Dzisiaj jest 11 maja 2024, 18:17

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

miękka klamka hamulca po dłuższym postoju

Tematy dotyczące usterek lub awarii Hondy Fireblade CBR1000RR SC57 2004-2007

Moderatorzy: maciekx, Tytus

 
Posty: 29
Rejestracja: 20 września 2012, 12:37
Lokalizacja: Bedzin
Motocykl:

miękka klamka hamulca po dłuższym postoju

Post » 08 lipca 2013, 15:42

Witam, mam pewien problem z klamką hamulca. Gdy motocykl zostawię na zewnątrz gdy jest upał na dłuższy czas to gdy naciskam klamkę hamulca to kilka pierwszych ruchów muszę wykonać aby ją pod pompować i wtedy jest już ok. Nie wiem czy to dobre określenie ale wygląda to w ten sposób że naciskam klamkę aż do uzyskania oporu gdzieś w połowie, puszczam ją i gdy chcę znowu ją nacisnąć to aż do połowy nie czuć wcale oporu klamka jest praktycznie luźna. Dopiero gdy pod pompuję ją tak kilka razy to wraca do normy. Dzieje się tak tylko gdy motocykl jest na zewnątrz i jest wysoka temperatura na dworze. Gdy motocykl stoi w chłodnym miejscu w piwnicy, bądź garażu to zjawisko praktycznie nie występuję (klamka również jest na początku luźna ale wręcz niezauważalnie). Wymieniałem już płyn hamulcowy, kilka razy odpowietrzałem i nic. Zaraz po wymianie było ok, ale teraz po kilku dniach od wymiany znowu zaczęło się to powtarzać. Jak myślicie gdzie może być przyczyna? Mi to wygląda na to jakby gdzieś była nieszczelność i dostawało się tam powietrze do układu które podczas upału zwiększa swą objętość i dlatego takie cyrki. Jednak nie zaobserwowałem żadnych wycieków na tłoczkach a wszystkie odpowietrzniki są odpowiednio dokręcone. Może też dostałem jakiś stary płyn hamulcowy. Jeżeli to ma jakieś znaczenie to przewody są oryginalne gumowe. Już mi ręce opadają żeby co tydzień wymieniać płyn hamulcowy.

 
Posty: 3350
Rejestracja: 19 grudnia 2010, 13:40
Lokalizacja: Piechcin
Pochwały: 104
Motocykl: CBR125,f4i,sc44,sc57A,ZX10R,Cb,sc57A :)
Rok produkcji: 2005
Samochód: Seat leon 1 1.9 Tdi :)

Re: miękka klamka hamulca po dłuższym postoju

Post » 09 lipca 2013, 03:36

kamilnumero10 pisze:Witam, mam pewien problem z klamką hamulca. Gdy motocykl zostawię na zewnątrz gdy jest upał na dłuższy czas to gdy naciskam klamkę hamulca to kilka pierwszych ruchów muszę wykonać aby ją pod pompować i wtedy jest już ok. Nie wiem czy to dobre określenie ale wygląda to w ten sposób że naciskam klamkę aż do uzyskania oporu gdzieś w połowie, puszczam ją i gdy chcę znowu ją nacisnąć to aż do połowy nie czuć wcale oporu klamka jest praktycznie luźna. Dopiero gdy pod pompuję ją tak kilka razy to wraca do normy. Dzieje się tak tylko gdy motocykl jest na zewnątrz i jest wysoka temperatura na dworze. Gdy motocykl stoi w chłodnym miejscu w piwnicy, bądź garażu to zjawisko praktycznie nie występuję (klamka również jest na początku luźna ale wręcz niezauważalnie). Wymieniałem już płyn hamulcowy, kilka razy odpowietrzałem i nic. Zaraz po wymianie było ok, ale teraz po kilku dniach od wymiany znowu zaczęło się to powtarzać. Jak myślicie gdzie może być przyczyna? Mi to wygląda na to jakby gdzieś była nieszczelność i dostawało się tam powietrze do układu które podczas upału zwiększa swą objętość i dlatego takie cyrki. Jednak nie zaobserwowałem żadnych wycieków na tłoczkach a wszystkie odpowietrzniki są odpowiednio dokręcone. Może też dostałem jakiś stary płyn hamulcowy. Jeżeli to ma jakieś znaczenie to przewody są oryginalne gumowe. Już mi ręce opadają żeby co tydzień wymieniać płyn hamulcowy.


kupić zestaw naprawczy wymienić i problem zniknie ;)
Oddam nerkę za cbr :)

 
Posty: 29
Rejestracja: 20 września 2012, 12:37
Lokalizacja: Bedzin
Motocykl:

Post » 09 lipca 2013, 14:30

Dzięki wiertło, zdemontowałem gumowe kapturki z odpowietrzników i zostawiłem wszystko na dłuższa chwilę. Wracam do motocykla i delikatnie cieknie na gwincie z odpowietrzników dwóch. Zakupiłem nowe odpowietrzniki i zobaczymy czy pomoże.

Awatar użytkownika
 
Posty: 39
Rejestracja: 19 maja 2009, 16:03
Lokalizacja: Oberschle
Motocykl: 1000rr sc57a
Rok produkcji: 2005

Post » 22 kwietnia 2014, 23:33

odnawiam temat
klamka hamulca pomimo ustawien 1 miekka dobija do konca
przebieg ok 55tys plyn wymieniany pare razy odpowietrzany uklad nic nie pomaga
mial ktos z tym problem

Awatar użytkownika
 
Posty: 344
Rejestracja: 06 czerwca 2007, 20:12
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 3
Motocykl: Bmw S1000 RR
Rok produkcji: 2010

Post » 23 kwietnia 2014, 11:02

napisz czy masz oplot, a przede wszystkim jakie klamki? oem czy chinczyki "racingowe" kolorowe..

Awatar użytkownika
 
Posty: 39
Rejestracja: 19 maja 2009, 16:03
Lokalizacja: Oberschle
Motocykl: 1000rr sc57a
Rok produkcji: 2005

Post » 24 kwietnia 2014, 19:21

hamulec przod wszystko orginal tzn zacisk tokico przewod guma org. klamka org. klocki nissiny ale to nie ma znaczenia na poprzednich bylo to samo


Wróć do Usterki/awarie (CBR1000RR SC57)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości