Dzisiaj jest 29 marca 2024, 08:47

FORUM.FIREBLADE.PL

Forum miłośników Hondy FireBlade CBR1000RR-R | CBR1000RR | CBR954RR | CBR929RR | CBR900RR | SC82 | SC77 | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

speed day

poznań jak to jest

Gdzie warto pojechać, spotkania, zloty, targi i inne imprezy motocyklowe które watro zwiedzić...

Moderatorzy: maciekx, Tytus

Awatar użytkownika
 
Posty: 670
Rejestracja: 01 października 2011, 08:51
Lokalizacja: Śląsk Bytom
Pochwały: 10
Motocykl: 1000rr sc57a
Rok produkcji: 4

speed day

Post » 09 kwietnia 2015, 16:46

więc drodzy koledzy koleżanki
w czerwcu będę miał około 1500zł na albo góry albo tor
rozważam tor
jak to wygląda taki speed day
ile kosztuje rzeczywiście pomijając transport wliczając nie wiem nocleg ubezpieczenieczy coś tam
jak trzeba być przygotowanym
czy ktoś nie mający katA pojeździ na takiej imprezie
i w ogóle co tam jeszcze czego nie wiem
nie podajcie mi strony oficjalnej bo chce wiedzieć jak to wygląda z strony praktycznej nie teoretycznej
dzięki

Awatar użytkownika
 
Posty: 430
Rejestracja: 16 stycznia 2010, 14:23
Lokalizacja: Kobyłka
Pochwały: 5
Motocykl: 954 RR
Rok produkcji: 2003

Re: speed day

Post » 09 kwietnia 2015, 17:48

Byłem pare lat temu i jak najbardziej polecam. Teraz chyba potaniało i z tego co widziałem to ok 400zł za dzień jeżdżenia. Ja przyjechałem dzień wcześniej ( znalazłem jakiś niedrogi nocleg niedaleko toru ok 40zł). następnego dnia jeżdżenie po torze i wieczorem powrót do Warszawy ( tutaj można by się zastanowić czy ktoś nie chciał by jeszcze sobie zostać na noc bo po torowaniu człowiek dość mocno zmęczony i podróż powrotna to męczarnia). Do kosztów trzeba doliczyć wachę ( w okolicy są stacje benzynowe). Opony i hamulce również dostają po dupie więc zadbaj przed wyjazdem o to żeby były w dobrym stanie.

Awatar użytkownika
 
Posty: 100
Rejestracja: 14 grudnia 2008, 16:39
Pochwały: 2
Motocykl: cbr 1000 rr Sp
Rok produkcji: 2015

Re: speed day

Post » 09 kwietnia 2015, 18:27

najlepiej to motocykl na przyczepę, bańkę na wachę ( zalać w czasie podróży ) :) jak będziesz leciał z kimś proponuję zabrać gryla :) browara :) i przekimać się w aucie :) najlepiej w kombi albo busie, klimat wypas. Rano wstać puść zrobić moto kartę ważna 3 lata, w tym roku mają sprawdzać bardzo rygorystycznie głośność wydechu ( ja mam yochimure rs5 przelot i przeszło ale to było w tamtym roku ) wydaje mi się że i w tym nie będzie problemu, no chyba że masz strasznego wyjca :) Jednym słowem w góry to w zimę, leć na tor !!! :)

Awatar użytkownika
 
Posty: 1546
Rejestracja: 18 maja 2011, 20:50
Lokalizacja: Mrągowo
Pochwały: 20
Motocykl: 929 -> GSX-R 1000 k5
Rok produkcji: 2005

Re: speed day

Post » 09 kwietnia 2015, 23:00

I ja w tym roku znowu lecę w czerwcu. Wycieczka w góry też fajna ale dla mnie tor to priorytet. Kimanie masz na torze za free w namiocie czy aucie czy tam w czym chcesz. Palisz grilla walisz sake jest super klimacik. Rano jak kolega pisał motokarte zdajesz że znajomości flag na torze i śmigasz Wydech musi być dB kiler albo oryginał bo w tym roku max 98dBa tylko. Na pierwszy raz na torze w grupie najwolniejszej jest bezpiecznie a w innej nie pojedziesz bo będziesz pierwszy raz. Ja byłem jeden dzień nie zuzyly mi się ani klocki ani opony. Teraz lecimy na dwa dni

Awatar użytkownika
 
Posty: 670
Rejestracja: 01 października 2011, 08:51
Lokalizacja: Śląsk Bytom
Pochwały: 10
Motocykl: 1000rr sc57a
Rok produkcji: 4

Re: speed day

Post » 10 kwietnia 2015, 05:15

Właśnie chodzi mi o pełen cykl szkoleniowy speed Daya
co zaczyna się od teorii kończy praktyką z instruktorem na torze
jeśli namiot jest możliwy to rewelacja
tak motocykle przyjadą na przyczepie będzie taniej bo do poznania mam 300km

Awatar użytkownika
 
Posty: 1546
Rejestracja: 18 maja 2011, 20:50
Lokalizacja: Mrągowo
Pochwały: 20
Motocykl: 929 -> GSX-R 1000 k5
Rok produkcji: 2005

Re: speed day

Post » 10 kwietnia 2015, 08:14

ja mam do poznania 440km :)
pierwsze trzy sesje jeździsz w grupie z instruktorem
są trzy grupy
1 dla ludzi co pierwszy raz w zyciu są na torze
2 dla ludzi co byli gdzieś na torze ale nie na poznaniu
3 dla ludzi co byli już na torze poznan
mówię o grupie C teraz będzie to grupa D bo w tym roku są 4 grupy wcześniej były 3
każda grupa ma swoje kamizelki i kazda jeździ za lub przed instruktorem są kamerki itp po każdej sesji zjeżdżasz do boxu instruktorów i w kazdej grupie są omawiane zakrety jakies tam podstawy techniki jazdy itp
ja byłem w grupie 2 w innych nie wiem, ale my jeźdizlismy za instruktorem najpierw pokazywał nam odpowiednia linie przejazdu itp no tempo ślimacze na początku jest troche nudno ale masz sie uczyc linii przejazdu nie zasuwać na pałe.
po kazdej sesji pytasz co i jak, jak przejezdzac niektore zakrety ewentualnie jakies wskazowki do cisnienia w oponach itd.
na kolejnej sesji kazdy jedzie przed instruktorem jedno czy dwa kółka, ma kamerke instruktor moze pozniej pokazac filmik z twojego przejazdu.
a po trzech sesjach na pozostale 4 sesje nie wiem czy w tym roku nie będzie jedną mniej wyjezdzasz juz sam CENZURA jak chcesz, oczywiscie z pewnymi zasadami bo w grupie C(D) nie wolno wyprzedzac poza wydzielonymi strefami na prostych i na dojezdzaniu do zakretu, nie wolno wyprzedzac na zakretach bo mogą wywalić z toru oni twierdza że grupa C(D) jest do nauki jazdy nie do ścigania, jak jest miejsce i ktos jest szybszy w polowie dnia mozna przejsc do szybszej grupy.
egzamin na motokarte i flagi masz opisane na stronie speeddaya jest wszystko co potrzebne.

Awatar użytkownika
 
Posty: 670
Rejestracja: 01 października 2011, 08:51
Lokalizacja: Śląsk Bytom
Pochwały: 10
Motocykl: 1000rr sc57a
Rok produkcji: 4

Re: speed day

Post » 10 kwietnia 2015, 18:23

Super . Powiedzcie mi tylko pełen pakiet jest od piątku do niedzieli ? Od teorii poprzez praktykę czy znowu coś źle zrozumiałem
i jaki to to koszt ?
prawko trzeba mieć ?
Maszyny oczywiście na przyczepie za samochodem bo w razie czego będzie jak części przywieźć i oszczędność na paliwie :)

Awatar użytkownika
 
Posty: 1546
Rejestracja: 18 maja 2011, 20:50
Lokalizacja: Mrągowo
Pochwały: 20
Motocykl: 929 -> GSX-R 1000 k5
Rok produkcji: 2005

Re: speed day

Post » 10 kwietnia 2015, 23:04

ale jaki pakiet ? każdy dzien sobie kupujesz oddzielnie, speed daye masz chyba poniedzialek wtorek i piatek sobota jakos tak w tym roku,
pierwszego dnia masz jazdy z instruktorem itp a drugiego to juz pewnie jak chcesz jesli zostaniesz sobie w dalej w grupie D to tez pewnie nikt cie nie wygodni od instruktorow jak nie bedziesz chcial to sobie bedziesz pewnie latac sam i tez nikt nic nie powie, albo przejdziesz do wyzszej grupy.
prawka nikt nie patrzył ale chyba nie potrzebne bo niby do czego ? niby OC musi byc jakies na moto ale tego tez nikt nie sprawdzal.

Awatar użytkownika
 
Posty: 670
Rejestracja: 01 października 2011, 08:51
Lokalizacja: Śląsk Bytom
Pochwały: 10
Motocykl: 1000rr sc57a
Rok produkcji: 4

Re: speed day

Post » 11 kwietnia 2015, 05:30

Dzięki mam już ogólny zarys teraz poczekać do czerwca i zobaczę
dzięki wszystkin


Wróć do Podróże, wypady, zloty, ustawki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości