Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 01:42

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Problem z pompą hamulcową SC57B

miękka klamka

Tematy dotyczące usterek lub awarii Hondy Fireblade CBR1000RR SC57 2004-2007

Moderatorzy: maciekx, Tytus

 
Posty: 1
Rejestracja: 05 sierpnia 2021, 18:20
Motocykl: SC57B
Rok produkcji: 2007

Problem z pompą hamulcową SC57B

Post » 05 sierpnia 2021, 18:34

Witam, mam problem w swojej sc57b, kupiłem motocykl z niesprawnymi hamulcami. W domu zregenerowałem zaciski, spolerowałem tłoczki, założyłem nowe klocki hamulcowe (TRW złote, używam od lat), zalałem nowy płyn hamulcowy RBF660, zregenerowałem pompę hamulcową zestawem naprawczym, założyłem stalowy oplot (używkę dorwałem za 2 stówki). Poskładałem wszystko do kupy, zalałem płynem no i tutaj jest problem który mnie męczy od kilku dobrych dni. Klamka hamulca nie jest twarda... Klamke mogę swobodnie (przy użyciu niewielkiej siły) wepchnąć do końca żeby dotknęła manetki. Hamulce z racji praktycznie całego nowego układu hamują bardzo dobrze, ale dla mnie brak twardej klamki stwarza ogromny dyskomfort, ciągle mam z tyłu głowy że kiedyś wpadnie i nie zahamuje tak jak powinien, a nie jeżdżę turystycznie. Załączam film który to pokazuje.

https://www.youtube.com/watch?v=VXYIMZ0giHM



Jeszcze jeden temat, może zakładał ktoś pompę hamulcową z innego motocykla? Nie mówię tu o brembo 20x19 bo aż tak mocnego sprzętu nie potrzebuje, ale np. z R6 z rocznika 03-05, miałem ten motocykl i byłem zachwycony działaniem pompy, klamka bardzo twarda i świetnie działała, ma prawo bytu taka pompa w CBR1000RR?

Awatar użytkownika
 
Posty: 1546
Rejestracja: 18 maja 2011, 20:50
Lokalizacja: Mrągowo
Pochwały: 20
Motocykl: 929 -> GSX-R 1000 k5
Rok produkcji: 2005

Re: Problem z pompą hamulcową SC57B

Post » 12 sierpnia 2021, 08:30

generalnie taka specyfika tych hamulców. moi dwaj koledzy mają sc57 (tzn jeden sprzedal niedawno) i w jednym i drugim klamka miekka ale hamuje ok. Z tym że jednemu to przeszkadzało drugiemu w ogóle i tak jezdzi po dziś dzień. fajnie jakbys założył seryjną długą klamke i sobie porównał bo te chinskie to troche wypaczają, ja u siebie w gixie też z tym walczyłem strasznie mnie wkurzało i suma sumarum załozyłem cały komplet od R1 Rn12 i zaciski i pompe i hebelki są ok. ale jak ta przeróbka w hondzie to nie pamietam co tam trzeba było zrobic, kiedys wnikałem własnie dla kumpla ale juz nie pamietam. popróbuj jeszcze poodpowietrzać może troche, a nóż gdzieś jakiś mikro bąbelek siedzi i to tez moze miec znaczenie ze klamka jest ciut bardziej miękka. ale jeszcze bym klamkę podmienil na oryginalną i zobaczył jak jest i jak sie jezdzi


Wróć do Usterki/awarie (CBR1000RR SC57)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości