Dzisiaj jest 12 maja 2024, 17:16

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Opinie o kaskach

Akcesoria, ubrania, kaski i inne rzeczy związane z motocyklami - ogłoszenia dziale GIEŁDA!

Moderatorzy: maciekx, Tytus

Awatar użytkownika
 
Posty: 815
Rejestracja: 03 września 2007, 01:21
Lokalizacja: Gorzów Wl
Pochwały: 1
Motocykl: SC44 01r. i ZX6R 02r. (stunt maszyna)
Rok produkcji: 2001

Opinie o kaskach

Post » 17 października 2007, 22:53

Jakiego kasku używacie i na ile jesteście z niego zadowoleni??
zaczne od siebie: Kask Naxa kupiony w maju za 240zl do Suzuki GS500. Opinia jest taka: biedny zawsze traci dwa razy. Po przejechaniu 6 tys kask zwiekszyl sie conajmniej o rozmiar, przy zakupie ledwo go wkladalem , teraz w kominiarce jest za duzy:( Glosnosc jest ponizej krytyki jezeli sie przekracza 120. Teraz czekam na Sharka RSX. Cena sklepowa ok 1600 a mi sie udalo dostac go za 620zł. Jak dojdzie i sie przejade to dodam opinie na jego temat. Pozdro

Awatar użytkownika
 
Posty: 58
Rejestracja: 30 września 2007, 22:59
Lokalizacja: Piotrków
Motocykl: Fajera SC28
Rok produkcji: 0

Post » 18 października 2007, 13:39

krolik pisze: Opinia jest taka: biedny zawsze traci dwa razy.


skąpy traci dwa razy, a biednego nie stac na oszczednosci

Ja mam Shoei XR 1000 moim zdaniem rewelacyjny kask, super wykonanie aerodynamika na najwyzszym poziomie, bdb wentylacja przez co przez niektorych uwazany za glosny, mi osobiscie nie przeszkadza i nie uwazam zeby byl jakos bardzo glosny system pin lock rewelacja - szybka nie paruje nawet na postoju

pozdro
Bo maneta jest od tego aby krecic nia na całego - Yoghurty PTb ;)

Awatar użytkownika
 
Posty: 1896
Rejestracja: 19 lutego 2007, 14:56
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 10
Motocykl: CBR1000RR SC59 REPSOL C-ABS
Rok produkcji: 2009
Samochód: TYPE-R

Post » 18 października 2007, 14:14

Ja mam Shoei X-Spirit Kiyonari TC1 + lustrzana szybka drugi sezon i jestem bardzo zadowolony. Fakt ze to jest "torowy" kask ale za przemawia doskonala wentylacja - strasznie sie poce - o wygodzie nie ma co mowic bo idaalnie pasuje.Jest glosny ale to zasluga az 5 osobno zamykanych wlotach + 2 z tylu, 6 wlotow wewnatrz w kasku, 2 wloty na szybke, 1 na kark. Dla mnie idal :) Polecam

Obrazek

 

Post » 18 października 2007, 23:08

Ja mam Sharka S500.Jest to najniższy przedział cenowy u sharka nówke można teraz dostać za ok400zł.Jestem zadowolony z tego kasku (oczywiście ze względu na cene trzeba sie pogodzić z kilkoma niedogodnościami).Używam ten kask dość dużo od trzech lat i przez ten czas niezmienił swojego rozmiaru(mimo że tani to jednak jest bardzo wygodny i bardzo dobrze leży na głowie,pozatym jest w miare lekki 1450gr-jak na tę klasę).Mi osobiście najbardziej przeszkadza brak deflektora podbródkowego.Pozatym system szybkiego otwierania szybki a dokładnie zapadki się już wytarły i szybka albo jest całkim w górze albo całkiem zamknięta bo w innych pozycjach pod naporem wiatru zamyka sie sama.Wentylacja mimo że to najprostszy kask jest jednak odczuwalna i od ok60km/h czuć że skorupa posiada jakieś wywietrzniki.Moim zdaniem w przedziale cenowym do ok 450zł to najfajniejszy kask.W przyszłości jak kasa pozwoli chciałbym kupić shoei xr1000, suomy (jakiś wyższy model),albo sharka rsx.

Awatar użytkownika
 
Posty: 815
Rejestracja: 03 września 2007, 01:21
Lokalizacja: Gorzów Wl
Pochwały: 1
Motocykl: SC44 01r. i ZX6R 02r. (stunt maszyna)
Rok produkcji: 2001

Post » 29 października 2007, 19:31

Teraz moge wypowiedzieć się na temat Sharka RSX. Przez dwa dni przejechalem w nim ok 500km. Kask super lezy na mojej glowie. Jest stabilny przynajmniej do 270km/h, halas wtedy tez nie zabija. Ogolnie jest cichy. Posiada deflektor nosowy oraz pod brodą. Przed chwila wracalem z kolega ktory ma AGV GP PRO w malowaniu Rossiego. Jego kask parowal a Shark nawet przez chwile nie zaparowal a jest juz zimo i dosc duza wilgotność(jechaliśmy wzdłoż rzeki). Pasek ma taką długość ze do sciagniecia kasku nie musze calkiem go odpinac. Wystarczy ze go poluzuje na maksa i moge sciagac i zakladac kask. Przyspiesza to znacznie ten proces. AGV ma na to za krotki pasek. Ogolnie jestem z tego kasku maks zadowolony. Jego cena sklepowa to ponad 1700 a na allegro kupilem go za 620. Link do aukcji: Shark RSX Ja mam tylko inne malowanie. Allegrowicza moge polecic. Szybka wysylka, kask w kartoniku z pokrowcem i ulotkami. W kasku jest naprawde cieplo jak sa pozamykane wszystkie wloty. Za te pieniadze mysle że nie ma lepszego wyboru :lol:

Awatar użytkownika
 
Posty: 85
Rejestracja: 18 czerwca 2007, 07:55
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 1
Motocykl: SC33
Rok produkcji: 0

Post » 30 października 2007, 19:58

JA osobiście powiem, że Nitro to szajs. Głośny i po 6tys. km szybka juz troche nieszczelna. NAdto paruje szybka a od 270km/h wpada w wibracje jak stara pralka. Wogóle nie polecam. Nawet jak za tą cene.

Co do Shoei-a to miałem przyjemność i powiem krótko wart ceny. Na wiosnę właśnie taki chcem

 
Posty: 1
Rejestracja: 13 sierpnia 2007, 15:48
Motocykl:

Post » 16 listopada 2007, 13:24

Polecam kask SUOMY VENTURA mam taki kask i do sporta jest super lekki,wygodny i cichy, a jest tani w porównaniu do kasków tej firmy z wyższej półki. Polecam

Awatar użytkownika
 
Posty: 28
Rejestracja: 10 listopada 2007, 09:13
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 1
Motocykl: CBR 1000RR
Rok produkcji: 0

Post » 16 listopada 2007, 21:26

Posiadam kask X-Lite 801R. Jestem z niego bardzo zadowolony. Posiada dobrą wentylację jest dość cichy. Ma możliwość wpięcia od środka AntiFog'a i nawet przy niskich temperaturach można dmuchać, chuchać i nie paruje. Dodatkowo jest lekki - 1350gr przy rozmiarze L jaką ma moja czapka to dobry rezultat.

Awatar użytkownika
 
Posty: 48
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 22:18
Lokalizacja: miedzyrze
Motocykl: sc 59
Rok produkcji: 2008

Post » 09 grudnia 2007, 20:00

ja latam w AGV super tech kask ze swietna wentylacja lekki nie parujacy napewno szybko go nie zmienie jestem z niego zadowolony jest glosniejsz od nitro :wink: ale to kask sportowy a nie turystyk . po kilku dniach jazdy dopasowal sie do glowy idealnie dokupilem do niego czarna szybke zmiana to jej to chwila kwestia wprawy koszt 1500zl

 
Posty: 35
Rejestracja: 19 listopada 2007, 21:40
Lokalizacja: Lodz, War
Motocykl: Byl SC 57, GIXXER K7 jest SC59 & BMW1200G
Rok produkcji: 2008

SHOEI Tylko!

Post » 12 grudnia 2007, 14:37

Czesc
Ja posiadam dwa kaski Shoei :D :D
1.Multitec idealny kask do turystyki, doskonala wentylacja + duzo akcesorii trdzoypu anti fog, druga szyba tinted, whisper kit wycisza doskonale gdzie nawet przy 220 kmh podroznej jest komfortowo :D
2. Shoei XR 1000 Diabolic - cacko uzytkowo designerskie , mega wypas do motorow typu firebalde ma antifog w zestawie i spojler aerodynamiczny tylni. :lol:
KASKI SHOEI MAJA BARDZO PEWNE I WYGODNE W OBSLUDZE ZAPIECIA PASKOW
Polecam bardzo oba.

[ Dodano: Czw Gru 20, 2007 1:39 am ]
Kask Shoei XR-1000 Diabolic po zalozeniu whisper kit jest tak cichy ze trzeba spojrzec
na budzik czy silnik nie zgasl. Sama malowanka jest mega zrobiona, w dzien mieni sie
chyba 5 roznymi odcieniami :D
zreszta mozna go obejrzec

http://www.shoei-europe.com/en/swf_prod ... me=XR-1000

Rozwiazanie anti fog tj taka przezroczysta nakladka na szybke spelnia idealnie swoje zadanie.Latalem w sobote przy 2stopniach C i nic sie nnie dzialo.Zapialem 280 kmh na moscie siekierkowskim i luz.Tylni spojler tez sie nie znalazl tam przypadkiem... :P
Strumien powietrza delikatnie go oplywa i glowka sie nie meczy :)
Polecam
Rafal
Raf >> Plan 4 the worse hope 4 the best

Awatar użytkownika
 
Posty: 81
Rejestracja: 07 października 2007, 13:39
Lokalizacja: Sulejówek
Motocykl: sold:954RR current: VTR :)
Rok produkcji: 0

Post » 10 stycznia 2008, 20:18

Oczywiście jeśli komuś nie szkoda wywalić kasy na kask to polecam Shoei xr1000. Sam mam taki od dwóch sezonów w barwach Joust tc1. W zeszłym sezonie zainstalowałem dodatkowo osłonę whisper i teraz słyszę tylko szum wiatru ;)
Użytkowałem kask na dwóch moto turystyku gdzie siedzisz prawie pionowo i na 954 w każdej pozycji wentylacja jest super.

Rzeczy które moga przeszkadzać:
- Po instalacji osłon whisper kit zakładanie i zdejmowanie kasku już nie jest takie przyjemne ale coś za coś

-Przy mocno pochylonej pozycji patrzysz przed siebie na skraju pinlocka ( antifog) i powoduje to czasami refleksyjne dublowanie obrazu, może być uciążliwe szczególnie w nocy ( np. podwójne światła auta z naprzeciwka) ale fakt o parowaniu nie ma mowy.

Awatar użytkownika
 
Posty: 50
Rejestracja: 06 stycznia 2008, 21:46
Lokalizacja: Wrocław
Motocykl: sc33 cbr rr
Rok produkcji: 0

Post » 22 stycznia 2008, 10:27

X-spirit shoei takiego używam bardzo zadowolony choć jeżeli chodzi o normalna jazdę i komfort to polecam shoei xr1000 tańszy i o wiele cichszy a wygoda i trwałość shoeia! :twisted: W X-spirycie świetna wentylacja ale coś za coś. Ale wszystko zależy od rodzaju makówki jaki masz bo niektórym wiele kasków nie pasuje ale co polecam to shoei i arai. AGV dobry ale tylko rok góra dwa później trza sięgnąć po nowy a arai i shoei na lata.To tyle :mrgreen:

Następna

Wróć do Akcesoria, gadżety, odzież, narzędzia (bez ogłoszeń)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości