Dzisiaj jest 19 kwietnia 2024, 10:05

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Instalacja Elektryczna

Spalona część instalacji, bezpiecznik diodowy

Tematy dotyczące usterek lub awarii Hondy Fireblade CBR900RR SC28 1992-1995

Moderatorzy: maciekx, Tytus

 
Posty: 5
Rejestracja: 15 czerwca 2015, 10:07
Motocykl: Honda CBR 900RR FireBlade
Rok produkcji: 1999

Instalacja Elektryczna

Post » 15 czerwca 2015, 12:58

Witam.

Mam pewien problem z moja Honda sc33 z 99 przerobioną na streeta. Mianowicie z instalacją elektryczną. Są na bank dwa wyjścia, albo nowa instalacja, którą ktoś z was może mieć, albo lepię starą do której nie mam już siły i potrzebuję opinii jakiegoś magika co się na tym zna. Zaczęło się od tego, że wymieniłem aku na nowy i podczas podłączania nowego na klemie pojawiły się iskry, zjarał się doszczętnie bezpiecznik diodowy (mały czarny z trzema pinami, nie jak standardowy bezpiecznik z dwoma) i dwa z trzech przewodów do niego idących (jasny zielony i jasny zielony z czerwonym, ciemny zielony z czerwonym ocalał i inne przewody też dla jasności). Zrobiłem obieg tych dwóch kabli, polepiłem wszelkie możliwe ogniwa powodujące zwarcie dla pewności i na krótko powinno działać i bez bezpiecznika, niestety raz dalej robi się zwarcie i się znowu grzeją, a raz nie ma zwarcia, ale jak moto stoi na stopce na luzie po przekręceniu kluczyka nie dzieje się nic. W momencie gdy wyjmiemy kluczyk i nie istotne czy będzie on czy nie, przy połączonych tych trzech kablach wciskając starter, moto zachowuje się jak po przekręceniu kluczyka zapalają się światła, neutral, olej, przebieg, działają kierunki, klakson itd., puszczając gasną i tak w kółko. Niestety nie wiem którym odpalić moto, dodam jeszcze że po wciśnięciu czerwonego odcięcia zapłonu, odcina prąd i wszystko gaśnie, a starter przestaje pełnić funkcję kluczyka. Ktoś wie co to może być spotkał się już z czymś takim, ewentualnie słyszał o takim przypadku i wie jak nazywa się fachowo ten bezpiecznik, ewentualnie jak go przerobić żeby było dobrze? :/ Ogólnie nasi tam byli, bo widać polepione przewody, ale do tej pory moto paliło i wszystko było ok.

Z góry dziękuję i pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
 
Posty: 670
Rejestracja: 01 października 2011, 08:51
Lokalizacja: Śląsk Bytom
Pochwały: 10
Motocykl: 1000rr sc57a
Rok produkcji: 4

Re: Instalacja Elektryczna

Post » 15 czerwca 2015, 20:06

To co mówisz bezpiecznik jest dwoma diodami ,
na pewno + - dobrze trafiłeś heh

 
Posty: 5
Rejestracja: 15 czerwca 2015, 10:07
Motocykl: Honda CBR 900RR FireBlade
Rok produkcji: 1999

Re: Instalacja Elektryczna

Post » 16 czerwca 2015, 10:49

Że dobrze trafiłem to wiem, bo tylko ten jeden bezpiecznik wręcz się wytopił. Czyli teraz żeby zażegnać całą tą niezdrową sytuację trzeba wstawić ten bezpiecznik, tylko skąd go wziąć, albo jak go zastąpić?

Awatar użytkownika
 
Posty: 670
Rejestracja: 01 października 2011, 08:51
Lokalizacja: Śląsk Bytom
Pochwały: 10
Motocykl: 1000rr sc57a
Rok produkcji: 4

Re: Instalacja Elektryczna

Post » 16 czerwca 2015, 11:25

http://czescihonda.motorista.pl/szukaj/ ... (Fireblade),ED,R127H. Element numer 12
chodzi mi czy dobrze akumulator podłączyłeś bo to mi wygląda na akumulator na odwrót podłączony
Komuś kiedyś udało się naładować akumulator odwrotnie i też poszły diody nie pamiętam moduł chyba dawno to było nie pamiętam no lampki świeciły heh

 
Posty: 5
Rejestracja: 15 czerwca 2015, 10:07
Motocykl: Honda CBR 900RR FireBlade
Rok produkcji: 1999

Re: Instalacja Elektryczna

Post » 16 czerwca 2015, 17:50

Też tak z początku myślałem, że odwrotnie podłączyłem jak zobaczyłem iskry, ale wszystko jest poznaczone, więc musi być dobrze :) podjadę do tego sklepu zamówię części, sprawdzę jeszcze przed ten moduł i tą drugą diodę, jak to nic nie da, to będę szukać nowej instalacji... Chyba że ktoś ma inny pomysł.

 
Posty: 8
Rejestracja: 17 sierpnia 2015, 19:25
Motocykl: Honda CBR 900RR Sc28
Rok produkcji: 1994

Re: Instalacja Elektryczna

Post » 04 lutego 2016, 17:07

Witam po zamontowaniu silnika został mi jeden kabelek zaznaczony na zdjęciu. Wchodzi on w cienką wiązkę i dalej łączy się z główną i leci do modułu.


Dodam, że nie ma iskry
(do cewek dochodzą według serwisówki 4 przewody i tak mam )

Z góry dzięki za pomoc
Załączniki
WP_20160204_001(1).jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
jeden nieszczesnu kabel

Awatar użytkownika
 
Posty: 670
Rejestracja: 01 października 2011, 08:51
Lokalizacja: Śląsk Bytom
Pochwały: 10
Motocykl: 1000rr sc57a
Rok produkcji: 4

Re: Instalacja Elektryczna

Post » 04 lutego 2016, 18:11

Dalej ten motocykl składasz ?
Wydaje mi się że on jest do jednej z cewki
Te przewody wychodzą z głównej wiązki i dodatkowo są jeszcze między sobą parami zwinięte a to co masz wyciągnięte nie ma dłuższego przewodu bo to może być z klaksonu bo chyba tez tędy idzie .. chyba kurde nie pamiętam


Wróć do Usterki/awarie (CBR900RR SC28)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość