Dzisiaj jest 12 maja 2024, 00:31

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

Opinie o kaskach

Akcesoria, ubrania, kaski i inne rzeczy związane z motocyklami - ogłoszenia dziale GIEŁDA!

Moderatorzy: maciekx, Tytus

Awatar użytkownika
 
Posty: 815
Rejestracja: 03 września 2007, 01:21
Lokalizacja: Gorzów Wl
Pochwały: 1
Motocykl: SC44 01r. i ZX6R 02r. (stunt maszyna)
Rok produkcji: 2001

Post » 23 stycznia 2008, 00:05

AGV GP PRO po połowie sezonu czyli przejechaniu ok 7 tys zaczął się sypać, rozłaziła sie podpinka, zaczął sie rozklejać. Jedyna zaleta to malowanie Rossiego....

Awatar użytkownika
 
Posty: 140
Rejestracja: 02 stycznia 2008, 12:10
Lokalizacja: Katowice
Motocykl: CBR 1000 rr SC-59
Rok produkcji: 2008

Post » 24 stycznia 2008, 12:35

Koledzy tylko i wyłąćznie SHOEI. Obecnie mam XR-1000 przejeżdziłem w nim pół sezonu i ma tylko plusy poza ceną. Miałem na głowie kilka marek SHARK,Nitro i nie ma o czym mówić są beż porównania. Pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
 
Posty: 55
Rejestracja: 20 stycznia 2008, 15:06
Lokalizacja: Gołdap
Pochwały: 1
Motocykl: Sc33 99r
Rok produkcji: 0

Post » 29 stycznia 2008, 21:23

Ja posiadam [glow=red]Caberg 104 Solo[/glow]. Przejeździłem w nim cały sezon i uważam że jest to kas godny uwagi. Porównanie mam jedynie z kaskami niższej klasy takimi jak Probiker.
Plusami tego kasku są; nieparująca szybka, wygląd :twisted: , a zdecydowałem się na jego kupno ze względu na wewnętrzną przyciemnianą szybkę 8) . Bardzo się przydaje!!! Wystarczy jeden ruch ręki i słonce nie razi. Główną wadą kasku jest duża głośność przy wysokich prędkościach. Zdecydowanie polecam. Dzisiaj jednak bym go nie kupił. Przy takim kursie złotówki wolał bym dołożyć te 300zł i sprowadzić sobie z Niemiec albo Angli Shoeia.

 
Posty: 50
Rejestracja: 23 lutego 2008, 22:47
Lokalizacja: Błonie k/
Motocykl: CBR929RR
Rok produkcji: 0

Post » 26 lutego 2008, 23:56

Ja kupiłem w tej chwili Uvexa Boss 525. Bardzo lekki bo waży 1200g, wykonany z polikarbonu. Szybka lekko przyciemniona, zapiecie boczne. W weekend jak trochę pojezdziłem to muszę stwierdzic ze super lezy na głowie, nie podrywa go i tym podobne. Przy 240km/h trochę głośny ale cóż to chyba normalne. Troche za mocno obciska policzki, ale ma się ułożyć. A i leciutko paruje szybka, może dlatego je jezdziłem z zakmniętym nawiewem przednim. . Wygląda na porządnie wykonany, ladnie obszyty welurem. Dalsze opinie jak troche dłużej go bede używał.

Awatar użytkownika
 
Posty: 33
Rejestracja: 13 kwietnia 2007, 20:12
Lokalizacja: Londyn
Motocykl: CBR 929
Rok produkcji: 0

Post » 28 lutego 2008, 16:35

Osobiście polecam KBC force rr wcześniej miałem arai giga 2 i muszę powiedzieć że za te pieniądze nie znajdziecie nic lepszego, na początku trochę ciasny ale szybko się dopasował i jest ok. nie jest może najlżejszy (1500g) ale za to dobrze leży, zapewnia dobrą widoczność i choć przy małych prędkościach słychać ciche gwizdanie to przy większych prędkościach jest już całkiem znośnie. nie paruje za nadto ale mimo wszystko do każdego kasku i tak używam maski antifog, posiada kilka wlotow powietrza, ogolnie całkiem nieźle wykonany garnek za rozsądne pieniądze.

 
Posty: 22
Rejestracja: 21 grudnia 2007, 09:04
Lokalizacja: Wrocław
Motocykl: Fireblade 929
Rok produkcji: 0

Post » 29 lutego 2008, 19:22

Nie ma jak ARAI model - "nicky hayden laguna seca" kask torowy ale swietnie dopasowany niesamowita wentylacja aczkolwiek głosny .

Awatar użytkownika
 
Posty: 11
Rejestracja: 24 stycznia 2008, 20:36
Lokalizacja: Berlin
Motocykl: Honda CBR 1000RR SC57a
Rok produkcji: 2004

Post » 16 marca 2008, 15:11

Witam,

ja bylem w posiadaniu kilku kaskow... wiec:

1. byl Shark S600 Air byl dosc tani ale jak na ta cene moim zdaniem ok.
Oczywiscie troche zmienil swoj ksztalt w srodku po 2 sezonach z L na rozmiar XL i regulacja szybki sie wytarla (byly tylko 2 funkcje: otwarty lub zamkniety) byl rowniez toche glosny i po czasie szybka nieszczelna.

2. Shark RSF2i byl tez dosc tani i duzo lepszy od S600Air. Byl bardziej wytlumiony i mial lepsza wentylacje, lecz ze byl troche przy maly nie cieszyl mnie z byt dlugo.

3. Suomy Spec1R byl o kilka klas drozszy i dalo sie wyczuc w wykonaniu oraz w materiale uzytym w srodku, lecz nie mialem go dlugo poniewaz pomalowanie nie zbyt pasowalo do reszty ubioru i postanowilem go zmienic.

no i skonczylem na ARAI RX-7RR4 jest poprzednikiem Corsair´a. Moim zdaniem nie ma miedzy nimi roznycy, tylko srodek jest w Corsair z CoolMax´u.
Mialem rowniez okazje porownac w jezdzie Corsaira i mojego i nie wyczulem roznicy oprocz wnetrza, ktore naprawde zadowala. Poczym wymienilem takrze moje wnetrze Araia na CoolMax z Corsair´a.

Arai RX7 jest moim zdaniem najlepszym kaskiem choc SUOMY tez byl podobny, wnetrze tez bardzo przyjemne. Choc wentylacja Araia to naprawde dzielo sztuki, nawet w szybce sa klapki ktore mozna otowrzyc i nawiewaja przez specjalne kanaliki czolo i czubek glowy. Nie jest tez jakis super cichy, bo nie wyczuwalna byla dla mnie roznica glosnosci pomiedzy Araiem a np. Suomy, czy Sharkiem RSF2i.

Naprawde polecam Arai choc cena moze odstraszyc i przyznaje ze jest wysoka, ale jest tego wart. Moim nastepnym kaskiem bedzie takrze Arai RX7 ale teraz juz Corsair z jakims aktualnym pomalowaniem... jeszcze nie wiem jakim ... bo moj RX7RR4 ma jak na moj gust piekne pomalowanie Micka Doohana ktorego w aktualnych Corsairach nie ma. Napewno wybiore Haydena Laguna Seca, Colina Edwardsa Replica 08 lub Haga Replica, zobaczymy....
__________________________________________
LIVE to RIDE . . . RIDE to LIVE

Obrazek
. . . . . . . http://www.bikerboyz-pl.de . . . . . . .

Awatar użytkownika
 
Posty: 714
Rejestracja: 13 kwietnia 2008, 20:04
Lokalizacja: Lbn/W-wa/Ząbki
Pochwały: 8
Motocykl: GSXR 1000 K7
Rok produkcji: 2007

Post » 14 kwietnia 2008, 18:33

Anonymous pisze:Ja mam Sharka S500.Jest to najniższy przedział cenowy u sharka nówke można teraz dostać za ok400zł.Jestem zadowolony z tego kasku (oczywiście ze względu na cene trzeba sie pogodzić z kilkoma niedogodnościami).Używam ten kask dość dużo od trzech lat i przez ten czas niezmienił swojego rozmiaru(mimo że tani to jednak jest bardzo wygodny i bardzo dobrze leży na głowie,pozatym jest w miare lekki 1450gr-jak na tę klasę).Mi osobiście najbardziej przeszkadza brak deflektora podbródkowego.Pozatym system szybkiego otwierania szybki a dokładnie zapadki się już wytarły i szybka albo jest całkim w górze albo całkiem zamknięta bo w innych pozycjach pod naporem wiatru zamyka sie sama.Wentylacja mimo że to najprostszy kask jest jednak odczuwalna i od ok60km/h czuć że skorupa posiada jakieś wywietrzniki.Moim zdaniem w przedziale cenowym do ok 450zł to najfajniejszy kask.W przyszłości jak kasa pozwoli chciałbym kupić shoei xr1000, suomy (jakiś wyższy model),albo sharka rsx.



No ja mam odmienne zdanie, mam SHARKa 500S, jak kupowałam to był rozmiaru "S", teraz conajmniej "L", wkładam pod kask kaptur, kominiarkę ,maskę neoprenową i jeszcze coś by się zmieściło jakbym miała :/ niestety głośny.
JEdyne co mi odpowiada to zapięcie...

Obecnie zamówiłam kask HJC, model FS-10, czarny macik - integralny, z ciemną szybką wysuwaną pod normalną, cena nie jest mała, ale mam nadzieję że będzie warto.
Na pewno się wypowiem jak poużywam ;)

 
Posty: 49
Rejestracja: 24 marca 2008, 23:00
Lokalizacja: Ireland
Motocykl: honda fireblade 919
Rok produkcji: 0

Post » 14 kwietnia 2008, 19:41

nolan n84 classic n com 800zl bardzo wygodny kask nawet przy duzych predkosciach szybka podwojna nie paruje chociarz ciezko je czyscic bardzo cichy (w porownaniu do nitro) wentylacja nie najlepsza kask bardzo szczelny srodek wypinany tu wiecej http://www.allegro.pl/item346860792_gra ... or_pl.html

Awatar użytkownika
 
Posty: 91
Rejestracja: 01 marca 2008, 18:26
Lokalizacja: woj. podl
Pochwały: 1
Motocykl: 929 2000r.
Rok produkcji: 0

Post » 21 kwietnia 2008, 08:43

Witam.
Ja ostatnio zaszalałem ;) i kupiłem Naxa F5A
http://www.naxa.pl/kask.php?model=F5&foto=F5A_a
http://moto.allegro.pl/item349746884_su ... 2008_.html
Kupiłem go bezpośrednio od producenta na Moto Bazarze. Ze względu na delikatne zacieki na plastikowym "spojlerze" udało mi się go kupic za 200,- zł + 2 lata gwarancji (nie obejmuje tego spojlera)
Cena adekwatna do jakości wykonania. Jego wady to głośność i zamek umiesczony zbyt blisko początku paska, przez co uciska w szczęke.
Dzięki temu że ma wyjmowane elementy wkładu można go idealnie dopasowac do głowy. Producent mówił że jak by co mozna u niego kupic najmniejszy element kasku. Jeszcze dokupie szybkę lustrzankę (40zł). Poza tym pozytywne wrażenia. Za 200 zł to za dwa lata sprzedam za parę piw i kupie drugi.

Awatar użytkownika
 
Posty: 33
Rejestracja: 13 kwietnia 2007, 20:12
Lokalizacja: Londyn
Motocykl: CBR 929
Rok produkcji: 0

Post » 28 kwietnia 2008, 23:21

Zoltar pisze:Witam.
Ja ostatnio zaszalałem ;) i kupiłem Naxa F5A
http://www.naxa.pl/kask.php?model=F5&foto=F5A_a
http://moto.allegro.pl/item349746884_su ... 2008_.html
Kupiłem go bezpośrednio od producenta na Moto Bazarze. Ze względu na delikatne zacieki na plastikowym "spojlerze" udało mi się go kupic za 200,- zł + 2 lata gwarancji (nie obejmuje tego spojlera)
Cena adekwatna do jakości wykonania. Jego wady to głośność i zamek umiesczony zbyt blisko początku paska, przez co uciska w szczęke.
Dzięki temu że ma wyjmowane elementy wkładu można go idealnie dopasowac do głowy. Producent mówił że jak by co mozna u niego kupic najmniejszy element kasku. Jeszcze dokupie szybkę lustrzankę (40zł). Poza tym pozytywne wrażenia. Za 200 zł to za dwa lata sprzedam za parę piw i kupie drugi.

No to rzeczywiście zaszalałeś, po tych słowach myślałem że kupiłeś arai rx7 corsair albo co najmniej shoei rx 1000.A jak bedziesz mial wypadek w czymś takim to możesz nie dożyc tej chwili kiedy go sprzedaż, to nie jest mz 250 i przy prędkościach ok. 260 km/h nie warto oszczędzać, on ma cię chronić a to że jest drogi oznacza, że będziesz miał większe szanse na wyjście cało z opresji, jeśli stać cię na taki bajk to powinno cię stać także na odpowiedni ubior, jesli nie kup tańszy a za resztę odpowiedni sprzęt. takie jest moje zdanie

Awatar użytkownika
 
Posty: 221
Rejestracja: 20 stycznia 2008, 15:35
Lokalizacja: LUBAWA
Motocykl: HONDA FIREBLADE SC33-98R
Rok produkcji: 0

Post » 29 kwietnia 2008, 00:13

pozdrawiam Tomek

PoprzedniaNastępna

Wróć do Akcesoria, gadżety, odzież, narzędzia (bez ogłoszeń)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości