Dzisiaj jest 01 czerwca 2020, 20:31

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Ogłoszenie Admina
BRELOKI HONDA FIREBLADE.PL cena dla forumowiczów 10zł info na PW

Czy felga może krzywić tarcze?

Kolejny zestaw ma bicie...

Tematy dotyczące usterek lub awarii Hondy Fireblade CBR929RR SC44 2000-2001

Moderatorzy: maciekx, Tytus

Motocykl: 929
Rok produkcji: 1

Czy felga może krzywić tarcze?

Post » 22 maja 2020, 22:04

Cześć,

Od razu informuje ze szukałem ale nie znalazłem. Pytanie do osób z pojęciem bo chciałbym szybko zamknąć temat a nie filozofować na klawiaturze.

Kupiłem moto z uszkodzona przednia felga. Tarcze zamiennik, jakiś pseudo tuning o fikuśnym kształcie. Sprzedawca dorzucił oryginał i mówi ze zmienił bo ktoś mu powiedział ze są Krzywe. Wyprostowalem felgę bo nie było wielkiej tragedii ale podczas jazdy miałem bicie przy hamowaniu. Wrzuciłem oryginał co dostałem - tez bije. Kupiłem używki ale nadal to samo. Dobra... mówię sobie - ch...j może mam pecha i kupie nowe. Jazda do sklepu, tarcze do chaty. Zakładam, sprawdzam czujnikiem zegarowym - lewa 0,45 - prawa 0,3. Bicia oczywiście.
Moje pytanie brzmi - czy to mozliwe ze poprzedni właściciel tak niefortunnie uderzył kołem ze mocowanie tarczy w feldze uległo „przekoszeniu”?. Dodam tylko ze nowe tarcze to ebc. Oska prosta.

Z góry dzięki za pomoc

Awatar użytkownika

Pochwały: 8
Motocykl: 1000rr sc57a
Rok produkcji: 4

Re: Czy felga może krzywić tarcze?

Post » 23 maja 2020, 21:25

Skoro masz czujnik zegarowy sprawdź felge w miejscu przykrecania tarcz , no felga na motocyklu bez tarcz . W starej sc33 miałem tuleje wstawioną w mjejsce zerwanego gwintu i nie było idealnie równo , pod palcem było czuć że tuleja deczko wystaje , i tarcze krzywiły się ale po po setkach kilometrach

Wróć do Usterki/awarie (CBR929RR SC44)