Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 13:03

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Problemy po wymianie silnika

Problemy po wymianie silnika

Tematy dotyczące usterek lub awarii Hondy Fireblade CBR1000RR SC57 2004-2007

Moderatorzy: maciekx, Tytus

 
Posty: 3
Rejestracja: 13 września 2018, 21:02
Motocykl: Honda 1000RR
Rok produkcji: 2004

Problemy po wymianie silnika

Post » 04 sierpnia 2023, 08:04

Witam wszystkich mój problem polega na tym że wymieniłem silnik bo jakiś czas temu umarł stary. Kupiłem silnik z przebiegiem 7k kilometrów wszystko ładnie włożone podłączone i przy odpaleniu jest problem motor zapala ale przez chwilę chodzi jak potłuczony na obrotach i dosłownie po kilku sekundach wchodzi na ssanie tak nagle wszystko spoko jak zimny by był ale tak się dzieje również na ciepłym i miga kontrolka od temperatury i pali się błąd jakiś F na liczniku w prawym rogu jeżeli chcecie wrzucę filmik jak odpalam i jak chodzi to może coś więcej powiecie. Dodam również że kupiłem cały silnik ale bez elektryki wszystko było z mojej łącznie z power comanderem i zapewne mapa bo już z tym wszystkim kupiłem.Co może być przyczyną gdzie szukać problemu bo mechanik nie ma pojęcia co może być a ja już naprawdę mam dość bo CENZURA....13 tys za wszystko a dalej jest dup...Czy trzeba do strojenia gdzieś wieść ją bo to może być wina tego że power comander jest od tamtego silnika ale czy to by miało wpływ na te problemy co pisałem wcześniej? Będę naprawdę bardzo wdzięczny za pomoc bo już naprawdę nie wiem co z nią robić.
P.S odpalana była na kablach bo akumulator umarł i trzeba nowy kupić już ale to chyba raczej nie ma wpływu na takie objawy co jej dolegają. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
 
Posty: 1546
Rejestracja: 18 maja 2011, 20:50
Lokalizacja: Mrągowo
Pochwały: 20
Motocykl: 929 -> GSX-R 1000 k5
Rok produkcji: 2005

Re: Problemy po wymianie silnika

Post » 08 sierpnia 2023, 09:22

ja to na twoim miejscu bym to odpalał na seryjnym Twoim komputerze dopiero potem jak musisz to bawic się w jakies tuningi. ale droga generalnie jest prosta najprostsza to odczytac kod błędu jaki jest i to juz podpowie bardzo duzo. a jesli chodzi jak sieczkarnia to być może źle coś podpiąłes map sensor czyli czujnik podcisnieniowy od airboxa albo przewodzik albo wtyczka zle zapieta albo uszdzkodzony czujnik po prostu. przyczyn moze byc wiele ciezko tak wywróżyć z fusów jednak pierwsze co powinienes zrobic to samodiagnostyke i odczytac numer błędu


Wróć do Usterki/awarie (CBR1000RR SC57)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości