Dzisiaj jest 29 marca 2024, 08:22

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

wybór opony !! prosze o rade

Miejsce przeznaczone do ogólnych rozmów na temat motocykli Honda ;)

Moderatorzy: maciekx, Tytus

Awatar użytkownika
 
Posty: 1546
Rejestracja: 18 maja 2011, 20:50
Lokalizacja: Mrągowo
Pochwały: 20
Motocykl: 929 -> GSX-R 1000 k5
Rok produkcji: 2005

Re: wybór opony !! prosze o rade

Post » 24 marca 2015, 08:57

A pisząc szybko znika to ile kilometrów?
Mialem teraz sportsmarta ale jedynkę chyba to najgorsza opona na jakiej jeździlem.
Metz m5 na drodze był ok na torze był trochę śliski i wychodziłem lekkimi uslizgami z wolniejszych winkli. Moim zdaniem lepsza była diablo corsa 3 . I na drodze było ok i na poznaniu nic złego się z nią nie działo bardzo dobra opona więc corso Rossa będzie też pewnie dobra. Ja byłem jeszcze kiedyś zadowolony z bt016 chociaż wiele osób narzeka.
Co do przebiegow ani na pirelce ani na metzelerze nie przekroczylem 5tys km średnio już przy 4tys jest prawie na równo z ogranicznikami i dalszą jazdą to już taka na pograniczu bezpieczeństwa i legalności dla psiarni

Awatar użytkownika
 
Posty: 682
Rejestracja: 27 grudnia 2012, 15:32
Lokalizacja: Starachowice
Pochwały: 4
Motocykl: SC59
Rok produkcji: 2008
Samochód: E61 525d

Re: wybór opony !! prosze o rade

Post » 24 marca 2015, 18:13

Ja mam w dyszce bt016, dokładnie jak Maciek mówisz, różne są opinię odnośnie tej gumy. Zostaję samemu przetestować.

Tapnięte z Note 3 przy użyciu palców :)
Yamaha R1 RN22 !

 
Posty: 14
Rejestracja: 16 czerwca 2013, 20:19
Lokalizacja: Oświęcim
Motocykl:

Re: wybór opony !! prosze o rade

Post » 25 marca 2015, 22:49

Panowie może mówicie o Bridgestone battlax bt016 PRO, ja właśnie założyłem ta oponkę na tył wcześniej. Narazie zrobiłem na niej 100km ale według mnie jest CENZURA** szybko się nagrzewa przez zajebiśc** trzymie, czego nie mogę powiedzieć o poprzedniej michelin pilot power 3 jak dla mnie ta opona to porażka co tego że można na niej zrobić sporo km jak co chwile traci przyczepność i mieli kołem.

Awatar użytkownika
 
Posty: 11
Rejestracja: 01 kwietnia 2015, 14:29
Motocykl: CBR 900 RR SC33
Rok produkcji: 1999

Re: wybór opony !! prosze o rade

Post » 01 kwietnia 2015, 15:00

Witam
Wszystkich, jestem nowy na forum od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem bladego.

Przyłączam się do tematu i proszę o radę w wyborze opony przód 16" do CBR 900 RR SC33.
Znalazłem na jednej ze stron internetowych opony w bdb cenach moją uwagę przykuły 4 opony:

- Pirelli Diablo F;
- Metzeler Sportec M3;
- Continental ContiSportAttack;
- Brigstone BT016FP PRO.

Jeżdżę raczej spokojnie ale od czasu do czasu zdarza mi się więcej odkręcić manetkę, nie jeżdżę na torze.
Wiem, że ilu jest użytkowników tyle opinii ale przeglądnąłem już chyba wszystkie fora i strony z testami opon i mam mętlik w głowie stąd moja prośba.
Załączniki
opony.jpg

 
Posty: 29
Rejestracja: 02 maja 2011, 10:41
Lokalizacja: Orzesze
Motocykl: Fireblade 900rr sc33
Rok produkcji: 1999

Re: wybór opony !! prosze o rade

Post » 01 kwietnia 2015, 17:28

Ogólnie porównania nie mam jakiegoś ogromnego bo dobijałem Pirelli po poprzednim właścicielu więc jeździłem na resztce jedynie ale rewelacji nie było.
Zaraz potem zakładałem komplet nówek ContiSportAttack i powiem szczerze że mi jeździło się na nich świetnie. Jak chodzi o właściwości jezdne i lepienie się asfaltu to złego słowa nie dam powiedzieć i na 90% w tym roku będę znowu celował w ten model.

Tylko wg mnie opona znika dość prędko, nie paliłem laczka praktycznie nigdy a opona wytrzymała dwa sezony i zostało jej niedużo.
No i mówiąc szczerze... nie wiem czy nakręciłem na niej chociaż 10tyś km, może od dźwigania przodu tak dostawała po dupie :P

Awatar użytkownika
 
Posty: 248
Rejestracja: 13 marca 2014, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 1
Motocykl: SC57b
Rok produkcji: 2006

Re: wybór opony !! prosze o rade

Post » 01 kwietnia 2015, 19:04

Nie chcę nikogo urazić, ale jak czytam posty, że ktoś się dziwi, że opona zrobiła tylko 7tyś km to coś mi się tu nie zgadza. Każdy chce, aby opona mega kleiła i się nie uślizgiwała. Szuka opon sportowych, a potem się dziwi, że opona zrobiła 5,6 czy 7 tysięcy km. No to chyba normalne? czy to miałem 600ccm czy mam 1000ccm nigdy nie zrobiłem większego przebiegu na tylniej oponie jak 6-7tyś. I to te 7 to już było takie na granicy rozsądku. W końcu po to się kupuje litra, aby zapier@#$@lać, a nie robić rajdy o kropelce. Dobra sportowa opona nie ma prawa robić dużych przebiegów. Chcesz mieć przebiegi rzędu 20tkm to kup sobie oponę turystyczną, ale potem się nie dziw, że podczas ostrzejszej jazdy słabo klei. No coś za coś. To tak jakby kupić sportowy litrowy motocykl i oczekiwać, że będzie palił 4ltr/100km.
Przepraszam za ten ot, ale już nie wytrzymałem ;)

Awatar użytkownika
 
Posty: 87
Rejestracja: 23 września 2012, 09:59
Lokalizacja: Siedlce
Pochwały: 3
Motocykl: SC33 Lift
Rok produkcji: 1998
Samochód: Bora VR6 :)

Re: wybór opony !! prosze o rade

Post » 01 kwietnia 2015, 20:21

Damiangda masz w zupełności racje, po to jest sport żeby nim zapier.....dalać a nie płakać że tyle pali albo że dobra sportowa opona tak szybko znika. 7 tyś wg mnie to i tak dużo jeśli ktoś wykorzystuje właściwości sportowej oponki , lata po winklach, gumuje czy ćwiczy szybkie starty i nie mam na myśli tu palenia laczka. Ja 2 sezony temu na tyle miałem Pirelli Diablo Supercorsa i oponka wg mnie zajebista, fakt, po ostrym pałowaniu dosłownie znikała w oczach ale jazda super, teraz mam michała powera 2 i niestety dużo jej brakuje. Przód to Conti sport attack i jest ok, ale pirelli zapewne było by lepsze. Oponki które wymieniłem to typowe na suchy asfalt bo po deszczu fajna była jazda startując spod świateł driftem:)
... tak dużo za nami a jeszcze przed nami tyle...

 
Posty: 29
Rejestracja: 02 maja 2011, 10:41
Lokalizacja: Orzesze
Motocykl: Fireblade 900rr sc33
Rok produkcji: 1999

Re: wybór opony !! prosze o rade

Post » 01 kwietnia 2015, 20:22

A czy ja narzekałem w tym poście?
Czy się dziwiłem?
Tak chciałem aby sie kleiła i to dostałem.
Tak to całkiem normalne
Widzisz no, znajomy wymieniał teraz w 1000rr po 12tyś, chociaż fakt faktem jeździ jak 90latek ale da się? No da;)

Kolega wyżej chciał opinii, wiec ja wyraziłem na temat tej którą miałem.
Bardzo ładnie trzyma i wystarczy na nie więcej niż 10tkm, zależnie od stylu jazdy- takie miały być z tego wnioski.

Chociaż mimowolnie może też pomogłeś tym postem bo kolega będzie wiedział że jeśli chce pancerniaka to ma szukać opcji turystycznej :one:

Przepraszam za ten ot, ale nie lubię gdy ktoś kogoś komentuje bo mu się nudzi ;)

 
Posty: 538
Rejestracja: 19 marca 2013, 21:09
Lokalizacja: gdańsk
Pochwały: 7
Motocykl: sc33,f4i,
Rok produkcji: 1999

Re: wybór opony !! prosze o rade

Post » 01 kwietnia 2015, 21:25

Polecam S20 hipersport kupiłem kolejna sztukę i dopóki będą dostępne to będę na nich latał ;-)

Awatar użytkownika
 
Posty: 27
Rejestracja: 19 sierpnia 2014, 13:51
Lokalizacja: Zawiercie
Motocykl: 954rr
Rok produkcji: 2003

Re: wybór opony !! prosze o rade

Post » 01 kwietnia 2015, 23:33

Również polecam Bridgestone s20. Zajęła...opona

 
Posty: 538
Rejestracja: 19 marca 2013, 21:09
Lokalizacja: gdańsk
Pochwały: 7
Motocykl: sc33,f4i,
Rok produkcji: 1999

Re: wybór opony !! prosze o rade

Post » 01 kwietnia 2015, 23:51

A michelina pilot power 2ct nie polecam nikomu, fajna opona ale do cbf500 ;-) ślizga się wszędzie jak kolega wcześniej pisał, choć boki ma niby z miękkiej gumy to i tak nie dają rady nawet przy średniej jeździe :-(

Awatar użytkownika
 
Posty: 1546
Rejestracja: 18 maja 2011, 20:50
Lokalizacja: Mrągowo
Pochwały: 20
Motocykl: 929 -> GSX-R 1000 k5
Rok produkcji: 2005

Re: wybór opony !! prosze o rade

Post » 02 kwietnia 2015, 13:21

mwasilo pisze:- Metzeler Sportec M3;

- Brigstone BT016FP PRO.


weź którąś z tych opon będziesz zadowolony.

ja raczej nie kupie juz nigdy contisporta chyba ze trafi mi sie za pół darmo to pomyślę, jedna z najgorszych opon jakie miałem strasznie długo się rozgrzewała, wszędzie wszyscy chwala pilot powery ale do litra jakos się boje i tyle mialem tych opon a nigdy nie odwazyłem się kupić PP :) hehe ale może kiedyś zaryzykuje.
no i tak jak koledzy pisali wyzej, raczej żadna opona sportowa przy konkretnej jeździe nie wytrzyma wiecej jak 5-7 tys km

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ogólne Dyskusje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości