Dzisiaj jest 18 kwietnia 2024, 18:25

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

rosnące ceny paliw

Miejsce przeznaczone do ogólnych rozmów na temat motocykli Honda ;)

Moderatorzy: maciekx, Tytus

 
Posty: 13
Rejestracja: 26 kwietnia 2011, 11:40
Lokalizacja: Sulechow
Motocykl: fireblade sc28
Rok produkcji: 0

rosnące ceny paliw

Post » 04 listopada 2011, 20:52

Protest przeciwko rosnącym cenom paliwa Do wszystkich kierowców. Bardzo dobry pomysł. (koniecznie przeczytaj do końca!) Ceny paliwa poszybowały w górę. Jeszcze trochę i zobaczymy 6 PLN za litr, a potem może i więcej. Poniższa propozycja ma znacznie więcej sensu niż kampanie typu "nie kupuj paliwa w danym dniu", które było przeprowadzane kilka miesięcy temu. Producenci paliw śmiali się jedynie, bo wiedzieli, ze nie będziemy kontynuować akcji krzywdząc samych siebie rezygnując całkowicie z zakupu paliwa. Było to bardziej niekorzystne dla nas niż problem dla nich. Ale myśląc o tamtym pomyśle powstała idea, która może przynieść rzeczywiste korzyści. Przeczytaj proszę i przyłącz się! Przy cenach paliw rosnących każdego dnia my konsumenci musimy podjąć akcję. Jedynym sposobem abyśmy zobaczyli, ze ceny paliwa idą w dół jest trafienie kogoś w portfel poprzez nie kupowanie jego paliwa. I możemy zrobić to BEZ narażania się na niewygody. Oto pomysł: Do końca bieżącego roku NIE KUPUJMY ŻADNYCH PALIW od dwóch firm paliwowych: ORLEN i LOTOS gdzie zaopatrują się minn. STATOIL I BP! Jeśli nie będą sprzedawały paliwa, będą zmuszone do obniżenia ceny. Jeśli one obniżą ceny, inne firmy będą zmuszone do uczynienia tego samego. Ale aby osiągnąć efekt musimy pozbawić te dwie firmy milionów klientów. Wbrew pozorom jest to całkiem łatwe do osiągnięcia. Czytaj dalej a dowiesz się jak dotrzemy do milionów. Wysyłam tę wiadomość do 30 osób. Jeśli każda z nich wyśle ją do kolejnych dziesięciu (30 x 10 = 300) i każda następna do kolejnych 10 i tak dalej to juz w szóstej kolejce wiadomość ta dotrze do 3 milionów ludzi. Jeśli każda z nich wyśle do kolejnych 10... Wszystko, co należy zrobić to wysłać tę wiadomość do 10 znajomych osób i nie kupować paliwa na stacjach ORLEN i LOTOS. To jest ogólnoświatowa akcja. Ile to potrwa? Jeśli każdy, kto otrzyma tę wiadomość przęśle ją do 10 znajomych dotrzemy do 300 milionów konsumentów w ciągu 8 dni! Założę się, ze nie sądziłeś, ze masz taki potencjał, prawda? W grupie siła i nawet najgrubsza gałąź złamie się, jeśli spadnie na nią wystarczająco duża ilość niezmiernie lekkich płatków śniegu. Jeśli uważasz, ze ta akcja ma sens prześlij dalej tę wiadomość. WYTRZYMAJMY DO MOMENTU AZ CENY PALIWA WRÓCĄ DO NORMALNEGO POZIOMU (ok.4, 0 PLN /litr). Razem możemy to zrobić. Prześlij tę wiadomość nie kupuj paliwa na ORLEN i LOTOS. TO TY MOŻESZ USTALIĆ CENĘ
Dyro

Awatar użytkownika
 
Posty: 414
Rejestracja: 18 lutego 2008, 19:05
Lokalizacja: LONDYN
Pochwały: 7
Motocykl: CBR 929 + YZ 250f +DR-Z 400 E leśny naqrwiacz
Rok produkcji: 2001

Post » 04 listopada 2011, 21:02

...haha
ostatnio wróciłem z Niemiec -gdzie tankowałem w cenie 8zł/litr-i wjeżdzając do Pl cieszyłem się ze kosztuje 5.20zł
..mamy niskie ceny paliw ale zarobki do dupy-WIĘKSZOŚĆ!
W NIEMCACH ŚREDNIA PŁACA TO 1500€/miecha a w PL 1500zł/miecha
...czyli dla Niemca litr paliwa to 1.8 zł (((1.8€)) :D

Awatar użytkownika
 
Posty: 277
Rejestracja: 15 lutego 2011, 21:33
Lokalizacja: NGI
Motocykl: była SC33// szukam
Rok produkcji: 1998

Post » 04 listopada 2011, 22:09

no widzę ze założenie kilku takich samych tematów na jednym forum na pewno pomoże w tej walce.

btw to gdzie mam tankować jak do dyspozycji mam tylko orlen i lotos? wcale nie lać paliwa?
Lewy pas, gaz i płynę...
54.036592,21.799654

Awatar użytkownika
 
Posty: 1896
Rejestracja: 19 lutego 2007, 14:56
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 10
Motocykl: CBR1000RR SC59 REPSOL C-ABS
Rok produkcji: 2009
Samochód: TYPE-R

Post » 04 listopada 2011, 22:27

ja i tak tankuje zawsze na shellu :)

Awatar użytkownika
 
Posty: 414
Rejestracja: 18 lutego 2008, 19:05
Lokalizacja: LONDYN
Pochwały: 7
Motocykl: CBR 929 + YZ 250f +DR-Z 400 E leśny naqrwiacz
Rok produkcji: 2001

Post » 04 listopada 2011, 22:36

CBR 125 RR ------3litry /100km
..i problem rozwiązany :D

Obrazek

 
Posty: 234
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 15:51
Lokalizacja: Kielce
Motocykl: Honda
Rok produkcji: 0

Post » 04 listopada 2011, 22:48

O przepraszam moja na wtrysku pali 2,5 L :mrgreen: ,ale mimo tego spalania, obecne stawki uderzały w tym sezonie :/ .

 
Posty: 789
Rejestracja: 20 lipca 2008, 16:42
Lokalizacja: krasnysta
Pochwały: 22
Motocykl: w narzędziach to z 5x929
Rok produkcji: 2000

Post » 05 listopada 2011, 00:16

Próba zbojkotowania koncernu orlen który zaopatruje w paliwa wszystkie inne stacje benzynowe znanych bander i posiada największą sieć dystrybucji detalicznej w swojej sieci stacji to jak próba opróżnienia jeziora z wody za pomocą wiadra. Pomysł wymyślony przez rebelianta-gimnazjalistę i branie całej tej koncepcji na poważnie jest autoironią.
wciąż zajmuję się serwisem

 
Posty: 13
Rejestracja: 26 kwietnia 2011, 11:40
Lokalizacja: Sulechow
Motocykl: fireblade sc28
Rok produkcji: 0

Post » 05 listopada 2011, 02:43

w" kupie" siła rebeliant-gimnazjalista ma więcej ambicji niż niektórzy .Jeśli co piąty polak chwyci przysłowiowe wiadro morze osuszyć niejedno jezioro czy konto jakiegoś koncernu.Przyłączenie się do akcji nic nie kosztuje
Dyro

Awatar użytkownika
 
Posty: 255
Rejestracja: 29 grudnia 2007, 03:44
Lokalizacja: Bełchatów
Pochwały: 6
Motocykl: Byla 954 i SC33 x2
Rok produkcji: 0

Post » 05 listopada 2011, 02:58

misiopajur właśnie o to chodzi, o stosunek ceny paliwa do zarobków. Miałem coś napisać ale to jak by CENZURA..ć grochem o ścianę.

Awatar użytkownika
 
Posty: 150
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 21:58
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Honda Crosstourer
Rok produkcji: 0

Post » 05 listopada 2011, 05:45

cziken929 pisze:Próba zbojkotowania koncernu orlen który zaopatruje w paliwa wszystkie inne stacje benzynowe znanych bander i posiada największą sieć dystrybucji detalicznej w swojej sieci stacji to jak próba opróżnienia jeziora z wody za pomocą wiadra.


zgadzam się w całości z powyższym ! Z tego co wiem, stacje WSZYSTKICH marek (BP, Shell, Statoil, Neste itd.) korzystają z naszych krajowych dostawców paliw ! Zainteresowanych odsyłam pod terminal załadunkowy do Płocka, aby sprawdzili osobiście jakie cysterny się tam ładują :ooo: Jedynie niektóre,wybrane paliwa z grupy PREMIUM (czyli te o liczbie oktanowej np. 100 na Shell) pochodzą prawdopodobnie z innych źródeł, ale kto dziś kupi takie paliwo po znacznie powyżej 6.00 pln/litr ?? :ooo: - nie znam obecnej ceny :/
Pomysł bojkotowania stacji marek Orlen i/lub Lotos pachnie intrygą konkurencji, która wykorzysta ten fakt i sprzeda więcej na swoich stacjach, jednak źródło pochodzenia paliwa jest albo Płock albo Trójmiasto, więc taka akcja jest nieprzemyślana, lub celowo uderza w stacje tych dwóch sieci. Stracą jedynie operatorzy tych stacji, prowadzących je na zasadzie "fanczyzy", a nie wielcy producenci paliw.

Jedyna opcja : nie kupować wcale, ale to nie wchodzi w grę w sezonie. Na szczęście (a może niestety) już prawie po sezonie :one:

 
Posty: 789
Rejestracja: 20 lipca 2008, 16:42
Lokalizacja: krasnysta
Pochwały: 22
Motocykl: w narzędziach to z 5x929
Rok produkcji: 2000

Post » 05 listopada 2011, 10:20

To może pójdźmy dalej i...: Ja żem dziad a nowe motory takie drogie to roześlijmy maile na cały świat niech ludzie nie "kupujo nowych nindż" to za jakiś czas nindże będą po 200usd. Zamiast walczyć z wielkimi korporacjami od których jesteś beznadziejnie uzależniony jak każdy z nas, dobrze oceń swoją sytuację materialną i zastanów się na ile Cię stać. Jeśli nie będziesz pił wódki, palił szlugów, większość spraw załatwiał z trampka bądź rowerem etc. to jesteś w stanie zaoszczędzić. Pragnąc na siłę iść z obowiązującymi trendami nie mając na to odpowiednich środków sprawiasz, że te trendy są opłakanej jakości.
wciąż zajmuję się serwisem

Awatar użytkownika
 
Posty: 106
Rejestracja: 06 lipca 2009, 22:52
Lokalizacja: Ciechanów
Motocykl: CBR 954
Rok produkcji: 2002

Re: rosnące ceny paliw

Post » 05 listopada 2011, 10:20

Dyro pisze: Jeśli każdy, kto otrzyma tę wiadomość przęśle ją do 10 znajomych dotrzemy do 300 milionów konsumentów w ciągu 8 dni! Założę się, ze nie sądziłeś, ze masz taki potencjał, prawda?


A ja założę się o litr 100 oktanowego paliwa, że nie masz racji :)


Wiesz już czemu?
CBR F3 -> CBR F4i -> CBR 954rr

Następna

Wróć do Ogólne Dyskusje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości