Forum FireBlade.pl - CBR 1000RR, CBR 954RR, CBR 929RR, CBR 900RR
FORUM.FIREBLADE.PL
Forum miłośników Hondy FireBlade
CBR 1000RR | 954RR | 929RR | 900RR | SC59 | SC57 | SC50 | SC44 | SC33 | SC28

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  przejdz do galeriiGALERIA  przejdz na fireblade.plFIREBLADE.PL
przejdz do sklep.fireblade.plSKLEP FIRMOWY  KONTAKT  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  kanał RSS
SKLEP FIREBLADE.PL !

Ogłoszenie 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: 900, cbr, praca, silnika

Praca silnika cbr 900
Autor Wiadomość
didos239 

Motocykl: honda cbr 900
Wysłany: Nie Mar 28, 2010 5:35 pm   Praca silnika cbr 900

Witam jestem tu nowy, chcialem sie dowiedzieć o prace silnika w cbr 900 może ktoś spotkał się z czymś takim, Moto ma przebieg 46tyś.

Chodzi głownie o to że po odpaleniu nie rozgrzanego moto, coś cyka w silniku i ustaje, dzieje się to w zakresie od 1tyś obrotów do ok.1,5tyś. Gdy moto się rozgrzeje nic nie słychać. Pozdrawiam
Podaruj piwo autorowi posta!

ARNO 
Jest ARNO jest Impreza!

Motocykl: CBR 900 RR, CBR 1100 RR
Rok produkcji: 1997
Wysłany: Nie Mar 28, 2010 9:11 pm   

:okulary2:

didos239 

Wysłany: Nie Mar 28, 2010 9:42 pm   

Nie wiadomo o co chodzi?

Dzidekxx 
Dzidekxx

Motocykl: Honda cbr 900 sc33
Rok produkcji: 1999
Wysłany: Nie Mar 28, 2010 10:05 pm   

kolego ja miałem tak samo w mojej cbr 900 to był napinacz łańcuszka
jak motorek sie odpalalo na zimnym oleju to bylo slychac a na rozgrzanym juz nie
ja wymieniłem i już nie słychać cykania ja obstawiam ze to to będzie ale niech inni się wypowiedzą :P

Kriss 

Motocykl: Honda CBR 900RR SC 33
Rok produkcji: 1996
Wysłany: Sro Mar 31, 2010 9:33 pm   

Ja myślę, że jak cyka na zimnym , a na ciepłym nie ,to niech tak będzie, nie przejmuj sie tym.W mojej maszynie na zimnym właśnie cyka, dosłownie jest to dzwięk jakby lekkie uderzenie takie ,,tuk''jednak na ciepłym silniku zanika, a ,,funia'' rwie do przodu aż milutko sie robi. Prawdopodobnie może to być coś związanego ze sprzęgłem, wiesz zimny olej .Gdyby było coś poważniejszego to bym się przejmował, generalnie jak jeździ to niech jeździ i nie ruszaj, bo będzie tak, że wymienisz części za 1000 zł, a cykania się nie pozbędziesz, przyczyn moze byc wiele :) pozdro.

banshee 
dla kochanki wszystko

Motocykl: HONDA CBR 900RR SC33
Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 9:32 am   

Może na jakimś zaworku jest większy luz i dopóki nie dostanie dobrego smarowania to go słychać.
A co ma temperatura oliwy do stukania to nie mam pojecia? hihi:
Może kolega Kriss mi wyjaśni?

Kriss 

Motocykl: Honda CBR 900RR SC 33
Rok produkcji: 1996
Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 11:42 am   

kolego banshe piszesz tak ,,Może na jakimś zaworku jest większy luz i dopóki nie dostanie dobrego smarowania to go słychać.
A co ma temperatura oliwy do stukania to nie mam pojecia? hihi: ''
Moim zdaniem sam sobie zaprzeczasz, ponieważ kiedy olej się rozgrzewa to wchodzi w swoje optymalne parametry, (tak obmyślił producent oleju,) a co za tym idzie silnik dostaje wtedy dobrego smarowania, tak jak napisałeś. A więc widzisz sam ,że temperatura oleju ma wiele do stukania, ale na pewno nie ma bezpośredniego wpływu na to czy zawór stuka czy nie, bo tutaj wpływ ma luz zaworowy i temperatura zaworu hihi:

banshee 
dla kochanki wszystko

Motocykl: HONDA CBR 900RR SC33
Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 2:05 pm   

Miałem na myśli czas potrzebny na dotarcie oleju do płytek i szklanek, na co nie ma wpływu temperatura oleju. Zimny jak i ciepły tak samo tłumi wszystkie dźwięki pomiędzy współpracującymi ze sobą częściami.

didos239 

Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 9:57 pm   

U mnie jest to dziwne bo dopóki silnik się nie nagrzeje to zaczyna cykac, chwile pocyka i przestanie i znowu to samo, slychać to tylko od 1tys obrotów do 1,5tys, ale jezdze z tym i nic się nie dzieje- nie zgłaśnia się ten oddźwięk.

Odpowiedz do tematu