Dzisiaj jest 12 maja 2024, 21:12

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Problem z silniczkiem egcv

Tematy dotyczące usterek lub awarii Hondy Fireblade CBR929RR SC44 2000-2001

Moderatorzy: maciekx, Tytus

Awatar użytkownika
 
Posty: 149
Rejestracja: 27 maja 2014, 11:04
Lokalizacja: Koło
Pochwały: 2
Motocykl: Honda cbr 929
Rok produkcji: 2000

Problem z silniczkiem egcv

Post » 16 kwietnia 2015, 15:26

witam, moze ktos miał taki problem albo wie i mi poradzi o co tu chodzi a mianowicie dzisiaj chciałem sprawdzić zawór egcv czy dobrze sie ustawia i ewentualnie go wyregulować,nasmarować itd, widziałem na forum jak maciek to opisywał jak to zrobić tylko ze ja zwarłem zworke diagnostyczną przekręciłem kluczyk w stacyjce i nic silniczek nawet nie ruszył i nie chodzi o to ze nie moze sie przekręcić z powodu ze ma ciezko tylko wogóle nawet nie drgnie jakby do niego prad nie dochodził, myslałem ze jest moze spalony ale chyba takto pokazywałoby mi jakiś błąd (bo chyba bledy pokazuje przy normalny uzytkowaniu moto czy dopiero jak sie zworke zewrze) więc go wyjalem i podłączyłem do akumulatora na krótko i kręci się trybiki tez przy okazji sprawdziłem i sa dobre, nie wiem moze gdzieś jest jakiś bezpiecznik odpowiedzialny za to tylko ze te pod siedzeniem wszystkie sprawdziłem i sa dobre :( wiec gdzie moze być problem?

 
Posty: 76
Rejestracja: 14 marca 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 1
Motocykl: cbr 900
Rok produkcji: 0

Re: Problem z silniczkiem egcv

Post » 16 kwietnia 2015, 15:54

A ustawiłeś przełącznik na kierownicy w pozycji do rozruchu?

Awatar użytkownika
 
Posty: 149
Rejestracja: 27 maja 2014, 11:04
Lokalizacja: Koło
Pochwały: 2
Motocykl: Honda cbr 929
Rok produkcji: 2000

Re: Problem z silniczkiem egcv

Post » 16 kwietnia 2015, 18:35

no tez właśnie juz do tego deszedłem i wszystko jest ok ale dzieki :) tylko teraz jest taki problem bo jak ustawie na pozycje zero i zrobie zwarcie na zworce silniczek zakreci ale zawor nie do konca obraca sie na dolny wskaznik a znowu jak ustawie na dolny wskaznik i rozepne zworke to zawor nie wraca całkiem na pozycje srodkową, dodam ze zawor wyczyściłem i przesmarowalem i reka sie da go swobodnie obrocic, wiec nie wiem jest to mozliwe ze ktoras linka ciasno chodzi w oprawce czy trybiki w silniczku trzeba przesmarowac? i jeszcze jedno jak zrobie zwarcie w zworce to powinien mi mrugać błąd 34 czyli coś od egcv bo silniczek działa także nie wiem?


Wróć do Usterki/awarie (CBR929RR SC44)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości