Dzisiaj jest 18 kwietnia 2024, 03:51

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

HJC RPHA 10 plus pytanie do użytkowników

Akcesoria, ubrania, kaski i inne rzeczy związane z motocyklami - ogłoszenia dziale GIEŁDA!

Moderatorzy: maciekx, Tytus

Awatar użytkownika
 
Posty: 591
Rejestracja: 21 kwietnia 2009, 18:38
Lokalizacja: Radomsko
Pochwały: 1
Motocykl: sc57a
Rok produkcji: 2005

HJC RPHA 10 plus pytanie do użytkowników

Post » 01 sierpnia 2014, 17:19

Kupiłem kask HJC RPHA 10 plus w rozmiarze S czyli na dyńkę 55-56 cm mam 3 różne markowe kaski w tym rozmiarze i są OK.
Przed zakupem mierzyłem tylko M bo nie było w sklepie mniejszego i był za duży, wygodny ale latał mocno na boki.
Puki co nie używam nowego (10 dni na zwrot) bo jest trochę ciasny i teraz pytanie do posiadaczy czy się trochę rozbije???
Ogólnie pasuje, ale ciśnie mnie po bokach głowy, z zakładaniem i naciskiem na uszy nie ma problemu.
Ostatni AGV użytkowałem przez 9 lat na początku kilka razy zdarzyło mi się zatrzymać żeby głowa odpoczęła bo cisnął w banie, ale się ułożył i ostatecznie był idealny.
Moto Psycho

Awatar użytkownika
 
Posty: 136
Rejestracja: 29 marca 2010, 16:27
Lokalizacja: Dolnośląskie
Pochwały: 3
Motocykl: Sprzedany
Rok produkcji: 2002

Re: HJC RPHA 10 plus pytanie do użytkowników

Post » 02 sierpnia 2014, 18:54

Mój kask się rozbił trochę, ale w moim przypadku to nic nie dało. M był nieco za duży a S znów za mały... jak szybciej jeżdżę to się przesuwa i nosem zahaczam o przód kasku... irytujące to jest... będę go sprzedawał po sezonie... ale ogólnie kask warty ceny, aerodynamika ok, wentylacja bez zastrzeżeń, nie paruje szybka, miła wyściółka w środku... jeśli Ci się rozbije wyściółka to będziesz zadowolony :)

Awatar użytkownika
 
Posty: 591
Rejestracja: 21 kwietnia 2009, 18:38
Lokalizacja: Radomsko
Pochwały: 1
Motocykl: sc57a
Rok produkcji: 2005

Re: HJC RPHA 10 plus pytanie do użytkowników

Post » 03 sierpnia 2014, 09:55

Thomas dzięki za info.
Możesz jeszcze napisać który używasz M czy S i jaki masz obwód głowy mój 56cm?
Jeszcze się zastanawiam czy go oddać, ale muszę się streszczać.
Na moją głowę M też był trochę za duży a S wchodzi tylko ciśnie i po 30 minutach mam dość.
Wyjmę policzki i jest ok ale wiadomo wtedy głowa zupełnie inaczej się układa.
Usta też są blisko szczęki, głowa do środka wchodzi wystarczająco głęboko widzę górny zarys kasku.
Wsunę też palec wskazujący przed czoło. Niby wszystko ok ale dyskomfort jest może dlatego że kask jest dosyć wąski.
Moto Psycho

Awatar użytkownika
 
Posty: 136
Rejestracja: 29 marca 2010, 16:27
Lokalizacja: Dolnośląskie
Pochwały: 3
Motocykl: Sprzedany
Rok produkcji: 2002

Re: HJC RPHA 10 plus pytanie do użytkowników

Post » 03 sierpnia 2014, 10:40

Mam S i obwód głowy 57, ale np nie ciśnie mnie w policzki, więc tu też rolę odgrywa kształt głowy... 57 to już niby M ale jednak M była na styk, po rozbiciu byłby za luźny... Ostatnio mierzyłem Schuberth sr-1 i on w S jest idealny dla mnie :) jak swój sprzedam to może kupie tego schubertha

Awatar użytkownika
 
Posty: 591
Rejestracja: 21 kwietnia 2009, 18:38
Lokalizacja: Radomsko
Pochwały: 1
Motocykl: sc57a
Rok produkcji: 2005

Re: HJC RPHA 10 plus pytanie do użytkowników

Post » 03 sierpnia 2014, 13:34

W moim przypadku policzki mocno dociskają, 1cm w obwodzie różnicy to sporo dziwię się że w ogóle wcisnąłeś głowę do S, tak jak mówisz kształt głowy ma znaczenie. Po tym co napisałeś chyba zaryzykuję i go zostawię , dzisiaj wcisnąłem głowę w kominiarce i nie było tragicznie może dlatego że głowa odpoczęła od piątkowych przymiarek.
Moto Psycho

Awatar użytkownika
 
Posty: 686
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 18:23
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwały: 6
Motocykl: 1000 RR HRC
Rok produkcji: 2007

Re: HJC RPHA 10 plus pytanie do użytkowników

Post » 08 listopada 2014, 13:59

Też mam ten kask i normalnie z rozmiarówki wychodzi mi L ale wziałęm ciasniejszą Mkę na początku był ciasny ale teraz juz lezy fajnie.
Z drugiej jednak strony jak Cie mocno ciśnie że czujesz dyskomfort to moim zdaniem nie jest to kask na twoją głowę. Kask powinień być ciasny ale dobrze dopasowany a nie uciskający głowę. Po prostu niektóre kaski nie nadają się na niektóre głowy. Ja tak miałem z Sharkiem że uciskał mnie od nowosci ale liczyłem na to że się ułozy, sprzedałem po roku bo nie mogłem wytrzymać już tego.

Awatar użytkownika
 
Posty: 591
Rejestracja: 21 kwietnia 2009, 18:38
Lokalizacja: Radomsko
Pochwały: 1
Motocykl: sc57a
Rok produkcji: 2005

Re: HJC RPHA 10 plus pytanie do użytkowników

Post » 12 listopada 2014, 12:15

Przejeździłem w RPHA 3 miesiące i w kominiarce z windstoperem po około 2h jazdy czuję jeszcze lekki dyskomfort bez kominiarki jest OK.
Skorupa mi pasuje natomiast problemem są raczej wyjmowane policzki których górna część jest twarda i wchodzi wysoko między ucho i skroń tak nad pkesy :-) i w tym miejscu trochę ciśnie. Ten element jest trochę nieprzemyślany, poza tym OK.
Moto Psycho


Wróć do Akcesoria, gadżety, odzież, narzędzia (bez ogłoszeń)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości