Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 18:36

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Nagły brak sprzęgła.

Brak wysprzęglania cbr 929.

Tematy dotyczące usterek lub awarii Hondy Fireblade CBR929RR SC44 2000-2001

Moderatorzy: maciekx, Tytus

 
Posty: 2
Rejestracja: 15 lipca 2022, 15:46
Motocykl: cbr 900
Rok produkcji: 2001

Nagły brak sprzęgła.

Post » 15 lipca 2022, 16:41

Witam.
Padło sprzęgło w cbr 929.
Do czasu awarii zrobiłem 4 kkm na tym moto i jedyne do czego możnaby się przyczepić to niełatwy do usłyszenie rzegot kiedy sprzęgło jest zapięte.
Problem pojawił się w momencie lekkiej przygazówki przed jazdą, dodam dla kontrastu iż tego dnia zrobiłem wcześniej kilkanaście kilometrów i wszystko grało.
Podczas wyższych obrotów zapiął się bieg 1, nie było w tym ingerencji, lekko położonej stopy na dźwigni czy coś podobnego.
Od tego momentu naciskanie klamki od sprzęgła nie przekładało się wysprzęglanie.
Przy każdorazowej próbie zapalenia hondy od razu gasła, jakby bieg ciągle był zapięty. Kontrolka od luzu działa prawidłowo.
Na rzekomej pozycji N, dalej motocykl wydaje się jak gdyby był zasprzęglony. Odpalony z górki na 2 biegu, wróciłem do garażu zmieniając biegi przy odpowiednich obrotach i skrzynia dobrze pracowała. Każdy z 6 biegów dobrze się wbił, chciałem do przetestować na powrocie.
Po demontażu pokrywy okazało się, iż dzwignia oraz trzpień od wysprzęglania jest w porządku, nie posiadają uszkodzeń.
Kolejno został zdemontowane sprężyny, które mają wymiar w normie serwisowej i dalej idąc tarczki i przekładki. Brak przebarwień czy wizualnych uszkodzeń tych podzespołów.
Kolejną częścią było ściągnięcie małego koła kosza sprzęgłowego, jednak przez tym ruszając za nie, okazało się iż stoi zupełnie.
W pozycji neutralnej, która przekłada się na skrzynie, gdyż koło nie obraca się, nie można wykonać obrotu małego koła.
Problem ten występuje po jakimkolwiek dokręceniu tulei, po której wnętrzu porusza się wałek od skrzyni, a po zewnętrznej stronie kosz sprzęgłowy. Tuleja ta po dokręceniu dochodzi do wewnętrznej części łożyska wałka skrzyni i wygląda na to, że po dokręceniu blokuje je i całą skrzynie. Tuleja ta oraz wałek skrzyni są w odpowiednim wymiarze.
Odnośnik do manuala sc44 strona 9-9

Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z czymś podobnym?

Wróć do Usterki/awarie (CBR929RR SC44)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość