Dzisiaj jest 03 maja 2024, 09:46

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

nauka jazdy kat.A

problem z instruktorem

Miejsce przeznaczone do ogólnych rozmów na temat motocykli Honda ;)

Moderatorzy: maciekx, Tytus

Awatar użytkownika
 
Posty: 11
Rejestracja: 31 maja 2013, 21:51
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: Honda CBR 1000rr
Rok produkcji: 2007

nauka jazdy kat.A

Post » 25 czerwca 2014, 19:03

Witam,
mam pytanie, moja żona zapisała się na naukę jazdy kat. A, po pomyślnym przebrnięciu części teoretycznej, zdaniu egzaminu wewnętrznego (teoretycznego), mija już 14 godzina, ciągłej jazdy na I biegu po placu w kółko (czasami slalom). Na zwrócenie uwagi instruktorowi (właścicielowi), iż moim skromnym zdaniem powinna już wyjechać na miasto lub zacząć "robić" coś innego niż jazda w kółko, odparł iż to kobieta i nie jest jeszcze gotowa na coś więcej niż jazda w kółko z prędkością 5km/godz. Tylko jak ma się nauczyć czegoś więcej skoro Pan instruktor, nie pozwala jej na nic innego... Jutro będzie 15 i 16 godzina, w planie nadal jest plac. Czy są jakieś przepisy, konspekt pracy instruktora, których powinien przestrzegać? Czy jest jakaś jednostka nadrzędna/nadzorująca szkoły jazdy? Ewidentnie facet chce abym dokupił kolejne godziny już po wyczerpaniu 20 obowiązkowych (zresztą sam, już po zapisaniu, opłaceniu kursu, stwierdził iż niezbędne będzie dokupienie min 10 godzin, bo kobieta nie jest w stanie przygotować się do egzaminu w ramach samego kursu). Ostatnio również dowiedziałem się ,iż motocykl o poj. 600ccm ma pod Nowym Sączem (szkoła jazdy jest w Krakowie) i organizuje 4 osobowe grupy (zbiera na paliwo po 50-70 zł od osoby) celem wyjazdu aby kursowicze mogli pojeździć na tejże sześćsetce (na miejscu w Krakowie jeżdżą na starej 250ccm). Pomijając koszta, taki wyjazd to min. pół dnia. Dodam iż na moje skromne oko, żona daje sobie całkiem dobrze radę, jednak jest skutecznie demotywowana do jazdy po mieście przez instruktora...Doszło do tego że wręcz boi się jeździć u tego Pana. Pan jest choleryczny, momentami mocno podnosi głos, bywa nie przyjemny (całkiem inaczej było podczas zapisywania się na kurs), do tego 60-70% czasu nie jest obecny podczas "jazdy w kółko mojej żony". Czy mogę odstąpić od kursu, pomimo opłacenia i wyjeżdżenia 14 godzin?
Z góry dziękuje Wam za cenne uwagi w tej kwestii, pozdrawiam. Rafał.

 
Posty: 16
Rejestracja: 12 marca 2013, 23:07
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 1
Motocykl:

Re: nauka jazdy kat.A

Post » 25 czerwca 2014, 22:37

Słuchaj niech sobie cwiczy na placu zonka a ty jak masz możliwosc to wez ją na miasto przewiez po trasie egzaminacyjnej (trasa egzaminacyjna musi byc wczesniej wyznaczona i umieszczona na stronie WORD-u lub na tablicach informacyjnych w WORD-zie czy jak to u Was sie nazywa MORD chyba) wiem poniewaz jestem egzaminatorem:):):) a jesli bedzie wykupowac dodatkowe godziny to zmiencie instruktora.Nadzór nad szkołami nauki jazdy mają starostowie a nad egzaminatorami Marszałkowie.A wogóle jesli bedzie chciała to zapraszam do Częstochowy na egzamin:):):):) Powodzenia życzę żonce na egzaminie nic trudnego zdać:):) i do zobaczenia gdzieś na drodze.
P.S. Bede w Weekend w Krakowie na pokazach lotniczych wiec jesli bedziesz miał pytania jeszcze to mozemy sie spotkać

 
Posty: 36
Rejestracja: 21 stycznia 2014, 13:41
Lokalizacja: KrK
Pochwały: 1
Motocykl: sc57b
Rok produkcji: 2006

Re: nauka jazdy kat.A

Post » 25 czerwca 2014, 23:57

w Krakowie jest ustalona trasa egzaminacyjna na motocykl - nie wiem czy się nie zmieniła teraz bo trwa remont informację napewno udzielą w MORDzie, tak już kolega napisał najlepiej powoli sobie przejechać trasę - jeśli ma już kategorię B to polecam najlepiej w nocy mały ruch - wtedy każdy manewr można sobie zaplanować

Co do jazdy na placu dobrze jest się oswoić z motocyklem w małpim gaju to później procentuje - jak ja zdawałem to wszyscy którzy wyjechali na miasto zdali, 2 wykosiło się na placu (śmiesznie wyszło bo obaj przyjechali na motorach)

co do motocykla - szkoda że nie zwróciliście wcześniej uwagi na jakim motocyklu będzie odbywało się szkolenie (zawsze możesz zadzwonić do MORDu i się zapytać czy szkołą nie powinna posiadać takiego sprzętu jak na egzaminie ale nie wiem czy coś się ugra ale spróbować zawsze można) - a jeśli jesteście z KrK to opinie o szkołach można było zaciągnąć na grupie południe forum lub też tutaj

jak żonce dobrze idzie to się nie zrażać - nie ma co gdybać zapisać na egzamin i jak przejdzie plac to zda spokojnie

Awatar użytkownika
 
Posty: 134
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 00:50
Lokalizacja: Płońsk, mazowieckie
Pochwały: 1
Motocykl: CBR 954RR ''SE''
Rok produkcji: 2002

Re: nauka jazdy kat.A

Post » 26 czerwca 2014, 00:40

Z tego co wiem trasa teraz nie jest znana, egzaminator ją ustala :)

 
Posty: 70
Rejestracja: 25 lipca 2009, 18:20
Lokalizacja: małopolsk
Motocykl: SC59
Rok produkcji: 2007

Re: nauka jazdy kat.A

Post » 26 czerwca 2014, 07:20

Jak zdawałem prawko A (tez w Krk) to trasa egzaminu była wyznaczona, z tego co pamiętam to chyba były dwa warianty.
A co do godzin na kursie to w zasadzie wszystkie wyjeździłem po placu- a trasę egzaminacyjna przejechałem sobie kilka razy samochodem.
W ogóle nie pamiętam abym jeździł z instruktorem po mieście.

Awatar użytkownika
 
Posty: 134
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 00:50
Lokalizacja: Płońsk, mazowieckie
Pochwały: 1
Motocykl: CBR 954RR ''SE''
Rok produkcji: 2002

Re: nauka jazdy kat.A

Post » 26 czerwca 2014, 14:26

A kiedy zdawałeś? Od tamtego roku obowiązują nowe przepisy według których trasa jest ustalana na bieżąco podczas egzaminu. Widocznie WORD w Krk ma jakieś inne zasady (jeśli nie zdawałeś wcześniej) :) Ja zdawałem A w tamtym roku na nowych zasadach, jakby kto miał jakieś pytania to chętnie podpowiem :)

 
Posty: 70
Rejestracja: 25 lipca 2009, 18:20
Lokalizacja: małopolsk
Motocykl: SC59
Rok produkcji: 2007

Re: nauka jazdy kat.A

Post » 26 czerwca 2014, 15:08

oj, to zdawałem pewnie z 9 lat temu..... :diabel2:

Awatar użytkownika
 
Posty: 134
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 00:50
Lokalizacja: Płońsk, mazowieckie
Pochwały: 1
Motocykl: CBR 954RR ''SE''
Rok produkcji: 2002

Re: nauka jazdy kat.A

Post » 26 czerwca 2014, 18:37

A no właśnie... :diabel:

 
Posty: 16
Rejestracja: 12 marca 2013, 23:07
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 1
Motocykl:

Re: nauka jazdy kat.A

Post » 29 czerwca 2014, 21:44

Według USTAWY, trasa na kat.A ,AM, B1(jesli nie ma mozliwosci aby egaminator jechał z osobą zdającą) i kat T musi byc wczesniej ustalona i obwieszczona na tablicach w poczekalni w WORD-dach.Jesli nie ma to jest to poważne naruszenie zasad egzaminowania i możesz zaskarżyć WORD

Awatar użytkownika
 
Posty: 134
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 00:50
Lokalizacja: Płońsk, mazowieckie
Pochwały: 1
Motocykl: CBR 954RR ''SE''
Rok produkcji: 2002

Re: nauka jazdy kat.A

Post » 30 czerwca 2014, 00:37

Tak było kiedyś, od roku jest zmiana w przepisach :P

Awatar użytkownika
 
Posty: 430
Rejestracja: 16 stycznia 2010, 14:23
Lokalizacja: Kobyłka
Pochwały: 5
Motocykl: 954 RR
Rok produkcji: 2003

Re: nauka jazdy kat.A

Post » 30 czerwca 2014, 09:12

moja dziewczyna tez więkrzość czasu spędziła na placu, z tym ze ona robiła kurs w Mobilku z grupona wiec zapłaciła za niego połowę.reszty ja ja nauczyłem ( kupiła gs500 zanim zdała prawko).a teraz po 2-3 latach już całkiem nieźle jeździ. Zdarza się że swoim gsx650f objeżdża chłopaków na sportach na winklach.


Wróć do Ogólne Dyskusje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości