Dzisiaj jest 12 maja 2024, 17:17

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Opinia o oponie

Akcesoria, ubrania, kaski i inne rzeczy związane z motocyklami - ogłoszenia dziale GIEŁDA!

Moderatorzy: maciekx, Tytus

Awatar użytkownika
 
Posty: 349
Rejestracja: 22 września 2009, 18:05
Lokalizacja: Nysa
Pochwały: 3
Motocykl: 1000 RR sc57B. Nareszcie :)
Rok produkcji: 2006

Opinia o oponie

Post » 26 lipca 2010, 21:58

Jak w temacie potrzebna mi nowa opona na tył do SC33!Ostatni sezon śmigałem na Metzeler RoadTec'u!Jestem ogólnie zadowolony z tej opony ale już się skończyła!Przeglądałem Alledrogo i znalazłem taką oponę http://allegro.pl/show_item.php?item=1160188639!
Co o niej sądzicie?? Jakie doświadczenia!
Byle do Wiosny :)

Awatar użytkownika
 
Posty: 549
Rejestracja: 19 marca 2009, 22:10
Lokalizacja: Lublin /
Pochwały: 6
Motocykl: była sc50, jest sc57b
Rok produkcji: 2007

Post » 26 lipca 2010, 22:31

W deszczu tragedia. jeśli latasz w trasy i trochę agresywniej po mieście a czasem chciałbyś polecieć na tor to polecam Pilot Powera. Bardzo dobra przyczepność w każdych warunkach. I wcale nie musi to być mieszanaka 2CT może być zwykła. No chyba że latasz ostro po torze to wtedy już 2CT albo opony torówki.

Awatar użytkownika
 
Posty: 882
Rejestracja: 04 marca 2010, 00:37
Lokalizacja: Małopolsk
Pochwały: 8
Motocykl: Honda FireBlade 929RR
Rok produkcji: 2001

Post » 26 lipca 2010, 23:07

poleacam tak jak pisał Guliver, Power pilot zwykła albo ta 2CT ja mam 2CTi jest Super ładnie się klei w winklach chyba że wolisz no metzelez sporttec m5 ??

Tu gość ma fajne oponi i w dobrej kasie: http://moto.allegro.pl/show_user_auctio ... d=15687988
...Hamuj Fantazje, Rozwijaj Wyobraźnie...

Awatar użytkownika
 
Posty: 164
Rejestracja: 27 stycznia 2010, 23:34
Lokalizacja: Zachodnio
Motocykl: sc59 street sc57 tor f4i stunt
Rok produkcji: 2012

Post » 26 lipca 2010, 23:22

heh,pilot power,to sie nadaje na trasy i do spokojnej jazdy,do ostrej nawet bym nieryzykowal jej zakladac, niewspominając już o torze,bo to samobójstwo!!! latalem na niej nieco i wiem dokładnie co to jest i jakie ma możliwości... jak już to "power one" testowałem ją ostatnio na torze w Zolder , trzyma sie rewelacja,i szybko składa sie na boki...biorąc pod uwage to że Zolder to jeden z najtrudniejszych torów w europie......Można ją kupić także w wersji 2ct,z tym że boki tej opony wykonane są z mieszanki gumy identycznie takich samych jak na tor,środek zaś jest twardszy o 20 %.To alternatywa dla tych którzy niewiedzą czy jezdzic na torówkach bo wieksza przyczepność,czy na zwykłych bo na dłużej starcza.....

Awatar użytkownika
 
Posty: 900
Rejestracja: 07 września 2007, 23:16
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 15
Motocykl: RN19 (Były SC:33,57a,59)
Rok produkcji: 2007

Post » 26 lipca 2010, 23:30

Pietrucha a na moje to nie ma co przesadzać ani w jedną stronę ani w drugą. PilotPower 2ct na ulice jest ok , fakt , że brakuje jej przyczepności jak zasuwasz ostro ale generalnie daje radę. Na tor wiadomo , że brakuje jej...Ale stwierdzenie , że PilotPower to tylko do delikatnej jazdy to raczej troche na wyrost.

Awatar użytkownika
 
Posty: 164
Rejestracja: 27 stycznia 2010, 23:34
Lokalizacja: Zachodnio
Motocykl: sc59 street sc57 tor f4i stunt
Rok produkcji: 2012

Post » 26 lipca 2010, 23:41

tak,przecież to samo napisałem,na ulice jest ok,ale jeżeli ktoś zamierza trzeć sety w winklu na tej ulicy to sie zdziwi,ślizga sie tak samo jak Bridgestone bt 016,czyli pół metra odrazu,potem załapuje i wtedy zostaje tylko liczyć fikołki.....

Awatar użytkownika
 
Posty: 549
Rejestracja: 19 marca 2009, 22:10
Lokalizacja: Lublin /
Pochwały: 6
Motocykl: była sc50, jest sc57b
Rok produkcji: 2007

Post » 26 lipca 2010, 23:48

Pilot Power 2CT to chyba najbardziej wszechstronna opona jaką stworzono do sportów. Na tor też się nadaje ale wiadomo że jak chcesz ostro polatać to inwestujesz w typowo torowe opony albo opony typu slick. Na torze w lublinie na tej oponie robią ludzie czasy 01:04 co jest już wynikiem bardzo przyzwoitym. Ja natomiast po zakończeniu motocyklowej wyprawy do Albanii chcąc polatać ostro na torze założyłem torówki D211GP i udało mi się zejść do 01:01. nadal jednak uważam że nie ma bardziej wszechstronnej opony niż Pilot Power. W deszczu jest bezkonkurencyjna. Na suchym również daje radę całkiem dobrze. tak jak napisałem. Jeżeli latasz w trasy, po mieście nocą, trochę na gumie i zdarza ci się wyjechać rano w piękną pogodę i wrócić wieczorem w nieoczekiwaną ulewę to nie widzę innej opcji niż Pilot Power a czy mieszankę zwykłą czy 2CT to już zależy czy lubisz polatać częściej w winklach na kolanie czy nie. W innym przypadku tańsza opcja bez 2CT w zupełności wystarcza.
P.S.
Zrobić stoppie na Pilot Power nie ma problemu. Opona nie uślizguje się przy mocniejszym dohamowaniu.

Awatar użytkownika
 
Posty: 882
Rejestracja: 04 marca 2010, 00:37
Lokalizacja: Małopolsk
Pochwały: 8
Motocykl: Honda FireBlade 929RR
Rok produkcji: 2001

Post » 26 lipca 2010, 23:55

:brawo: Guliver, jestem 100% zgodny z Tobą
...Hamuj Fantazje, Rozwijaj Wyobraźnie...

 
Posty: 491
Rejestracja: 20 lutego 2010, 20:54
Lokalizacja: NKE
Motocykl: cebra929rr i crf250r
Rok produkcji: 2001

Post » 26 lipca 2010, 23:57

Trzeba przyznać że nie da się określić najlepszej opony, każdy zawsze chwali to co ma albo chwali zupełnie coś innego niż inni.
Ja w tym sezonie zjeździłem już CONTINENTAL SPORT ATTACK, DUNLOP SPORTMAX, MICHELIN PILOT POWER a teraz jeżdżę na MICHELIN ROAD i nie mogę powiedzieć złego słowa o tych oponach bo na każdej latam na granicy przyczepności z tym że na dunlopie przekroczyłem tą granicę bo tył wyprzedził przód.
marcinkus, jaką byś nie kupił oponę to będzie dobrze bo nie wystarczy założyć pseudo najlepsze gumy i latać, potrzeba myślenia i umiejętności bo z każdej renomowanej(znanej) gumy da się wykrzesać wiele rzeczy. To jest moja opina, możecie z nią się zgodzić lub nie...

Awatar użytkownika
 
Posty: 549
Rejestracja: 19 marca 2009, 22:10
Lokalizacja: Lublin /
Pochwały: 6
Motocykl: była sc50, jest sc57b
Rok produkcji: 2007

Post » 27 lipca 2010, 00:02

Pietrucha8112 pisze:... jak już to "power one" testowałem ją ostatnio na torze w Zolder , trzyma sie rewelacja,i szybko składa sie na boki...


Samobójstwo to wracać na takich oponach w deszczu. Kolega pytał się o opinie na temat opony ale widać że nie ma tu na myśli torówek zatem nie doradzaj mu czegoś co w praktyce nie będzie się sprawdzać. Bo ja mogę napisać że D211GP są rewelacyjne ale w deszczu już są gorsze od Pilot Powerów i każda inna opona żeby nie wiem jak się kleiła na torze to nigdy nie będzie lepsza do codziennego użytku niż Pilot Power na których na torze można nawet w deszcz zejść na kolano co nie jest w stanie zrobić żadna popularna torówka.

Awatar użytkownika
 
Posty: 164
Rejestracja: 27 stycznia 2010, 23:34
Lokalizacja: Zachodnio
Motocykl: sc59 street sc57 tor f4i stunt
Rok produkcji: 2012

Post » 27 lipca 2010, 05:41

Fakt,te opony nie są do jazdy w deszcz ze wzgledu na to że jast to prawie slick.za to trzyma sie mocno i pewnie drogi,ja na codzien używam d211 i po deszczu poprostu nie jezdze.Kilka miesiecy temu był test opon w "motocyklu"lub innym magazynie ,pilot power był bezkonkurencyjny w deszczu,ale jeżeli chodzi o ostrą jazde to ta opona naprawde może sie slizgnąć.......

Awatar użytkownika
 
Posty: 349
Rejestracja: 22 września 2009, 18:05
Lokalizacja: Nysa
Pochwały: 3
Motocykl: 1000 RR sc57B. Nareszcie :)
Rok produkcji: 2006

Post » 27 lipca 2010, 08:32

Powiem tak że widzę tu różne opinie na temat tych opon!Mój styl jazdy jest następujący : nie latałem na gumie bo nie mogę się przemóc,palenie gumy też mnie nie rajcuje!Natomiast z znajomymi od tego sezonu co weekend latamy do Czech do Filipovic!Jest tam podjazd pod górę z dużą ilością winkli! Na kolano jeszcze nie zszedłem, ale oponę z tyłu zapiąłem na maxa!Przód brakuje jakiś 1,5 cm do zapięcia(szczerze nie wiem dlaczego)! Mi chodzi o to żeby opona dobrze trzymała w ciasnych wolnych jak i szybkich winklach!Środek opony wiadomo każdy mistrz prostej zajedzie w miesiąc!Dzięki za zainteresowanie!
Tak jak pisze Guliver potrzebna mi opona do wszechstronnego użytku nie tylko tor!
Byle do Wiosny :)

Następna

Wróć do Akcesoria, gadżety, odzież, narzędzia (bez ogłoszeń)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości