Dzisiaj jest 29 marca 2024, 09:57

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

wszystko o płynach potrzebna rada

Tematy dotyczące ogólnych zagadnień Hondy Fireblade CBR1000RR SC57 2004-2007

Moderatorzy: maciekx, Tytus

Awatar użytkownika
 
Posty: 24
Rejestracja: 02 stycznia 2012, 17:40
Lokalizacja: Dolny Ślą
Motocykl: HONDA CBR 1000RR
Rok produkcji: 2006

wszystko o płynach potrzebna rada

Post » 15 maja 2017, 17:45

Witam
Zabieram się za serwis Hondy mam parę pytań próbowałem dowiedzieć się czegoś z google jak i z naszego forum lecz dalej mam wątpliwości próbowałem pobrać plik serwisowy ale nie działa więc pytam
1. Co ile wymienia się płyn:
a) hamulcowy
b) do sprzęgła
c) w chłodnicy
2. Co ile wymieniać filtr powietrza
Z tego co wyczytałem jeśli chodzi o płyn hamulcowy i do sprzęgła może być motul dot4 czy lepiej dot5?
Jeśli chodzi o chłodnicę zamówiłem już Motul Motocool Expert.
Olej silnikowy Motul 300V Factory Line Road Racing wymieniam po 7tys km
Filtr K&N KN-204
Co myślicie o tym zestawie czy jest ok?
Teraz właśnie zastanawiam się co dalej czy zamawiać jescze płyn hamulcowy, do sprzęgła i filtry powietrza czy jeszcze poczekać ostatnia wymiana była 2lata temu

 
Posty: 274
Rejestracja: 20 maja 2015, 11:02
Lokalizacja: Bartoszyce
Motocykl: CBR 954rr FireBlade
Rok produkcji: 2002

Re: wszystko o płynach potrzebna rada

Post » 15 maja 2017, 18:27

Płyn hamulcowy w zależności co mówi serwisówka [ czy dot 4 czy 5 ]. Podejrzewam że dot4, jeśli chcesz jakiś lepszy to kup np. Motul rbf 660 dot4. Co ile się wymienia? nigdzie nie widziałem określenia czasowego. Ale to nie jest jakis kosmiczny koszt, żeby na tym oszczędzać. W/w Motul kosztuje w granicach 50zł za buteleczkę, która w zupełności powinna wystarczyć na kpl wymianę, zarówno w hamulcach jak i sprzęgle. Mocno zużyty płyn hamulcowy ciemnieje, a jeśli nie jeździsz jak na torze wyścigowym to w zupełności wystarczy wymiana co 2 lata.
Płyn chłodniczy: motocykle osiągają dosyć wysoką temp pracy, często powyżej 100*c, więc warto zadbać o ten płyn. Ja wymieniam co 2 sezony.
Filtr powietrza ocenisz wzrokowo. nie ma reguły co ile tyś km. Bardziej zależy to gdzie jeździsz motocyklem. Ja np w tamtym sezonie zrobiłem zaledwie ok. 4 tyś km. Ale często jeździłem nad jeziorka, gdzie prowadziły drogi piaskowe. Jak myłem filtr przed sezonem to nie był oblepiony z wierzchu syfem, ale w środku jak wrzuciłem pod kran to dosłownie błoto leciało.

 
Posty: 262
Rejestracja: 23 lipca 2015, 09:51
Pochwały: 3
Motocykl: CBR 900 sc33
Rok produkcji: 1998

Re: wszystko o płynach potrzebna rada

Post » 15 maja 2017, 22:34

1.
Hamulcowy i sprzęgła co dwa lata i w zupełności wystarczy zwykły motul.
Chlodniczy ja w swoim moto kontroluje co sezon a wymieniam co ok 3 sezony.
2. Nie jestem zwolennikiem wielosezonowych filtrów, i według mnie oprócz lansu nie dają one nic. Ja wymieniam filtr powietrza co druga wymianę oleju, filtr ma być nowy i markowy.

Rocznie na moto robie dosyć mało km i średnio jest to 4tys. Dlatego wszystkie bajery typu filtr KN czy płyn hamulcowy rbf jest mi do niczego nie potrzebny a i tak mam zadbane moto. Olej wymieniam zawsze przed sezonem a nie po i zgodnie z wcześniejszą regułą zwykły motul 4100.
Jeśli masz aspiracje do ciężkiego upalAnia, jazdy na kole i mocno agresywnej jazdy to warto zainteresować się lepszymi produktami. Jeśli tak jak ja jeździsz sportem dla przyjemności, przy wyrzedzaniu czasem złapiesz 220 i odwiedzasz tor raz w roku to zwykle produkty wymieniane systematycznie spokojnie wystarcza.

Awatar użytkownika
 
Posty: 1546
Rejestracja: 18 maja 2011, 20:50
Lokalizacja: Mrągowo
Pochwały: 20
Motocykl: 929 -> GSX-R 1000 k5
Rok produkcji: 2005

Re: wszystko o płynach potrzebna rada

Post » 15 maja 2017, 22:41

Krzychu8_8 pisze:Witam
Zabieram się za serwis Hondy mam parę pytań próbowałem dowiedzieć się czegoś z google jak i z naszego forum lecz dalej mam wątpliwości próbowałem pobrać plik serwisowy ale nie działa więc pytam
1. Co ile wymienia się płyn:
a) hamulcowy
b) do sprzęgła
c) w chłodnicy
2. Co ile wymieniać filtr powietrza
Z tego co wyczytałem jeśli chodzi o płyn hamulcowy i do sprzęgła może być motul dot4 czy lepiej dot5?
Jeśli chodzi o chłodnicę zamówiłem już Motul Motocool Expert.
Olej silnikowy Motul 300V Factory Line Road Racing wymieniam po 7tys km
Filtr K&N KN-204
Co myślicie o tym zestawie czy jest ok?
Teraz właśnie zastanawiam się co dalej czy zamawiać jescze płyn hamulcowy, do sprzęgła i filtry powietrza czy jeszcze poczekać ostatnia wymiana była 2lata temu


a zobacz większośc masz w serwisówce która jest na stronie fireblade na głównej.
Obrazek
najlepiej hamulcowy co rok lub max max 2sezony
chłodniczy 2-3 sezony
filtr k&n myjesz raz w roku
płyn w sprzegle to to samo co w hamulcach więc wymiana od razu najlepiej tak jak płyn hamulcowy
oczywiście to wszystko przy takich normalnych przebiegach rzędu do 10 tyś na sezon, jak walisz po 30tys rocznie to trzeba by to jakoś jeszcze rozgraniczyć.

Awatar użytkownika
 
Posty: 24
Rejestracja: 02 stycznia 2012, 17:40
Lokalizacja: Dolny Ślą
Motocykl: HONDA CBR 1000RR
Rok produkcji: 2006

Re: wszystko o płynach potrzebna rada

Post » 18 maja 2017, 11:13

dzięki za odp w takim razie będę wymieniał olej co 8tys a resztę co 2lata:)


Wróć do Ogólne (CBR1000RR SC57)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości