Dzisiaj jest 28 marca 2024, 10:40

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Jak wymienić termostat???

Tematy dotyczące usterek lub awarii Hondy Fireblade CBR900RR SC33 1996-1999

Moderatorzy: maciekx, Tytus

 
Posty: 18
Rejestracja: 16 lipca 2013, 20:59
Lokalizacja: Suwałki
Motocykl:

Jak wymienić termostat???

Post » 14 kwietnia 2014, 19:22

witam, czy ktoś wie jak wymienić termostat w sc 33 z 1999r. ???? niektórzy pisza ze trzeba wyjmować gaźniki a inni ze to 15 min. roboty i zdemontować tylko prawą owiewkę, jak z tym jest ??

 
Posty: 122
Rejestracja: 14 grudnia 2012, 01:07
Lokalizacja: Poznań
Motocykl: SC33
Rok produkcji: 0

Post » 14 kwietnia 2014, 19:48

a zaglądałeś kiedyś pod owiewkę żeby zobaczyć gdzie on jest?

 
Posty: 18
Rejestracja: 16 lipca 2013, 20:59
Lokalizacja: Suwałki
Motocykl:

Post » 14 kwietnia 2014, 20:56

tak, i jest tam bardzo ciasno

[ Dodano: Pon Kwi 14, 2014 9:01 pm ]
chciałbym poznac opinie osoby która to wymieniała, na moje oko bez wyjmowania gaźników nie da rady, obym sie mylił, mniej bym miał roboty

 
Posty: 58
Rejestracja: 14 grudnia 2013, 16:01
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Motocykl: CBR 1000 RR
Rok produkcji: 2006

Post » 14 kwietnia 2014, 21:19

Ja wymieniałem miesiąc temu i bez ściągania gazników da radę bez problemu ale zejdzie trochę dłużej niż 15 minut.

 
Posty: 18
Rejestracja: 16 lipca 2013, 20:59
Lokalizacja: Suwałki
Motocykl:

Post » 14 kwietnia 2014, 22:49

zbiornik paliwa zdejmowałeś ?

 
Posty: 58
Rejestracja: 14 grudnia 2013, 16:01
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Motocykl: CBR 1000 RR
Rok produkcji: 2006

Post » 15 kwietnia 2014, 08:20

Tak, zdejmowałem. Tam może być mały problem z jedną śrubką od obudowy termostatu bo jest blisko ramy ale da rade.

Awatar użytkownika
 
Posty: 70
Rejestracja: 21 września 2012, 14:04
Lokalizacja: SKL
Pochwały: 3
Motocykl: sc33
Rok produkcji: 1999

Post » 15 kwietnia 2014, 09:22

domagalka pisze:Ja wymieniałem miesiąc temu i bez ściągania gazników da radę bez problemu ale zejdzie trochę dłużej niż 15 minut.


jak mozesz to daj linka, albo napisz jaki termos zamontowales i jak zmienily sie temperatury po tej czynnosci, bo mnie chyba tez to czeka

 
Posty: 18
Rejestracja: 16 lipca 2013, 20:59
Lokalizacja: Suwałki
Motocykl:

Post » 15 kwietnia 2014, 10:25

a istnieje zamiennik do sc 33 ?? bo z tego co wiem to nie ma, ja kupiłem używkę z rozbitka, zobaczymy jak bedzie sie sprawował :P

 
Posty: 141
Rejestracja: 08 lipca 2013, 16:36
Lokalizacja: RMI
Pochwały: 1
Motocykl: sc33
Rok produkcji: 1998

Post » 15 kwietnia 2014, 18:23

Akurat wymieniałam termostat jakiś miesiąc temu - wiec tak:
-Odkręcamy i zdejmujemy lewą dolną owiewkę aby dostać się do śrubki przy pompie wody gdzie spuszcza się płyn chłodniczy
- spuszczamy płyn (przy okazji trzeba odkręcić korek od chłodnicy ) co wymaga znowu zdjęcie prawej owiewki aby dostać się do korka :P
-nast trzeba ściągnąć bak oraz airbox z gaźników-przez co mamy wiecej miejsca na grzebanie.
- Nast odkręcamy objemkę cienkiego węża( przy pompie wody ), oraz z drugiej strony odkręcamy i zdejmujemy wąż przy chlodnicy
- nast trzeba trochę powajchlować aby odkręcić 3 objemkę od węża który wchodzi od termostatu w głowice (odkręcamy objemkę i zdejmujemy węza z króćca głowicy.
- nast trzeba odkręcić 1 śrubkę m6 która przytrzymuje całą obudowę termostatu do bloku silnika, po czym wyjmujemy obudowę termostatu wraz z wężami.
-Proponuje nie siłować się i nie próbować zdejmować węzy przy obudowie termostatu ale od strony właśnie pompy wody i chłodnicy i całość z wężami wyciągać, bo z reguły znając życie termostatu nikt od nowości nie demontował i te węże się przykleiły dość solidnie do obudowy termostatu. 2 końce tychże wężów są narażone na częstszy demontaż wiec ich ściąganie powinno być łatwiejsze no i tam dostęp jest lepszy.

- Co do samej wymiany właściwy termostat siedzi w obudowie termostatu która jest skręcona na 3 śruby- wyciągamy obudowę z węzami z ramy aby mieć lepszy dostęp .
-nast tą obudowę trzeba rozkręcić i uważać aby nie uszkodzić sobie gumowej uszczelki w kształcie o-ringu - wiadomo w aso ten o-ring jest wymieniany wiec jak kto woli można to wymienić ale z reguły guma z której jest zrobiony jest dobrej jakości wiec można założyć to samo co było i nic nie powinno cieknąc. AHA nie smarujcie nic Sulikonem !!!!!!!!!!!!!!!!! tutaj wystarczy 1 gumowy oring i nic nie cieknie

Co do termostatu mam w garażu jeszcze org termostat który ma wybite 75' - i prawie taka temp trzymał w czasie jazdy- tj tak w przedziale 72-74' C , chyba był przeznaczony na jakieś ciepłe kraje śródziemnomorskie aby nie przegrzewać piecyka, lecz żyjemy w Polsce i tu jest większość czasu zimno , a z praktyki wiem że dobrze nagrzany silnik mniej pali.
Tak wiec kupiłem sobie w sklepie termostat firmy Vernet do Daewoo Tico i pasuje P&P
ma wybite 82' i taką temp trzyma sztywno w czasie jazdy.
Po zamontowaniu silnik chodzi tak samo jak na starym termostacie - tak samo szybko się nagrzewa i nic się nie przegrzewa, w moim przypadku podniósł sie wyłacznie próg otwierania sie termostatu- prawie identycznie jak jest w serwisówce.
Przy montażu wywalamy stary termostat wrzucamy ten od tico i pamiętamy dać stara uszczelkę która siedziała w kpl przy starym termostacie hondy.
Uszczelka od tica niestety nie pasuje bo jest za gruba i za szeroka.
-na koniec skręcamy wszystko, zalewamy płyn , zakręcamy korek , odpalamy na chwile , gasimy, powoli okręcamy korek i sprawdzamy czy silnik sie odpowietrza (lustro plynu bedzie sie obniżać ) aż sie ustatkuje.
Warto sprawdzić to kolka razy i być pewnym że nic sie nie zapowietrzyło.
-Cieszymy się iż naprawiliśmy sprzęt własnymi siłami na grosze. :D

Aha nie polecam kupować org termostatu do Tico- niby jest org z ASO z korei ale wg ludzi na forum daewoo to szmelc -ktory lubi sie zawieszać lub nie trzymać temp.
Polecają nt Termostat francuskiej firmy VERNET który ma wybite na sobie made in france i kosztuje całe magiczne 22zł , ( org tico z korei 11zł , jakis polski 9zł) a hondowski z 200 lub 300 zł a bedzie działał tak samo.


.

 
Posty: 18
Rejestracja: 16 lipca 2013, 20:59
Lokalizacja: Suwałki
Motocykl:

Post » 15 kwietnia 2014, 22:12

wielkie dzięki za wszystkie wskazówki :clap: pozdrawiam i szerokości :jupi:

 
Posty: 32
Rejestracja: 07 czerwca 2016, 22:24
Motocykl: 929
Rok produkcji: 2001

Re: Jak wymienić termostat???

Post » 17 grudnia 2016, 14:51

nowy w serwisie 247zl


Wróć do Usterki/awarie (CBR900RR SC33)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości