko dostać do tego warto zastosować ciut dłuższe śruby. i taki zestaw powoduje że Felga pasuje tarcze pasują i heble działają.

wiem że ludzie kombinowali z felgami od VFR od VTR od Horneta i F4, nie wiem jak to pasuje ale zawsze trzeba ustalić najpierw który rocznik mamy czy przedlift czy polift bo to jest kluczowe do dalszych działań

Poprzednia

Wróć do Modyfikacje i Tunning (CBR900RR SC33)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości