Dzisiaj jest 16 kwietnia 2024, 08:22

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Świat produktów OEM !

Akumulatory, klucze, elektronika

Miejsce przeznaczone do ogólnych rozmów na temat motocykli Honda ;)

Moderatorzy: maciekx, Tytus

Awatar użytkownika
 
Posty: 591
Rejestracja: 21 kwietnia 2009, 18:38
Lokalizacja: Radomsko
Pochwały: 1
Motocykl: sc57a
Rok produkcji: 2005

Świat produktów OEM !

Post » 29 marca 2015, 11:22

Przy okazji szukania nowego akumulatora zauważyłem pewien oczywisty w ostatnich latach trend.
Produkty OEM i marki producentów tzn. Jest fabryka w chinach produkuje jeden model akumulatora OEM.
Producenci bardziej znani tacy jak Varta, Exide i mniej Landport, Mline przyklejają swoje naklejki i na rynek.
W moim przypadku oryginalna Yuasa wytrzymała 4 lata, Varta 1 rok, Landport 4 lata.
Varta i Landport są identyczne zerwać naklejki wyczyścić cechy i nie da się ich rozróżnić a różnica w cenie 70zł.

(Przy okazji może ktoś używa produkty MotoBatt tu OEM nie wchodzi w grę bo konstrukcja jest zupełnie inna).

To samo dotyczy zestawów kluczy: Yato, Honiton, Coval takie same ilościowo zestawy te same klucze i ustawienia w pudełku.
Tylko inne kolory i nabite cechy.
Elektronika bije wszystko modele tabletów niby różnych producentów mają nazwy zaczynające się od MID...
Moto Psycho

Awatar użytkownika
 
Posty: 133
Rejestracja: 04 marca 2015, 23:18
Lokalizacja: LU
Motocykl: 954rr
Rok produkcji: 2003

Re: Świat produktów OEM !

Post » 29 marca 2015, 14:02

IMO po części to kwestia użytych materiałów, aczkolwiek na pewno nie zawsze ;) . Pracuję w elektronice i miałem okazję porównać środek tabletu Manta i Samsung [~300 i 700zł]. Sam wygląd manty w środku odrzuca, zdecydowanie gorsza jakość użytych materiałów, fabryczne "niedoróbki" wewnątrz urządzenia. Oczywiście należy wziąć pod uwagę użyte podzespoły, nie pamiętam już konkretnych danych ale na pierwszy rzut oka dla laika nie ma większych różnic poza trochę innymi nazwami podzespołów, ale dla przykładu - jeden i drugi posiadał 2 rdzenie, podobną grafikę, ram i pojemność akumulatora.

Niestety w testach samsung zaczął bić mantę po ryju, zdecydowanie niższa rozdzielczość ekranu, o wiele gorsze wyniki na grafice, słaba reakcja ekranu dotykowego,zsporo krótszy czas pracy na akumulatorze nie wspominając już a samym wykonaniu detali, przycisków itp.

Na przykładzie TV Philips - niższe modele są produkowane przez Hyundaia, a dopiero wyższe stricte przez Philipsa :D

Co nie zmienia faktu, że czasem płacimy większe pieniądze za praktycznie taki sam, tańszy zamiennik, co do kluczy covala wydaje mi się również że jest różnica w użytych materiałach, coś mi się obiło o uszy kiedyś od PH ale tego nie jestem pewien, różne kolory chyba też mają znaczenie ;)
Dopóki nie rozumiesz spróbuj zapamiętać.

 
Posty: 1007
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, 22:04
Lokalizacja: podlasie,
Pochwały: 2
Motocykl: sc33 98r. CZARNA
Rok produkcji: 0

Re: Świat produktów OEM !

Post » 01 października 2015, 22:56

Pablopbs pisze:..'

Na przykładzie TV Philips - niższe modele są produkowane przez Hyundaia, a dopiero wyższe stricte przez Philipsa :D
...

Gdzies czytalem ze Philips to juz wogole nie Philips tylko FUNAI.Philips podobno wycofal sie ze sprzetu RTV, nazwe marke odsprzedal dla Funai-a a sam pozostal tylko przy sprzecie medycznym i oswietleniu.

 
Posty: 4
Rejestracja: 26 stycznia 2016, 14:18
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: kawasaki
Rok produkcji: 2002

Re: Świat produktów OEM !

Post » 30 stycznia 2016, 11:27

philipsa już nawet nie widać na półkach sklepowych


Wróć do Ogólne Dyskusje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości