Dzisiaj jest 28 marca 2024, 10:20

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Luzy na lagach

Tematy dotyczące usterek lub awarii Hondy Fireblade CBR1000RR SC59 2008-2016

Moderatorzy: maciekx, Tytus

 
Posty: 8
Rejestracja: 09 czerwca 2016, 22:14
Motocykl: SC59
Rok produkcji: 2010

Luzy na lagach

Post » 10 czerwca 2016, 15:39

Witam. Od przeszło roku jestem posiadaczem sc 59. Niestety motorek był, jak się okazało po lekkim dzwonie naprawiany przez poprzedniego właściciela byle jak aby sprzedać. Na wstępie musiałem wymienić czaszę i stelaż zegarów które udało mi się kupić oryginalne po okazyjnej cenie. Jak już się wczułem w maszynę stwierdziłem że łożyska główki ramy też nadają się już do wymiany. Dziś odebrałem motocykl z naprawy, niestety mechanik miał dla mnie kolejną złą wiadomość. Poinformował mnie że mam luzy na lagach. Stwierdził też że raczej nie da się z tym nic zrobić bo to nowy typ lagów które mają tylko jedną tulejkę w środku a nie jak w starszych typach dwie i że najlepiej będzie jak wymienię lagi. Niby jest to bardzo mały luz, słabo wyczuwalny i poinformował mnie że ludzie na większych luzach jeżdżą jak szkoda im kasy na naprawę mota ale jak chcę mieć moto w 100% sprawne to powinienem je wymienić. Niestety na allegro większe g...wna od moich dochodzą do 2 tys zł. I tu moje pytanie: Czy znacie jakiś serwis zajmujący się regeneracją lagów? Czy może rzeczywiście te stare nie nadają się już do regenerecji. Z góry dzięki za każde info.

Pozdrawiam

PS. Dodam że lagi nie ciekną nigdzie.

 
Posty: 538
Rejestracja: 19 marca 2013, 21:09
Lokalizacja: gdańsk
Pochwały: 7
Motocykl: sc33,f4i,
Rok produkcji: 1999

Re: Luzy na lagach

Post » 10 czerwca 2016, 20:05

Ciekawe jak ten luz sprawdzany,może być tylko na tarczach pływających a wydaję się że to na lagach ... rzadko się zdarza żeby UPSY miały luz,tym bardziej w tak młodym roczniku ... zanim coś kupisz dobrze to sprawdź

 
Posty: 274
Rejestracja: 20 maja 2015, 11:02
Lokalizacja: Bartoszyce
Motocykl: CBR 954rr FireBlade
Rok produkcji: 2002

Re: Luzy na lagach

Post » 10 czerwca 2016, 20:21

Wygląda to na typowe kupowanie motocykla oczami :D Jeździłeś tym motocyklem przed kupnem i oglądałeś dokładnie? czy w paczce przyszedł. Jak kolega wyżej napisał, może Twój "mechanik" pomylił tarcze z lagami. Bo jeśli laga miała by luz to raczej nie było by innej możliwości ale musiało by ciec. Po drugie jeżeli naprawdę jest jakiś luz w ladze i jest ona prosta to wcale nie znaczy że trzeba nową lagę kupować... Można kupić nowe panewki itp. Lagi nie są jednorazowego użytku. Może zmień mechanika.

 
Posty: 8
Rejestracja: 09 czerwca 2016, 22:14
Motocykl: SC59
Rok produkcji: 2010

Re: Luzy na lagach

Post » 10 czerwca 2016, 20:48

To fakt. Wiedziałem że był przód remontowany dlatego też cena była adekwatna. Chyba każdy kto kupował sportowe moto wie jak ciężko kupić zdrową sztukę. Jak chce się dobre moto to trzeba iść do salonu. Wracając do tematu, mechanik sprawdzał luzy na podniesionym motocyklu podczas wymiany łożysk główki ramy, bez koła więc opcja że to tarcze hamulcowe odpada. Gdy lagi były bez obciążenia w powietrzu wyczuł luz. Dlatego się pytam na forum bo też wydało mi się to bardzo dziwne że nie ciekną a jest luz. Lagi wyglądają bardzo dobrze więc ta informacja mnie zaskoczyła. Dziś niestety nie jeździłem ale na dniach przetestuje moto i zobaczę czy jest coś jeszcze odczuwalne. Poinformował mnie też że lagi produkowane do ok. 2007 roku miały dwie tulejki. Na górze i na dole. Ich wymiana mogła załatwić by sprawę ale w nowszych moto jest tylko jedna zaraz przy zimeringu (dół) i jej wymiana nie gwarantuje że luz zostanie zniwelowany. Pytam się na forum bo może ktoś już rozbierał lagi lub miał podobny przypadek. Albo może ktoś zna dobry serwis który by je za rozsądną cenę zregenerował.

 
Posty: 538
Rejestracja: 19 marca 2013, 21:09
Lokalizacja: gdańsk
Pochwały: 7
Motocykl: sc33,f4i,
Rok produkcji: 1999

Re: Luzy na lagach

Post » 10 czerwca 2016, 21:56

Weź lepiej jeździj tym franiem a nie wymyślasz sobie problemy :P jak nic nie puka,cieknie itp to jest oki chyba że tak bardzo Cię to boli to podjedź do innego mechanika i niech CI to sprawdzi ...

 
Posty: 660
Rejestracja: 13 sierpnia 2013, 11:00
Lokalizacja: Tarnów
Pochwały: 20
Motocykl: CBR1100XX
Rok produkcji: 2001

Re: Luzy na lagach

Post » 11 czerwca 2016, 08:33

Mówisz kolego że mas zużyte panewki w lagach ?
Dziwne .... takie sprawdzanie że jest luz to o kant dupy rozbić jak już to zawieszenie trzeba rozebrać i wszystko pomierzyć jeśli faktycznie jest luz bo któryś element się zużył to można go wymienić .Z zużytymi panewkami zawieszenia spotkałem się w cbf600 zx10r genII i III . W wszystkich przypadkach wystarczyła wymiana panewek ( jeśli występują oddzielnie a nie są zintegrowane z rurami teleskopów lub goleniami i można je wymienić ) .

Nie mniej jednak przy tak niewielkim luzie najpierw pomierzyć a później można regenerować lub wymieniać .
koszt bywa różny w zależności od motocykla typu zawieszenia i ceny części w cbf naprawa zamknęła się w 800zł a w kawie genII koszt wyszedł 2100zł

 
Posty: 8
Rejestracja: 09 czerwca 2016, 22:14
Motocykl: SC59
Rok produkcji: 2010

Re: Luzy na lagach

Post » 11 czerwca 2016, 15:37

Dzięki za info. Na razie pośmigam motorkiem i zobaczę czy coś czuć. Dam też do sprawdzenia do innego mechanika żeby mieć porównanie.

 
Posty: 538
Rejestracja: 19 marca 2013, 21:09
Lokalizacja: gdańsk
Pochwały: 7
Motocykl: sc33,f4i,
Rok produkcji: 1999

Re: Luzy na lagach

Post » 11 czerwca 2016, 16:32

W twoich lagach są normalnie 2 panewki, jak bedziesz miał luz to w granicach 500zł zrobisz to na jakimś warsztacie , 150 zestaw naprawczy, 40olej 60 uszczelniacze i z 200 robota i masz po problemie :P


Wróć do Usterki/awarie (CBR1000RR SC59)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości